Arama

Diş ağrısı nasıl geçirilir? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 15 Kasım 2013 Gösterim: 11.686 Cevap: 27
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Temmuz 2011       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Son Bi Kaç günde azı dişlerimden birisi sallanmaya başladı ve oldukca acıyor birşey yiyemiyorum doktora gitmeyede çok korkuyorum acaba ne yapmalıyım ??
Sponsorlu Bağlantılar
ayata70 - avatarı
ayata70
Ziyaretçi
21 Ekim 2011       Mesaj #12
ayata70 - avatarı
Ziyaretçi
selam arkadaşlar yıllar önce 20 lik dişerim çıktı 1 sene içinde sol üst ve sağ üstte ki 20lik dişim kırıldı çürüdü ve sadece ete sıfır kök kaldı bu dişlerim yıllarca hiç ağrımadı yaşım 42 sağ üstteki 20 lik dişim yan,i kökü var sadece 3 gün önce ağrımaya başladı ağrısı kulaklarıma vuruyor ve 2 gündür oyumuyorum ağrıdan ağzıma uyanık kaldığım sürece çesme suyu ile gargara yapıyorum ağrım 30 saniye diniyor bu uygulamayı 22 saat hiç durmadan yapıyorum 2 saatte yorgunluktan ağrıyla beraber uyuyorum hastaneye acile gittim novalgin iğne yaptuılar etki etmedi doktor antibiyotik kullanıyormusun diye sordu bende amoklovin ve parol aldım dedim onları kullanmaya devam et dedi ağrının şiddetinede hiç bir azalma yok devamlı soğuk gargara rahatlatıyor şimdi allah rıza için bana ve soracağım sorulara bilgi verirseniz sevinirim diş çektirmekten korkmuyorum yaptırmaktan korkuyorum daha önce yaptırdım çok zorlandım öndeki altı dişim porselen ve 20li yaşlarda tüm azı dişlerimi dolgu yaptırdım bu en arkadaki 20 lik dişlerim ağzımı açtığıda şakak kemiğine dayanıyor ve bende mide ptoblemi var midem bulanıyor ağzımı açık tutamıyorum ..bu dişlerimi nasıl çekerler zor olurmu diş yok zaten ete sıfır kök var birde bu ağrımı nasıl dindiririm dişimde iltihab mı var bukadar ağrı yapıyor bu ağrının süresi kaç gün ne kadar daha ağrıyor işe gidemiyorum işimden olacağım lütfen yardım
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Kasım 2011       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ölüryorum lütfen dha çok bilgi verin
macintoshSJ - avatarı
macintoshSJ
Ziyaretçi
16 Ocak 2012       Mesaj #14
macintoshSJ - avatarı
Ziyaretçi
30-40dk içerisinde diş ağrımı nasıl geçirebilirim acaba?. et falan yiyemiyorum dişlerim acıyor bastırırken.

sıcak, soğuk birşeylermi içmeliyim?
meyvemi, sebzemi?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Şubat 2012       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
diş ağrısını geçirmek içi ne yapmalıyız.?
pusula - avatarı
pusula
Ziyaretçi
13 Şubat 2012       Mesaj #16
pusula - avatarı
Ziyaretçi
ağrıyan yere bir karanfil koyarsan bir nebzede olsa faydasını görürsün ama genede bir hekime başvurmakta fayda var.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 6 üye beğendi.
ChelseaStreak - avatarı
ChelseaStreak
Ziyaretçi
2 Mart 2012       Mesaj #17
ChelseaStreak - avatarı
Ziyaretçi
3 gecedir uyuyamıyorum sabah çok az ağrrıyor akşam çok kötü advilin diyemi ne bi ilaç kullanıyorum ama geömiyo dişçye gitmektende nefret ediyorum çünkü gidersem aynı ana 5 dişi çekicek ve ağzıma kprü kurucak sizce enkjolaydan nasıl geçer bu ağrı? (13 yaşındayım rakı demezseniz sevinirim ) Şimdiden sağolun.
buz perisi - avatarı
buz perisi
VIP Lethe
2 Mart 2012       Mesaj #18
buz perisi - avatarı
VIP Lethe
Doktora görününüz. Yapacağınız yanlış birşey size zarar verebilir.

Alıntı
fadedliver adlı kullanıcıdan alıntı

Çok geçmiş olsun, diş hekimne başvurmayı ihmal etmeyiniz

Diş ağrısı için pratik bitkisel çözümler :

1-Defne yaprağı sirke ile kaynatılarak gargara olarak kullanılır.

2-Bir bardak suya bir kaç damla karanfil esansı konularak bu su ile ağız çalkalanır.

3-Sarımsak ezilir,ağrıyan dişin etrafı ovulur.

4-Bir bardak kaynar suya 1 tatlı kaşığı adaçayı konulur.20 dakika demlendirildikten sonra ılık halde gargara yapılır.

5-Maydanoz ezilerek ağrıyan dişe sürülür.

Bunlar tabii ki geçici çözümlerdir.Diş ağrılarılarının tedavisi için mutlaka bir diş hekimine danışınız.

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 0 üye beğendi.
In science we trust.
L4r0xyL - avatarı
L4r0xyL
Ziyaretçi
2 Mart 2012       Mesaj #19
L4r0xyL - avatarı
Ziyaretçi
Biraz Beyaz Peynir,Birazcık Meyve ( Mevsimine göre ) 1 çay bardağı yahut rakı bardağı 1 tane kendıne Göre'De RAKI Al..
1 kadeh attım mı garantisini de veriyorum,ne ağrın kalır ne sızın Msn Happy
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 0 üye beğendi.
seramiksır - avatarı
seramiksır
VIP VIP Üye
2 Mart 2012       Mesaj #20
seramiksır - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
L4r0xyL adlı kullanıcıdan alıntı

Biraz Beyaz Peynir,Birazcık Meyve ( Mevsimine göre ) 1 çay bardağı yahut rakı bardağı 1 tane kendıne Göre'De RAKI Al..
1 kadeh attım mı garantisini de veriyorum,ne ağrın kalır ne sızın Msn Happy

bizde bir söz vardır,e... aklına karpuz kabuğu düşürme diye.nasıl çözüm bu.Msn Happy

hemen dr gidemiyorsanız bir adet karafil ağrıyan dişin üzerine koyup hafif hafif çiğnemeye çalışın.bi süre idare edecektir.

en iyi çözüm tabiki dr. gitmelisiniz.sorun büyümeden tedaviye başlamalısınız,geçici çözümler,diş kaybına yol açabilir.
SIKINTILARINIZ YILDIZLAR KADAR UZAK, HAYALLERİNİZ GÜN GİBİ PARLAK OLSUN DOSTLAR...