Arama

Alışveriş yaparken çantam çalındı, mağazaya dava açsam olur mu?

Güncelleme: 5 Eylül 2013 Gösterim: 2.489 Cevap: 2
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Kasım 2009       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
16-11-2009 tarihinde saat:14.30 civarı Bayrampaşa demirkapı caddesindeki Lcw Waikiki mağazasının 2. katında alışveriş yaparken çocuk arabamın kolunda asılı duran çantam çalındı içinde altın bilezik, hasır setim . param ve cep telefonum vardı toplam değeri 15 000-20 000 tl civarı yanıma almazdım ama 2 gün önce alt komşuya hırsız girdi diye yanıma aldım çalınmasın diye üzüntüm çok büyük herşeyimiz onlardı evlendiğimizde takılmıştı zaten eşim 1 aydır işsiz ne yapacağımı bilmiyorum.Hırsızlık olayını farkettim ordaki personele söyledim pek ilgilenmediler ve 5 katlı koskoca Lcw binasında 1 Güvenlik kamerası ve güvenlik elemanı bile yok birde bayrampaşanın merkezinde.Alışveriş için güvenerek girdiğim mağazada başıma gelenler.Durumu emniyete haber verdim sivil polisler hemen geldi ama ne mağazayı tam aradılar nede içerideki kişileri zaten aramadılar küçük çanta olsa saklanır ama neredeyse bavul gibi çantamdı olaydan 5 dakkika içinde tel aradım ama kapatılmıştı.Karakolda tutanak tutuldu ve o mağazada neredeyse her hafta hırsızlık oluyormuş ve bilmelerine rahmen kamera takılmamış insanın aklına hırsızlığı yapanlar o mağazadanmı diye düşünüyorum.Mağaza hakkında dava açsam sonuç ne olur bana bilgi verirseniz çok sevinirim.
Sponsorlu Bağlantılar
Deadlylady - avatarı
Deadlylady
Ziyaretçi
22 Kasım 2010       Mesaj #2
Deadlylady - avatarı
Ziyaretçi
Bir avukata danismaniz lazim bu konu icin.

Sponsorlu Bağlantılar
Ama bence magazanin bu konuda bir sucu olmadi icin bir sey yapamazsiniz gibisime geliyor. Sonucta guvenlik kamerasi taksalar kendi urunlerin calinmamasini yada kasayi soymalari onlemek icin koyulurdu. Musterilerin hirsizliga ugramalarini engelemek icin degil. Buyuk gecmis olsun umarim avukata danisarak bir care bulabilirsiniz.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Eylül 2013       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhabalar...


benimde çalışmakta olduğum mobilya mağazasında kasada bulunan çantamı çaldılar. Kamera kayıtlarını incelediğiimizde hırsızın siyah çarşaflı bi kadın oldugunu fakat mağazaya yüzü kamerada gayet net görünen bir adamla girdiklerini tespit ettik. Karakola gittiğimde doğru düzgün ilgilenmediler. Çantamda gerek maddi gerek manevi değeri olan bi kaç parça , kimliğim, kredi karrtlarım vs. vardı. Hala karakoldan haber gelmedi. Ne yapmam gerekiyor ?

Benzer Konular

6 Haziran 2012 / MaNiAk Soru-Cevap
18 Mart 2012 / Misafir Arşive Kaldırılan Konular