Arama

Öğrenci hakları hakkında bilgi verir misiniz? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 18 Nisan 2014 Gösterim: 19.067 Cevap: 37
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Haziran 2010       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
tuzla lisesindeki 9B sınıfına giren ingilizce fizik matematık öğretmenleri sürekli öğrencilere hakaret ve küfür etmektedirler. Aynı zamanda öğrencilerin seviyelerının düşük oldugunu söyleyerek ders işlemediklerini öğrendim ben çocuğumu okusun diye okula yolluyorum hakaret ve küfür edilsin diye degil üstelık burda hem benım hem dıyer çocukların geleceyi söz konusu ne olursa olsun öğretmen ders anlatmak zorundadır sizin seviyenız düşük anlamazsınız diyıp ders işlememek gibi bir hakkı yoktur.ayrıca okul müdürünlede görüştüm böyle bırseyı söz konusu olamaz dedı ama böyle bir durum var.ben ögretmenlede görüşmeye gittiğimde sahsen öğretmenden hakaret işittim bu durumdan çok rahatsızım biran önce okullar kapanmadan millieğtimin bu konuyla ilgilenmesini rica ediyorum
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Ekim 2010       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ewet bulabiliriz.çok kolay müdüre şikayet et onun yüzünden bir dilekçe yaz.
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Kasım 2010       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
haklarımız [okuldaki] dersi dinlememe hakkı .Derse katılma hakkıdır
hak nedir
toplum içind e kanunlarla belirlenmiş başkaların azarar vermeden yapabilecegimiz şeyler
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Kasım 2010       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
MERHABA BEN 5. SINIF ÖĞRENCİSİYİM VE SOSYAL PERFORMANS ÖDEVİM VAR ÖDEV:
EVİNİZDEKİ OKULUNUZDAKİ VE ÇEVRENİZDEKİ HAKLARA ÖRNEKLER VERİNİZ
DİYOR BANA MADDELER HALİNDE CEVAPLARINI VERİRMİSİNİZ ??
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Aralık 2010       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba ben meslek lisesinde okumakatayım. tenefüste okulun bahcesinde 3 arkadas dık 1 arkadasımız sigara vardı ama bizde yoktu, ögretmenin biri geldi sadece sigara icen ve beni yanına cagardı müdüre götürdü. rahat rahat sigara ictigimizi söyleyerek şikayet etti ama ben sigara icmem o günde elimde sigara felan yoktu. ailemi cagırdılar ailem bana güveniyor ve beni bu olay psikolojik olarak cok etkiledi okuldan sogudum ayrıca o ögretmen 3 kişiden sadece 2 mizi aldı hemde benim sucum yokken yani ögrencide kayırdı. simdi ne yapabiliriz ögretmen hakkında sikayette buluna bilirmiyiz? ayrıca biz anlasmalı ögrencileriz böyle bi durumda anlasmayı fes edeceklerini söylediler gercekten böyle bir sey yapmaya hakları varmı ? acele cevap bekliyorum bilgilendirirseniz sevinirim.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Aralık 2010       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bi Arkadaşımı GAsp Ettim Ortason Ögrencsiyim Uyarı verilmedi Direk attılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Ocak 2011       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bizim okulumuza gelen sözleşmeli yeni matematik öğretmeni derste anlamadığım konuları bana anlatmıyor.gerçi anlatsada biz anlayamıyoruz çünkü hoca sizin bu konuyu bilmeniz lazım ben sizebunu anlatamam diyip işin içinden sıyrılıyo olan biz öğrencilere oluyor. sonuçta bizöğrenciyiz oda öğretmen
anlamadığımız konuları anlatmak zorunda deyilmidir vaya bilmediğimiz konuları bizlere öğretmek zorunda deyilmidir öğretmen ARKADAŞLAR BANA YARDIM EDİN HAKKIMI ARAYIM LÜTFEN
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Ocak 2011       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar,
Bugün bizim son iki dersimiz beden eğitimiydi. Hocamız birinci dersin başında bileğindeki sakatlık nedeniyle Çapa'ya gideceğini söyledi ve bizde başı boş okul bahçesinde soğuk ve rüzgarlı havada kaldık. Kimimiz basketbol kimimiz voleybol oynadık. Ancak o kadar soğuk olduğu için (ben basketbol oynadım) artık top elime geldiğinde elim yanıyordu soğuktan... Sonra ikinci derste artık dışarda kimse kalmamaya başladı, herkes başıboştu yani kimin nerede olduğunu belli değil (en azından bizim için) sonra okuldan bakın burası önemli; kaçma değil, gitme girişiminde bulundular, yolda şansa bir hocayla karşılaşıp geri döndüler, bu sefer kantinden çıktık ve başarıyla hepimiz evlerimize ulaştık. Sonra aldığım habere göre müdür yardımcısı adlarımızı almış... Bana göre bizim başı boş bırakılmamızda suç unsuru sonuçta... Eğer disipline gidersek bu konuda yasal - hukuki haklarım nelerdir?
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Ocak 2011       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bugün öğretmen bize çok sert bir şekilde vurdu bu benim ilk dayak yiyişimdi bunu ilk kez yapmıyordu bir öğretmenin doğumgünü vardı oöğrenmene öğrencile pasta aldılar ve bizim dersimize giren hocayı 5dakikalığına çağırdılar. ve hoca giderken konuşanları tahtaya yaz dedi bende hoca gittikten sonra rahatsız etmeyecek şekilde biz de kutlayalım arkadaşlar dedim ve tahtaya yazıldım.susmama rağmen silmedi ve hoca gelince dayak yedim bir husus daha var tabi hoca başka sınıftaki öğrencilere bizi hayvan diye tanıtıyor.rast geldiğindede öbür öğrencileri bizim sınıfa girdirip sizi bedava hayvanat bahçesine getirdim diyip bizim onurumuzu zedeliyor.sizce ne yapmalıyım?
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Şubat 2011       Mesaj #20
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
öğretmenim dersin huzurunu bozduğum gerekçesiyle haksız yere bana tokat attı ve disipline verdi. ne yapmayılım?
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.