Arama

Yaşadığımız coğrafi bölgeye ait kültürel ögeler görsel olarak nasıl tanıtılabilir? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 24 Mart 2012 Gösterim: 21.995 Cevap: 12
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Şubat 2012       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben ev ile ilgili değil bu bölgeyi tanıtan bir kitap adı yazarı yayınevi ve basım yeri ve tarihi olan şeyler istiyorum
Sponsorlu Bağlantılar
lütfibanat - avatarı
lütfibanat
Ziyaretçi
27 Şubat 2012       Mesaj #12
lütfibanat - avatarı
Ziyaretçi
Msn Cry YA ARKADAŞLAR MARMARA BÖLGESİ YOKMU YARDIM EDİN!!!

Sponsorlu Bağlantılar
---------- Mesaj tarihi 16:34 ---------- Önceki mesaj tarihi 16:31 ----------

Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

ben ev ile ilgili değil bu bölgeyi tanıtan bir kitap adı yazarı yayınevi ve basım yeri ve tarihi olan şeyler istiyorum

AYNI ŞEKİLDE BENDE KARDEŞ Msn Cry

---------- Mesaj tarihi 17:01 ---------- Önceki mesaj tarihi 16:34 ----------

ARKADAŞLAR BUNUN ESER ADI OLARAK YAZARI OLARAK YAYIN EVİ BASIM EVİ VE TARİHİ OLARAK YOKMU

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Mart 2012       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
İç Anadolu Bölgesi

Kuzeyinden Kuzey Anadolu, güneyinden Toros Dağları ile çevrili olan bölge, topoğrafik yönden Anadolu’nun ortasında bir çanak şeklindedir. Yer şekilleri ölçüt alınarak bölge 4 bölüme ayrılmıştır. Bunlar Konya Bölümü, Yukarı Sakarya Bölümü, Orta Kızılırmak Bölümü ve Yukarı Kızılırmak Bölümü’dür.

Yer şekilleri

Yüzölçümü bakımından 2. büyük bölge olan İç Anadolu’da yüksek ve uzun dağ sıraları bulunmaz. Ortalama yüksekliği 1000 m olan platolarla ovalar yaygındır. Bölgenin yüksekliği doğuya doğru artar.

UYARI : İç Anadolu Bölgesi’nde yağışların yetersiz olmasının nedeni çevresindeki yüksek dağlardır.