Arama

8 yaşındayım renkli lens kullanabilir miyim?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 25 Ocak 2014 Gösterim: 3.383 Cevap: 8
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Şubat 2010       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben 8 yaşındayım renkli lens kullana bilir miyim? aceba lensi 8 yaşında kullansam olur? en az kaç yaşında kullana bilirim? gözümün renginin değişmesini çok isterim aslında...beğen miyorum...gözüm bazı şeyleri görmiye biliyor.
1,5 seneden beri gözlük kullanıyorum...lens kullanmak için aile iznimde var.siz ne dersiniz....
EN İYİ CEVABI _KleopatrA_ verdi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

ben 8 yaşındayım renkli lens kullana bilir miyim? aceba lensi 8 yaşında kullansam olur? en az kaç yaşında kullana bilirim? gözümün renginin değişmesini çok isterim aslında...beğen miyorum...gözüm bazı şeyleri görmiye biliyor.
1,5 seneden beri gözlük kullanıyorum...lens kullanmak için aile iznimde var.siz ne dersiniz....

Öncelikle bir doktordan tavsiye almanızı öneririm.Biliyorsunuz ki lens kullanımı çok hijyen gerektiren bir durumdur.
Sponsorlu Bağlantılar
_KleopatrA_ - avatarı
_KleopatrA_
Ziyaretçi
5 Şubat 2010       Mesaj #2
_KleopatrA_ - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Öncelikle bir doktordan tavsiye almanızı öneririm.Biliyorsunuz ki lens kullanımı çok hijyen gerektiren bir durumdur.
Sponsorlu Bağlantılar
AsHiLaL - avatarı
AsHiLaL
Ziyaretçi
5 Şubat 2010       Mesaj #3
AsHiLaL - avatarı
Ziyaretçi
Alternatif metin

Sağlık yönünden lens takmak niye gerekebiliyor? Şimdi bir gözün numarası diğer gözün numarasından çok fazla ise mesela birisi 1 diğeri 5, birisi 1 diğeri 3 gibi, arada böyle bir fark varsa bu durumlarda erken dönemlerde kontakt lense geçiş yapabiliyoruz. O zaman çocuğu bilinçlendiriyoruz, bazı durumlarda da yaşı ne olursa olsun hatta bebeklik yaşlarında bile kontakt lens takma durumunda kalabiliyoruz. Bu zor bir iş ama görme kapasitesini arttırmak için gerekebiliyor.

Gelelim şimdi olayın medikal değil de estetik olan kısmına. Estetiklerde çocuğun gelişiminin hijyen yönünden sağlıklı olduğuna kanaat getirmek gerekiyor.

Örneğin 14 yaşında bir kız ya da erkek çocuğu diyelim, genelde erkek çocuğa vermem Msn Happy eğer kız çocuğu aklı başındaysa, hijyene temizliğe dikkat edebileceğine kanaat getirirsem o zaman 14-15 yaşlarında o da çok ısrar ederse veririm, ben teklif etmem.

Bunun ideali 16 yaşlarından sonra lens vermektir. Lensin çok tehlikeli olabileceğini de anlatmak gerekir.

Kaynak:Efe Optik
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Şubat 2010       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benimde bir sorum olacak.benim düşük derecede astigmatım var ve renkli lens kullanmak istiyorum.
daha önce saydam lens kullanmıştım..bu sefer değişiklik olsun istiyorum fakat astigmatı olanlar renkli lens kullanabiliyor mu ?
beatiful_111 - avatarı
beatiful_111
Ziyaretçi
4 Kasım 2011       Mesaj #5
beatiful_111 - avatarı
Ziyaretçi
ya arkadaşlar benim gözümde çok bulanma oluyor ve ara sıra sulanıyor aslında lens takmayıda çok istiyorum saçım kızıl tenim beyaz sizce bana hangi renk lens gider?(göz rengim kahverengi)bu arada şöyle birşey duymuştum.mesele kahverengi gözlüyüm ya mavi lens aldım diyelim bir süre sonra göz rengime mavi lik temas ettiği için göz rengim zamanla maviye doğru bir renk alıyormuş 6yada 7 kadar taktıkdan sonrada tam mavi olmasada maviye yakın bir renk oluyormuş çünkü göz pigmenti etkileniyormuş zaten lenste mikrop varsada bu şelikde geçiyormuş çoğu yerde doğru diyor sizce doğru mu?
LaDyGaGa - avatarı
LaDyGaGa
Ziyaretçi
4 Kasım 2011       Mesaj #6
LaDyGaGa - avatarı
Ziyaretçi
Eğer lens takmak istiyorsan, bence kendi göz rengine sahip ol... Çünki insan kendi olursa vücudu daha sağlıklı geliştir. İnsan kendini beğenmezmi?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Aralık 2012       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaslar bende lens kullanmak istiyorum 13 yaşındayım öneriniz ne
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Ocak 2014       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bende 11 yaşındayım gözlerim mavi ama ben farklı renkler kullanmak istiyorum. Gözümde hiç bir sorun yok acaba lens kullanabilir miyim ?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Ocak 2014       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
hyr tabiki asla kullanma ben bir göz doktoruyum kalın göz tapakasına lensler zarar verir vee göz merceğinin hareketi değişir şaşılık meydana gelir deneme sakın