Arama

Çevre kirliliği ve kuş sesleri üzerine yapacağım çalışmama yardım eder misiniz?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 30 Mart 2011 Gösterim: 8.691 Cevap: 17
Ozan İşlek - avatarı
Ozan İşlek
Ziyaretçi
11 Aralık 2009       Mesaj #1
Ozan İşlek - avatarı
Ziyaretçi
Ders: Türkçe
Konu: Çevre Kirliliği

"Her sabah pencerenize konan kuşların sesiyle uyanıyorsunuz. Fakat bir sabah o alıştığınız kuş seslerini duyamıyorsunuz. Bu seslere o kadar alışmışsınız ki kuş seslerini duymamak sizi mutsuz ediyor. Dışarı çıkıp etrafınıza bakıyorsunuz. Yaşadığınız çevrede hiç kuş olmadığını fark ediyorsunuz."

Bu konuyla ilgili bir rapor hazırlayarak ilgili bir makama dilekçe veriniz ...
EN İYİ CEVABI ThinkerBeLL verdi
Alıntı
Ozan İşlek adlı kullanıcıdan alıntı

Sponsorlu Bağlantılar

"Her sabah pencerenize konan kuşların sesiyle uyanıyorsunuz. Fakat bir sabah o alıştığınız kuş seslerini duyamıyorsunuz. Bu seslere o kadar alışmışsınız ki kuş seslerini duymamak sizi mutsuz ediyor. Dışarı çıkıp etrafınıza bakıyorsunuz. Yaşadığınız çevrede hiç kuş olmadığını fark ediyorsunuz."

Alıntı
leyla73 adlı kullanıcıdan alıntı

türkçe ödevi
"Her sabah pencerenize konan kuşların sesiyle uyanıyorsunuz. Fakat bir sabah o alıştığınız kuş seslerini duyamıyorsunuz. Bu seslere o kadar alışmışsınız ki kuş seslerini duymamak sizi mutsuz ediyor. Dışarı çıkıp etrafınıza bakıyorsunuz. Yaşadığınız çevrede hiç kuş olmadığını fark ediyorsunuz

bu konuyu forumda bulamadım nasıl cevabı bulurum

Konuya sadece bir bakış açısı getireceğim, bundan yola çıkarak ilgili makale veya yazı örneğinizi hazırlayacağınızı umuyorum.
20. yüzyılın ikinci yarısından itibaren insanlığı tehdit eden problemlerden birisi haline gelen çevre sorunları ve kirliliği, kökü çok eskilere uzanmasına rağmen kendisini sanayileşmenin sonucunda hissedilir hale getirmiştir.
Önceleri sadece kirlenme olarak algılanan ve uluslararası boyut kazanmadan yöresellik özelliği taşıyan çevre sorunları, gün geçtikçe hızla çoğalmış, yöresellikten kurtulup tüm dünyanın sorunu olmuştur. Bir ülke sınırları içindeki kirletici unsurun ortaya çıkardığı zararlı duman ve gazlar, rüzgarın da etkisiyle başka ülkelere taşınarak, o ülke için de kirletici faktör olabilmiştir. Çevre sorunları ve kirliliği toplumsal hayatın bütün alanlarını kapsamış ve etkilemiştir.
Çevre sorunlarına sebep olarak hızlı nüfus artışını, kentleşme ve sanayileşmeyi gösterebiliriz. Tüm bu etkenler doğal çevreyi tehdit eden kirlenmelere yol açmıştır. Kısaca çevre kirliliği diye tanımladığımız bu sorunlar, sadece insan yaşamını olumsuz etkilemekle kalmamış, tüm canlı ekosistemlerin olumsuz şekilde etkilenmelerine neden olmuştur.

Buradan devamla çalışmanızı yapabilirsiniz.
nicely - avatarı
nicely
VIP VIP Üye
1 Kasım 2010       Mesaj #2
nicely - avatarı
VIP VIP Üye
türkçe ödevi
"Her sabah pencerenize konan kuşların sesiyle uyanıyorsunuz. Fakat bir sabah o alıştığınız kuş seslerini duyamıyorsunuz. Bu seslere o kadar alışmışsınız ki kuş seslerini duymamak sizi mutsuz ediyor. Dışarı çıkıp etrafınıza bakıyorsunuz. Yaşadığınız çevrede hiç kuş olmadığını fark ediyorsunuz
Sponsorlu Bağlantılar

ThinkerBeLL - avatarı
ThinkerBeLL
VIP VIP Üye
1 Kasım 2010       Mesaj #3
ThinkerBeLL - avatarı
VIP VIP Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Alıntı
Ozan İşlek adlı kullanıcıdan alıntı

Alıntı
leyla73 adlı kullanıcıdan alıntı

türkçe ödevi

Konuya sadece bir bakış açısı getireceğim, bundan yola çıkarak ilgili makale veya yazı örneğinizi hazırlayacağınızı umuyorum.
20. yüzyılın ikinci yarısından itibaren insanlığı tehdit eden problemlerden birisi haline gelen çevre sorunları ve kirliliği, kökü çok eskilere uzanmasına rağmen kendisini sanayileşmenin sonucunda hissedilir hale getirmiştir.
Önceleri sadece kirlenme olarak algılanan ve uluslararası boyut kazanmadan yöresellik özelliği taşıyan çevre sorunları, gün geçtikçe hızla çoğalmış, yöresellikten kurtulup tüm dünyanın sorunu olmuştur. Bir ülke sınırları içindeki kirletici unsurun ortaya çıkardığı zararlı duman ve gazlar, rüzgarın da etkisiyle başka ülkelere taşınarak, o ülke için de kirletici faktör olabilmiştir. Çevre sorunları ve kirliliği toplumsal hayatın bütün alanlarını kapsamış ve etkilemiştir.
Çevre sorunlarına sebep olarak hızlı nüfus artışını, kentleşme ve sanayileşmeyi gösterebiliriz. Tüm bu etkenler doğal çevreyi tehdit eden kirlenmelere yol açmıştır. Kısaca çevre kirliliği diye tanımladığımız bu sorunlar, sadece insan yaşamını olumsuz etkilemekle kalmamış, tüm canlı ekosistemlerin olumsuz şekilde etkilenmelerine neden olmuştur.

Buradan devamla çalışmanızı yapabilirsiniz.
Tanrı varsa eğer, ruhumu kutsasın... Ruhum varsa eğer!
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Aralık 2010       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yaaa bende bulamadım sölermisiniz
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Aralık 2010       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Aralık 2010       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
performans ödevi mehmet ünal
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Aralık 2010       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben bunu dlekçe halindeyazmak istiyorum
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Aralık 2010       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kuşlar ile dilekçe (şikayet) istiyorum
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Aralık 2010       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kuşlar ile dilekçe (şikayet) istiyorum lütfen yardım edinMsn SadMsn SadMsn SadMsn Sad :< !!!!....
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Aralık 2010       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
lütfen bnde yarın proje ödevim var bna yardım edin ..!!!!!!!!!!!!