Arama

Kompozisyon çalışması nasıl yapılır, örnek verir misiniz? - Sayfa 7

En İyi Cevap Var Güncelleme: 20 Mart 2016 Gösterim: 154.684 Cevap: 245
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Nisan 2011       Mesaj #61
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
banada açil kompozisyon örnegi lazım lütfen yardımcı olun.Türkçe sınavından düşük not alıcam Msn SadMsn Sad
LÜTFENNNNNNNNNNNNNNNNN...
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Mayıs 2011       Mesaj #62
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben bu konu hakkında kompozisyon yazmanızı istiyorum güzel olsun tabi zamanınız varsa teşekkür ederim acele lütfen saat:1930'a olsun ne olur bana yardım edin
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Mayıs 2011       Mesaj #63
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim arkadaşlar hemen kompozisyon yazabilir misiniz....10 -15 dk ya kadar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Mayıs 2011       Mesaj #64
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Yazılı kompozisyon en az 3 bölümden oluşur. Bunlar; giriş, gelişme ve sonuç bölümleridir.

Giriş bölümü: Verilen bir konuyu açıklayabilmek için önce açıklanması gereken düşünce bulunur ve bu düşünce giriş bölümünde belirtilir. Giriş bölümü kompozisyonun en kısa bölümlerinden biridir. Bu bölümde sadece açıklanması gereken düşünce belirtilir. Bu bölümde örnek verilmez ve açıklama yapılmaz. Kısa ve öz bilgi verilmelidir. Ayrıca giriş cümlelerinde noktalama işaretlerine de dikkat edilmelidir.
Gelişme bölümü : Gelişme bölümünde, giriş bölümünde belirtilen düşünce geniş bir şekilde açıklanır. Bu bölümde örnek verilmesi gerekiyorsa örnek verilir. Ancak örneğin diye başlanılmaz, örneğin sözcüğü kullanılmaz. Verilen örnek birden fazla olmamalıdır. Gelişme bölümü bir paragraftan fazla olabilir. 1.paragrafta anlatılan konunun devamı gibidir ama daha geniş ve açıklayıcı bir şekilde olmalıdır.
Sonuç bölümü : Sonuç bölümünde, giriş ve gelişmenin ortak düşüncesi yani ana düşünce yazılır. Bu bölüm yazılı anlatımın diğer kısa bölümünden biridir. Bu bölümde de dikkat edilmesi gereken önemli özellik fazla ayrıntıya girmemektir.Yine kısa ve öz olmalıdır

Not: Kompozisyonda sadece 3 bölüm olmak zorunda değildir. Birden fazla gelişme bölümüde olabilir. Ancak en az 3 paragraftan oluşmak zorundadır.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Mayıs 2011       Mesaj #65
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
örnekde verirmisiniz
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Mayıs 2011       Mesaj #66
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
jandarma konulu kompozisyon?????
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Mayıs 2011       Mesaj #67
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar,kompozisyonun bu konuya ait olan çeşitlerin göndermenizi bekliyorum.......
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Eylül 2011       Mesaj #68
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yazmış olduğunuz herhangi bir kompozisyon yazsanız
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Eylül 2011       Mesaj #69
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
aile bizi bütün yapan varlıktır . Zor zamanlarımızda bize yardımcı olan mutluluklarımızı bizimle paylaşandır. Oysa bu mutluluğu yaşamak isteyen okadar çocuk okadar insan varki, içlerindeki bu dileği yahmin bile edemeyiz. Kişi ailesinden öğrendiği ile yaşar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Ekim 2011       Mesaj #70
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
aile kurum toplum işbirliği birey davranış sosyal hayat'la ilgili komposizyon yazmam gerekiyooo r Msn Grin