Arama

Kamyon şoförüyüm, sırt ağrısı, mide yanma ve ekşimesi var, nedeni ne olabilir?

Güncelleme: 17 Ekim 2009 Gösterim: 4.943 Cevap: 2
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Ekim 2009       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben tüm yaz boyunca bir demir çelik fabrikasında kamyon şöförlüğü yaptım.aynı zamanda sigara içiyorum.kamyonu kullanırken sırt ağrılarım vardı.son birkaç gündürde mide ekşimesi/yanmalası olmaya başladı.acaba bu hangi hastalığın başlangıcı?
Sponsorlu Bağlantılar
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
17 Ekim 2009       Mesaj #2
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

ben tüm yaz boyunca bir demir çelik fabrikasında kamyon şöförlüğü yaptım.aynı zamanda sigara içiyorum.kamyonu kullanırken sırt ağrılarım vardı.son birkaç gündürde mide ekşimesi/yanmalası olmaya başladı.acaba bu hangi hastalığın başlangıcı?

Geçmiş olsun ancak bir doktora başvurmalısınız.Gerekli test ve muayeneden sonra hastalığınızın teşhisi konur, ona uygun bir tedaviye başlanır.Acil şifalar dilerim
Sponsorlu Bağlantılar
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
17 Ekim 2009       Mesaj #3
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Geçmiş olsun, öncelikle hastalığınız için bir doktordan ya da sağlık kuruluşundan yardım almanızı öneririm. Burada size sadece bilgi verebiliriz. Eklediklerimiz doktor tedavisi ya da uzman önerisi değildir.
Şikayetleriniz sindirim sistemi rahatsızlıklarını hatırlatıyor.

Mide Ekşimesi:
Nedenleri çok çeşitli olan bir rahatsızlıktır. Hastanın midesinde yanma ile birlikte ekşime de vardır. Ağzına ekşi ve yakıcı bir sıvı dolar. Bu belirtiler aç veya tok karnına görülebilir.
Ağır yemekler, bozulmuş yiyecekler, mide veya onikiparmak bağırsağı ülseri, safra kesesi iltihabı, mide ekşimesine neden olabilir. Tedavinin ilk şartı, hastalığı doğuran nedeni bulmaktır. Doktora gitmek gerekir.
Mide ekşimesinden şikayet edenlerin, yemeklerini gayet iyi çiğnemeleri, biberli, baharatlı, ekşili, salamura yapılmış gıdaları terk etmeleri gerekir.

Kaynak: saglikbakanligi.com