Arama

Oyuncak bebek nasıl yapılır?

Güncelleme: 16 Ekim 2012 Gösterim: 11.313 Cevap: 5
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Şubat 2010       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
lütfen cok acelem var yarışmada birinci olmak istiyorum bunun için kendim oyuncak bebek yapmalıyım okumaya vaktim yok mümkünse video olsun........................ lütfen çabuk olun birinci olmak istiyorum....................................................lütfennnnnnnnn nnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn...
Sponsorlu Bağlantılar
ßLacK - avatarı
ßLacK
Ziyaretçi
18 Şubat 2010       Mesaj #2
ßLacK - avatarı
Ziyaretçi
tabi mümkündür..
izleyerek daha iyi kavrarsın ; http://www.akilli.tv/video/309816/oyuncak-bebek-nasil-yapilir.aspx
Sponsorlu Bağlantılar

ayrıca bu linktede güzel bi şekilde anlatılmış (:

http://www.hediyeler.org/bez-bebek-nasil-yapilir/
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Mayıs 2011       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

oyuncak bez bebek nasil yapilir ile ilgili daha fazla bilgi istiyorum

Pamuk veya keten ipliğinden yapılan dokuma
Örnek: Arkamıza kefenimsi bezler geçirip kuşakla bağladılar. F. R. Atay
Pamuktan, düz dokuma.
Herhangi bir cins kumaş.
Herhangi bir iş için kullanılan dokuma.
Gelişigüzel kumaş parçası, çaput.
Kumaş veya dokumadan yapılmış.
İçinden geçen kandan veya öz sudan bazı maddeler ayırarak salgı oluşturan organ.
Organizmada kullanılmak ya da dışarı çıkarılmak üzere salgı yapan özelleşmiş bir hücre (tek hücrelibez) ya da özelleşmiş hücreler topluluğu (çok hücrelibez). Salgılarını bir kanalla boşaltan (dış salgıbezleri: ekzokrinbezler) ya da doğrudan kana veren (iç salgıbezleri: endokrinbezler), salgılarını tek kanalla boşaltan basitbezler (basit tüp, dallı tüp, bükülmüş tüp, asinarbezler), birden fazla kanalla boşaltan bileşikbezler (bileşik rübüler, bileşik asinar, bileşik tübüloasinarbezler), salgılarını sitoplâzma kaybı olmadan salgılayan (merokrin), az kayıpla salgılayan (apokrin) ya da hücrenin de tahrip olmasıyla salgılayan (holokrin) tipleri, yoğun salgılı (mükoz) ya da daha sıvı salgılı (seröz)bezler gibi gruplandırılan çeşitli özellikteki hücreler topluluğu.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Ekim 2011       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bana acilen bez bebek nasıl yapılır vidosu lazım çabuk olun hiç vaktim yok ben internete yazdım saçma sapan şeyler çıkıyor. lütfen en kısa zamanda bez bebek yapılışı ve videosu lazım bu ödev cuma günü gitmeli lütfen acele yorumu okuyup onayladıktan sonra videoyu gönderin bak ben size yalvarıyorum lütfen...Msn Happy
aşk çocuğu - avatarı
aşk çocuğu
Ziyaretçi
12 Ocak 2012       Mesaj #5
aşk çocuğu - avatarı
Ziyaretçi
ne olur çabuk cevap verin
Sinem12 - avatarı
Sinem12
Ziyaretçi
16 Ekim 2012       Mesaj #6
Sinem12 - avatarı
Ziyaretçi
Bezden bebekleri sevmeyen çocuk yoktur. Siz de denemek isterseniz yapılışını detaylı bir şekilde anlattık. Bez bebeği yapmak için

Gerekli olan malzemeler :
kumaş, elyaf, renkli keçe parçaları, iğne, iplik

Yapılışı:
Kalıbı ister printer dan çıkarıp fotokopi ile istediğiniz ebatta büyütün, ister elinizde çizerek oluşturun.

Gövdeyi, başı ve kolları kumaşa çizin ve Bütün parçaları kenarlarda biraz pay bırakacak şekilde kesin.

Her bir parçayı içini doldurmak için yer bırakarak etrafından dikin.

Ters çevirin.

İçlerini elyafla doldurup açık olan yerleri de dikerek birleştirin.

Gövdeye başı ve kolları bitiştirin.

Saçlarını orlondan kesip bir tutam olarak ortasından bağlayın bebeğin başına dikerek veya yapıştırarak tutturun. Gözleri için hazır oyuncak gözlerden kullanabilir veya bizim yaptığımız gibi keçedenkesip yapıştırabilirsiniz.İstediğiniz şekilde kıyafetler hazırlayın ve bebeğe giydirin.