Arama

Bağırsak sorunları ve kabızlık için en iyi tedavi şekli nedir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 19 Eylül 2012 Gösterim: 17.186 Cevap: 12
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Mart 2010       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bağırsak sorunları ve kabızlık için kullanılabilecek bir ilaç var mı? Çeşitli çayları denedim ama pek faydasını görmedim. Bol su içmek ve tahıllar tüketmenin dışında kullanılabilecek doğal bir ilaç veya çay var mı?
EN İYİ CEVABI Misafir verdi
Bol miktarda lif oranı yüksek fasulye, kepekli tahıllar, taze meyve ve sebze gibi gıdalar tüketmeli, bol su içmelisiniz. Hareket etmekte önemli örneğin düzenli yürüyüş gibi. Bunun dışında bazı çaylar var ama fayda etmediğini söylemişsiniz. Yurt dışında var olan en iyi doğal ürün bağırsakları düzenleyen Dulcofiber isimli suda eriyen içeriğinde lif bulunan poşetler ancak henüz Türkiye’de satılmıyor galiba. Muhtemelen yakında Türkiye'ye de gelir veya yurt dışında bir tanıdığınız vasıtasıyla temin edebilirsiniz.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Mart 2010       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Bol miktarda lif oranı yüksek fasulye, kepekli tahıllar, taze meyve ve sebze gibi gıdalar tüketmeli, bol su içmelisiniz. Hareket etmekte önemli örneğin düzenli yürüyüş gibi. Bunun dışında bazı çaylar var ama fayda etmediğini söylemişsiniz. Yurt dışında var olan en iyi doğal ürün bağırsakları düzenleyen Dulcofiber isimli suda eriyen içeriğinde lif bulunan poşetler ancak henüz Türkiye’de satılmıyor galiba. Muhtemelen yakında Türkiye'ye de gelir veya yurt dışında bir tanıdığınız vasıtasıyla temin edebilirsiniz.
Sponsorlu Bağlantılar
biruni - avatarı
biruni
VIP Önce Sağlık
24 Mart 2010       Mesaj #3
biruni - avatarı
VIP Önce Sağlık
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Bol su içmek ve tahıllar tüketmenin dışında kullanılabilecek doğal bir ilaç veya çay var mı?

bknz ltf; Bitkisel Kapsüller
Düşüncene katılmam şart değil, düşünceni anlatman için savaşırım...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Haziran 2010       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Doğal lif takviyesi Dulcofibre kabızlık için en iyi çözüm bence ve artık eczanelerde satılmakta. Ama beslenme alışkanlıklarını da değiştirmek ve egzersiz yapmakta gerekli.
emsa - avatarı
emsa
Ziyaretçi
20 Temmuz 2010       Mesaj #5
emsa - avatarı
Ziyaretçi
merhabalar benım kabuzluk değilde sanırsam bağırsaklarım çalışmıyo 4 gün oldu ve büyük tuvaletımı yapamıyorummm.ve bu ıkı yıldan berı böle 3 veya 5 günde bir oluyoo. 55 kiluom ve 19 yasındayım.yedıkce sadece mıgdem asırı derecede şişiyor.. sizce bu nedendırr... CEWAP İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Ekim 2010       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
selamlar hocam kızım 2 yasını bıtırdı ve 3 aydan beri kabızlık sorunu yasıyor ilaclarla tedavi edemedik günaşırı çıkıyo ve dışkısını yaparken aşırı sıkıyo ve erteliyo yaptıgında ise katı ve nerdeyse bileğinizin kalınlıgında bir dışkı cıkartıyor ne yapmamızı onerırsınız ve amelıyat gerekebilirmi??? saygılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Şubat 2011       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bende sorun buyuk tuvaletimi yaparken zorlaniyorum ve kanamam oluyor ve et parcaciklari disariya sarkiyor ve cok aci cekiyorum lutven goruslerinizi bekliyorum tesekurler.
biruni - avatarı
biruni
VIP Önce Sağlık
18 Şubat 2011       Mesaj #8
biruni - avatarı
VIP Önce Sağlık
bağırağın kendi yapısında lif olması gerek.
en iyi lif, kayısı, incir, erik, tarçın kurularında olur.
Senna Tabs

bağırsakta zararlı bakterilerin yanında faydalı bakterilerde olması lazım.
Acidophilus

stres-sinir bağırsağı etkiler.

çocuklarda rahat çıkmasına yardımcıı rezene kullanılabilir.
doktoruna da sorabilirsiniz, bebekken rezene vermek zararı olmayan bağırsak düzenleyici özelliktedir.

kabızlık ile sertleşen dışkı dışarı çıkarken anüs etrafını yırtabilir. kanamalar bu yüzdeen de olur.
dışarı meme vb çıkması hekim kontrolü ister.
Düşüncene katılmam şart değil, düşünceni anlatman için savaşırım...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Temmuz 2011       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

dulcofiber ile ilgili daha fazla bilgi istiyorum

o kadar bitki çayı varken bunlara gerek yok bence.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Ağustos 2011       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben 35 yasinda bir bayanim sorunum ,surekli kabiz olmam.kabiz olunca kasiklarin cok agriyor ve bu agrilar cok siddetli oluyor bana ne yapmami onerirsiniz.yardimci olursaniz sevinirim.cigdem