Arama

Kedimin gözlerindeki perde bir hastalık hali midir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 17 Temmuz 2015 Gösterim: 33.821 Cevap: 11
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Ekim 2009       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Sevgili arkadaşlar kedim boncuk gözleri çoğu zamanperdeli ve bu perde gözlerinin yarısına kadar geliyor. aşşağıda resimleri var arada düzeliyor acaba bu bir hastalıkmıdır [bu arada whiskas mamasından champion mamasına geçmiştim bu bi etken olabilir mi ?] kedim ishal ayrıca bunun bir etkisi var mıdır ? cevaplarınızı bekliyorum

fotoraf0223z w640
EN İYİ CEVABI nötrino verdi
Alıntı

yaaa annem dior ki kör olabilir

Zamanında teşhis konulup,tedavi edilirse kör olmaz Kedilerde körlüğe neden olabilecek çeşitli hastalıklar vardır(katarakt,hipertansiyon...vsvs gibi) Bunlardan en önemlisi glokomdur.Glokom(Göz Tansiyonu)=>Göz içindeki basınç artışı ile meydana gelir Bu basınç,zamanında tedavi edilirse bazı ilaçlarla azaltılabilir

Sponsorlu Bağlantılar
Alıntı

benim kedimde aynı şekilde hasta lütfen yardım edin

Alıntı

Arkadaşın fotoğrafındaki gibi benim kedimde şuan ve oda ishal lütfen biri yardım edebilirmi. Yokmu hayvan sever kimse?

Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Kedim boncuk gözleri çoğu zamanperdeli ve bu perde gözlerinin yarısına kadar geliyor. aşşağıda resimleri var arada düzeliyor acaba bu bir hastalıkmıdır [bu arada whiskas mamasından champion mamasına geçmiştim bu bi etken olabilir mi ?] kedim ishal ayrıca bunun bir etkisi var mıdır ? cevaplarınızı bekliyorum

fotoraf0223z w640

Kedilerde bazı hastalıkların yol açtığı,3. göz kapağının düşmesi adı verilen bir durum gözlenir Bu tür durumlarda kedinin gözünde kızarma(göz nezlesi) olur ya da göz zarı iltihaplı olur Bu durumun nedeni çeşitli parazitler ya da herhangi bir virüs olabilir.

Mesajın üzerinden 2 yıl geçmiş,inşallah kedicik iyileşmiştir Resimdeki kedicik boncuğun gözlerinde hafif bir sulanma var gibi görünüyordur ve bunun yanında herhangi bir kızarıklık alerji ya da iltihap yok. Kedinizin bu durumuna yukarıdaki açıklama bağlamında bazı parazitler neden olmuş olabilir İshal olması da bu durumu açıklıyordur.Zamanında uygulanacak bir tedavi ile iyileşebilir Ama ihmal edilirse ciddi bir hastalık başlangıcı da olabilir. Daha ciddi bir duruma dönüşmeden mutlaka bir veterinere gösterip,gerekli tedaviyi yaptırın.

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Ekim 2009       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
lütfen cevap Msn Sad
Sponsorlu Bağlantılar
SüperNaTüreL - avatarı
SüperNaTüreL
Ziyaretçi
20 Şubat 2010       Mesaj #3
SüperNaTüreL - avatarı
Ziyaretçi
Neden bir "Veteriner Hekim" kontrolünden geçirmiyorsunuz ? burda şunu yap bunu yap demekle olmaz ! Son derece yanlış ! Hiç bir şey yapamıyor iseniz çeşitli hayvan hakları kuruluşları var. İnternetten araştırıp çok rahat bir şekilde ulaşabiliceğiniz... Kesinlikle size duyarsız kalmayacak...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Aralık 2010       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim kedimde aynı şekilde hasta lütfen yardım edin.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Aralık 2010       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşın fotoğrafındaki gibi benim kedimde şuan ve oda ishal lütfen biri yardım edebilirmi. Yokmu hayvan sever kimse Msn Sad
ener - avatarı
ener
Ziyaretçi
11 Aralık 2010       Mesaj #6
ener - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

Arkadaşın fotoğrafındaki gibi benim kedimde şuan ve oda ishal lütfen biri yardım edebilirmi. Yokmu hayvan sever kimse Msn Sad

Veterinere göstermelisiniz.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Kasım 2011       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yaaa annem dior ki kör ola bilir cebaı yok
DuRu - avatarı
DuRu
Ziyaretçi
29 Kasım 2011       Mesaj #8
DuRu - avatarı
Ziyaretçi
Kedi beslenmesi neden önemlidir?

Kediler etoburdular. Kediler doğaları gereği yemek konusunda seçicidirler düzenli öğün isterler ve temiz su isterler.Tüyleri parlak, çevik ,bakışlar canlı ise sağlıklı besleniyor diyebiliriz.Kediler istedikleri sıcaklıkta olmayan ve iyi kokmayan yiyecekleri red ederler.beslenmede protein,a vitamini,d vitamini,karbonhidratlar,temel yağ asitleri,taurin olmassa olmaz dediğimiz temel öğelerdir. Beslenmede yavrularda ve yetişkinlerde arada bir konserve ve kuru mama,hamile kedilerde gebeliğin son dönemlerinde normalin en az 3 katı,emzirme döneminde kedilere en az 3 katı,ileri yaştaki yaşlı kedilerde hareketin az ise ve besini kullanamıyorsa daha az beslenmesini tavsiye etmekteyiz.
1-güvenilir bir mama markası kullanmak gerekir.
2-Kedinizin su ve mama kablarını temiz tutmanız gerekmektedir.
3-Kedilerinize bayat mama vermemelisiniz hatta gün içinde az az aroması kaçmadan mama takviye etmekte fayda vardır.
4-Ev besini ile besleyen hasta sahipleri tavuk kemikleri ve balık kılçıklarını muhakkak ayıklayınız.
5-kedinizin gıdalarını oda ısısında verilmesi gerekmektedir.
6-Kedinizin mama kabında kalan mamayı tekrar vermeyiniz.
7-Kedinizin yemek yemesini denetleyerek aşırı kilo almasını engellemeniz gerekir.
8-Isıtılmış yemekleri buzdolabınıza koymayınız.
9-Kedinizi başka hayvanlar ve köpekler için hazırlanmış olan mamalarla beslemeyiniz.

KEDİLERDE İSHAL

Kedilerde özellikle mama değişimlerinde kesinlikle eski mamanızı yeni mamanızla az az karıştırarak geçiş yapılmalıdır .İshal durumlarında kedinizi 12 saat aç bırakarak basit ishal vakalarını tedavi edebilirsiniz.

12 saat ten uzun ishal durumlarında veteriner hekime başvurmanızı öneririm
10-Kediniz 24 saatten beri yemek yemiyorsa veteriner hekiminize başvurmanızı tavsiye ederim.
Kedi zehirlenme belirtileri nelerdir?

En belirgin belirti kusma ,ishal,titreme,göz bebeklerinin büyümesi,denge kordinasyon kaybı
Kedi raşitizim belirtileri nelerdir?

İshal ,ayaklarda güçsüzlük,kemiklerde özellikle ayaklarda eğilmeler,denge bozukluklarıdır mutlaka veteriner hekime danışınız.Genelde kış yavrusu kedilerde anneden erken ayrılan yavrularda sık doğum yapan kedilerin yavrularında görülür.

Kedide depresyon belirtileri nelerdir?

Kendini sık sık yalaması veya temizlememesi, saklanması,oyun oynamaması,yaşam enerjisinin olmaması,aşırı tüy dökülmesi,tüylerin dik dik olması,yemek yememe veya fazla yemek yeme vs gibi belirtiler gösterir.Acil veteriner muaynesi gerekmektedir.

Veterinere götürmelisiniz ..
BundyVet - avatarı
BundyVet
Ziyaretçi
29 Kasım 2011       Mesaj #9
BundyVet - avatarı
Ziyaretçi
Ben veterinerde çalışıyorum.Kedilerin gözleri yanıltıcı olabilmekle birlikte gercekte olabilir.Dimeatrolhidoskot degisimi de olabilir....Veterinere götürmeni tavsiye ederim.Gecmis olsun....
nötrino
Yasaklı
1 Aralık 2011       Mesaj #10
Yasaklı
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Alıntı

yaaa annem dior ki kör olabilir

Zamanında teşhis konulup,tedavi edilirse kör olmaz Kedilerde körlüğe neden olabilecek çeşitli hastalıklar vardır(katarakt,hipertansiyon...vsvs gibi) Bunlardan en önemlisi glokomdur.Glokom(Göz Tansiyonu)=>Göz içindeki basınç artışı ile meydana gelir Bu basınç,zamanında tedavi edilirse bazı ilaçlarla azaltılabilir

Alıntı

benim kedimde aynı şekilde hasta lütfen yardım edin

Alıntı

Arkadaşın fotoğrafındaki gibi benim kedimde şuan ve oda ishal lütfen biri yardım edebilirmi. Yokmu hayvan sever kimse?

Alıntı

Kedim boncuk gözleri çoğu zamanperdeli ve bu perde gözlerinin yarısına kadar geliyor. aşşağıda resimleri var arada düzeliyor acaba bu bir hastalıkmıdır [bu arada whiskas mamasından champion mamasına geçmiştim bu bi etken olabilir mi ?] kedim ishal ayrıca bunun bir etkisi var mıdır ? cevaplarınızı bekliyorum

fotoraf0223z w640

Kedilerde bazı hastalıkların yol açtığı,3. göz kapağının düşmesi adı verilen bir durum gözlenir Bu tür durumlarda kedinin gözünde kızarma(göz nezlesi) olur ya da göz zarı iltihaplı olur Bu durumun nedeni çeşitli parazitler ya da herhangi bir virüs olabilir.

Mesajın üzerinden 2 yıl geçmiş,inşallah kedicik iyileşmiştir Resimdeki kedicik boncuğun gözlerinde hafif bir sulanma var gibi görünüyordur ve bunun yanında herhangi bir kızarıklık alerji ya da iltihap yok. Kedinizin bu durumuna yukarıdaki açıklama bağlamında bazı parazitler neden olmuş olabilir İshal olması da bu durumu açıklıyordur.Zamanında uygulanacak bir tedavi ile iyileşebilir Ama ihmal edilirse ciddi bir hastalık başlangıcı da olabilir. Daha ciddi bir duruma dönüşmeden mutlaka bir veterinere gösterip,gerekli tedaviyi yaptırın.