Arama

Koku çeşitleri ve kokuların insan hayatındaki önemi nedir?

Güncelleme: 15 Mart 2010 Gösterim: 4.005 Cevap: 1
Coşkun11 - avatarı
Coşkun11
Ziyaretçi
15 Mart 2010       Mesaj #1
Coşkun11 - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar buu koku çeşitleri ve insan hayatındaki önemi benim bioloji ödevim bu konu nhakkında bana yardım ederseniz sevinirimm acil yetişmesi lazımm
Sponsorlu Bağlantılar
biruni - avatarı
biruni
VIP Önce Sağlık
15 Mart 2010       Mesaj #2
biruni - avatarı
VIP Önce Sağlık
Adaçayının taze ve büyüleyici kokusu huzur verir, sinirleri yatıştırır, bedeni gençleştirir. Koku terapi için idealdir.
Ortamdaki olumsuz enerjileri temizler, metabolizmayı dengeler, diet yapanlara tokluk hissi verir.
Sponsorlu Bağlantılar

Su zambağının egzotik kokusu ferahlatıcı ve tazeleyici etkisiyle sinirleri yatıştırır, huzur verir.
Temizliği temsil eder aşkını ifade edemeyenler için çekim gücü vardır.
Sevgi sembolu olarak kullanılabilir yeni ilişkiler için canlılık sağlar.
Ayrılık acısını hafifletir, enerji verir deprasyona birebir iyi gelir.

Ihlamur çiçeklerinin muhteşem kokusu sinirleri güçlendirir. Huzur verir. İletişimi kolaylaştırır ve cesaret verir.
Vucut direncini arttırır enerji depolatır. Düzgün bir zihin isteyenler yorgun olduklarında kullanacakları bir kokudur.
Gribal enfeksiyon, nezle gibi hastalıklarda şifalıdır.

Tarcın kabuklarının nefis kokusu ruhsal sıkıntıları giderir. Rahatlatır. Baharın canlılığını yaşatır.
İştah açıcı özelliği vardır. Hayal gücünü oluşturur, yetenekleri geliştirme de faydalıdır, zihinde aktivasyonu sağlar.
Olumsuzlukları yenmekte yardımcı olur. Kararsızlıklara iyi gelir. Büyüleyici kokusu kan basıncını da dengeler.

Yasemin bahçelerinin ve baharın tazeliğini yaşamınıza katar. Saf ve arınmışlığı temsil eder bencil kişilerde kendilerini görmelerini sağlar haksızlıkları ortaya çıkarır. Güclü bir yapıya sahip olmak isteyenlere iyi gelir. Şifada acıları yatıştırıcı özelliği vardı
Düşüncene katılmam şart değil, düşünceni anlatman için savaşırım...