Arama

Çeşme suyu nereden gelir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 19 Ekim 2015 Gösterim: 12.418 Cevap: 5
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Mart 2010       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Evimize ve iş yerlerimize ulaşan çeşme suyu hangi aşamalardan bize nasıl ulaşır?

çeşme suyu nerden gelir açil çevep
EN İYİ CEVABI perlina verdi
Barajlarda toplanan su ilk önce ön arıtma tesislerine gelir. Buradaki içinde bulunan yabancı maddeler ayrılır. Daha önce dinleme havuzlarına alınan su, kullanıcıları koruyacak olan klor gibi katkı maddeleri ile temizlenir. Daha sonra ana pompa istasyonu tarafından ana taşıyıcı borulara gönderilir. Oradan gittiği noktadaki ayırma istasyonlarına gelir. Ayrıma istasyonunda semtlere göre dağıtım yapacak olan pompalar bu suyu semtlere dağıtmaya başlar. Oradan evimize ulaşır.

Sponsorlu Bağlantılar
Kaynak
Son düzenleyen Jumong; 17 Ekim 2015 23:32
LeqoLas - avatarı
LeqoLas
Ziyaretçi
10 Mart 2010       Mesaj #2
LeqoLas - avatarı
Ziyaretçi
Yağan yagmur suları barajlara birikir.Biriken su 3 aşaman geçer.Bunlar Şöyledir;

Sponsorlu Bağlantılar
1-)Atık su çökertme havuzunda toplanır.İçine çeşitli kimyasallar eklenerek suyun kireci çökertilir

2-)Çeşitli bakteriler yardımı ile biyolojik parçalama yapılır.

3-)Kimyasal biyolojik yöntem kullanılmadan fiziksel yöntemlerle sudaki yağ ve atıklar uzaklaştırılır.

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Şubat 2014       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
aradığımı bulamıyorum acil cevap lütfen yaaa
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Ekim 2015       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Dağlardan
perlina - avatarı
perlina
Ziyaretçi
17 Ekim 2015       Mesaj #5
perlina - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Barajlarda toplanan su ilk önce ön arıtma tesislerine gelir. Buradaki içinde bulunan yabancı maddeler ayrılır. Daha önce dinleme havuzlarına alınan su, kullanıcıları koruyacak olan klor gibi katkı maddeleri ile temizlenir. Daha sonra ana pompa istasyonu tarafından ana taşıyıcı borulara gönderilir. Oradan gittiği noktadaki ayırma istasyonlarına gelir. Ayrıma istasyonunda semtlere göre dağıtım yapacak olan pompalar bu suyu semtlere dağıtmaya başlar. Oradan evimize ulaşır.

Kaynak
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Ekim 2015       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi

Kaynak: Çeşme suyu nereden gelir?