Cevap Yaz Yazdır
Güncelleme: 3 Temmuz 2011  Gösterim: 6.597  Cevap: 4

Odun yenilenebilir enerji kaynağı mıdır?

Misafir
13 Aralık 2009 10:57       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
odun yenilenebilir enerji kaynağı mıdır?
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir
10 Ocak 2010 15:31       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
hayır değildir çünkü odun daima doğada bulunur bu yüzden yenilenemez enerj kaynağıdır..
Sponsorlu Bağlantılar
AsHiLaL
10 Ocak 2010 15:36       Mesaj #3
AsHiLaL - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

odun yenilenebilir enerji kaynağı mıdır?

Alıntı

YENİLENEMEZ ENERJİ KAYNAKLARI

1-Kömür & Odun : Kömür, katmanlı tortul çökellerin arasında bulunan katı, koyu renkli ve karbon bakımında zengin kayaç. Kömür torkugillerden gelmiştir.- Odun veya tahta, ağaçların gövdelerini ve dallarını meydana getiren sert bir maddedir. İnşaat malzemesi, kâğıt ve yakıt yapımında hammadde olarak kullanılmaktadır. Ayrıca tahta yalıtkan bir maddedir. Tahtanın biraz ıslatılmış hali ise iletken olur. Böylelikle elektrik çarpmaları gibi durumlarda kuru tahtadan yararlanılabilir.

Alıntı
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir
1 Temmuz 2011 14:08       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaslar su hava günes yenilemez enerji kaynagımıdır lutfen yardım
3 Temmuz 2011 01:54       Mesaj #5
nicely - avatarı
VIP VIP Üye
Yenilenebilir enerji (kaynakları), sürekli devam eden doğal süreçlerdeki varolan enerji akışından elde edilen enerjidir. Bu kaynaklar güneş ışığı, rüzgâr, akan su (hidrogüç), biyolojik süreçler ve jeotermal olarak sıralanabilir.
En genel olarak, yenilenebilir enerji kaynağı ; enerji kaynağından alınan enerjiye eşit oranda veya kaynağın tükenme hızından daha çabuk bir şekilde kendini yenileyebilmesi ile tanımlanır. Örneğin, güneşten elde edilen enerji ile çalışan bir teknoloji bu enerjiyi tüketir, fakat tüketilen enerji toplam güneş enerjisinin yanında çok küçük kalır. En genel yenilenebilir enerji şekli güneşten gelendir. Bazı formlar güneş enerjisini ve rüzgâr gücünü depolar.
Yenilenebilir enerjinin tesisler, hayvanlar ve insanlar tarafından kalıcı olarak tüketilmesi mümkün değildir. Fosil yakıtlar, çok uzun bir zaman çizelgesi göz önüne alındığında teorik olarak yenilenebilir iken, istismar edilerek kullanılması sonucu yakın gelecekte tamamen tükenme tehlikesi ile karşı karşıyadır.
su ve güneş yenilebilir enerji kaynağıdır.
Hızlı Cevap
Mesaj:


Soru-Cevap forumu 'Odun yenilenebilir enerji kaynağı mıdır?' konusunu görüntülüyorsunuz: odun yenilenebilir enerji kaynağı mıdır? ...

Aramalar: odun yenilenebilir mi

Kaynak:

Bu sayfalarımıza baktınız mı
paneli aç
Paylaş