Arama

Lökosit değerini yükseltmek için nasıl bir beslenme uygulanmalıdır?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 10 Ekim 2014 Gösterim: 90.678 Cevap: 8
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Kasım 2009       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kan değerlerinde lökosit mikterı düşük çıkıyor .hangi besinler bu değerin yükseltilmesini sağlar
EN İYİ CEVABI Misafir verdi
Merhaba,

Sponsorlu Bağlantılar
Geçen hafta kan testi yaptırdım ve herşey normal çıkmasına rağmen lökosit değerim 14800 çıkmış sağlıklı bi insanda bunun 4000 ila 4500 arasında olması lazımmış...

23 yaşındayım alkol ve sıgara kullanıyorum... Acaba lökositin bu kadar yüksek olmasına ne yol açar ve bunu nasıl düşürebilirim? En yakın zamanda doktora gidecem ama onceden burdan da bilgi edinmek istedim.

Şimdiden çok teşekkür ederim...
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
2 Kasım 2009       Mesaj #2
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

kan değerlerinde lökosit mikterı düşük çıkıyor .hangi besinler bu değerin yükseltilmesini sağlar

Lökosit veya akyuvarlar olarak da adlandırılan beyaz kan hücresi, kemik iliğinde üretilir. Vücudu bulaşıcı hastalıklara ve yabancı maddelere karşı koruyan akyuvarlar, bağışıklık dizgesinin önemli bir bölümünü oluştururlar. Sağlıklı bir yetişkin insanın bir litre kanında 4x109-11x109 adet, bir başka tanımla, bir damla kanda yaklaşık 7.000 ila 25.000 arası akyuvar bulunur. Bu nicelik lösemi hastalarında 50.000'e kadar çıkar. Lökositler kanın dışında lenf sistemi, dalak ve diğer vücut dokularında da bulunur.
Sponsorlu Bağlantılar
Tam kan sayımı yardımıyla tanımlanan lökopeni, yani kandaki akyuvar veya beyaz kan hücresi sayısının azalmasıenfeksiyonlara karşı vücudun savaşma gücünü azaltır.

Yükselmesi için mutlaka doktorunuzun kontrolünde destek ilaç ya da besin düzenlemesi yapmalısınız.
Fast food, gazlı içeceklerden uzak durun, taze sebze-meyve ve et, yumurta ağırlıklı beslenin. Vitamin ve mineral takviyesi gerekebilir. Doktorunuzun önerlerine uyarsanız kısa sürede değerleriniz yükselecektir. Doktor kontrolü olmadan diyet yapmayın.

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Şubat 2010       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Merhaba,

Geçen hafta kan testi yaptırdım ve herşey normal çıkmasına rağmen lökosit değerim 14800 çıkmış sağlıklı bi insanda bunun 4000 ila 4500 arasında olması lazımmış...

23 yaşındayım alkol ve sıgara kullanıyorum... Acaba lökositin bu kadar yüksek olmasına ne yol açar ve bunu nasıl düşürebilirim? En yakın zamanda doktora gidecem ama onceden burdan da bilgi edinmek istedim.

Şimdiden çok teşekkür ederim...
biruni - avatarı
biruni
VIP Önce Sağlık
3 Şubat 2010       Mesaj #4
biruni - avatarı
VIP Önce Sağlık
Alıntı
Daisy-BT adlı kullanıcıdan alıntı

Yükselmesi için mutlaka doktorunuzun kontrolünde destek

destek için; Ekinezya
Düşüncene katılmam şart değil, düşünceni anlatman için savaşırım...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Nisan 2010       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
lokosit değerim 25,6 çıktı buna göre herhangibir problem olurmu
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Ağustos 2010       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim lokositlerimde 2500 ile 3600 arasında oynuyor yükseltmek içn ne yapmam gerekiyor bilgi verirseniz çok sewinirim.3senedir ugrasıyorum hiç bir doktor ilaç önermiyor doğal yollarla yükseltmein bir çaresi varmı ?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Aralık 2011       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim kanimda beyaz kan 40.000 olarak yuksek cikti bu normal birseymi vede ne yapmam gerek ve neden beyaz kan yukselir sebebleri ne ?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Nisan 2012       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim kızım yaşında 4.5 dokdora götürdüm lökasit degeri 3.46 sonra 3.47 bugünde götürdüm 3.77degerde normalda kaç degerde olmasılazım yükselmesi için nasıl bir yöntem izliyecegic neler yidirip neler içirecegiz.

teşekür ederim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Ekim 2014       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

benim kanimda beyaz kan 40.000 olarak yuksek cikti bu normal birseymi vede ne yapmam gerek ve neden beyaz kan yukselir sebebleri ne ?

Akyuvarların yüksek seviyede olması vücudun enfeksiyöz bir etkenle mücadele ettiğini gösterir.