Arama

El, ayak ve karın bölgesinde uyuşma ve şişkinlik neden olur, nasıl tedavi edilir?

Güncelleme: 17 Ağustos 2018 Gösterim: 13.975 Cevap: 10
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Ekim 2009       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Griple aynı gün içerisinde tekrarladı.Ellerim ve ayaklarım sanki soğukta kalmış birden sıcağa geçmiş gibi şiş ve uyuşuk.Aynı zamandada karın bölgemdede uyuşukluk var.Yardımcı olursanız sevinirim.
Sponsorlu Bağlantılar
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
20 Ekim 2009       Mesaj #2
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Griple aynı gün içerisinde tekrarladı.Ellerim ve ayaklarım sanki soğukta kalmış birden sıcağa geçmiş gibi şiş ve uyuşuk.Aynı zamandada karın bölgemdede uyuşukluk var.Yardımcı olursanız sevinirim.

Geçmiş olsun, bir doktora başvurmanızda fayda var.burdan herhangi bir teşhis ya da yönlendirme yapma yetkimiz yok.Msn Happy
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Ekim 2009       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ayakda uyşma neden olur.
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
28 Ekim 2009       Mesaj #4
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

ayakda uyşma neden olur.

Ayakta uyuşmanın çok sıradan nedenleri olabildiği gibi bel fıtığı, omurilik ya da damarlarda sorun gibi çok önemli nedenleri olabilir.
Yapmanız gereken, zaman geçirmeden bir sağlık kuruluşuna başvurmak ve uzman doktor tetkikinden geçmektir.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Kasım 2009       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

öncelikle çok geçmiş olsun ve benim de karnımda karın bölgemde ve ayaklarımda uyuşukluk var ayrıca belimde çok ağrıyor.
hangi doktora gideceğime karar veremedim sizce nörolojiye mi yoksa fizik tedaviye mi yoksa yoksa yoksa nereye gitmeliyim??
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
8 Kasım 2009       Mesaj #6
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

öncelikle çok geçmiş olsun ve benim de karnımda karın bölgemde ve ayaklarımda uyuşukluk var ayrıca belimde çok ağrıyor.
hangi doktora gideceğime karar veremedim sizce nörolojiye mi yoksa fizik tedaviye mi yoksa yoksa yoksa nereye gitmeliyim??

Geçmiş olsun diliyorum. Siz acil servisten başvurursanız ilk tetkiki yapıp doğru servise yönlendireceklerdir. Griple birlikte başladıysa Dahiliye Servisine gidebilirsiniz.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Kasım 2009       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ellerimde ve ayaklarımda uyuşma oluyo ayaklarım uyuştugu zamn üzerine basamıyorum ellerimde omuzuma kadar uyuşuyo oynatamıyorum nedeni nedir acaba
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
16 Kasım 2009       Mesaj #8
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

ellerimde ve ayaklarımda uyuşma oluyo ayaklarım uyuştugu zamn üzerine basamıyorum ellerimde omuzuma kadar uyuşuyo oynatamıyorum nedeni nedir acaba

Geçmiş olsun, sorununuz sadece yorgunluktur belki ama önemli de olabilir. Gecikmeden bir sağlık kuruluşuna başvurun.

Alıntı
Daisy-BT adlı kullanıcıdan alıntı

Ayakta uyuşmanın çok sıradan nedenleri olabildiği gibi bel fıtığı, omurilik ya da damarlarda sorun gibi çok önemli nedenleri olabilir.
Yapmanız gereken, zaman geçirmeden bir sağlık kuruluşuna başvurmak ve uzman doktor tetkikinden geçmektir.

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Ekim 2014       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ayak ve karın bölgemde uyuşukluk ve his kaybi vardır.aynı zamanda ayklarda denge kaybı de vardır.önceleri griple başlayan bu rahatsızlığın sebebi nedır.tşk.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Ekim 2014       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ayak ve karın bölgemde uyuşukluk ve his kaybi vardır.aynı zamanda ayklarda denge kaybı de vardır.önceleri griple başlayan bu rahatsızlığın sebebi nedır.tşk.