Arama

Araba kullanma korkusunu nasıl yenebilirim?

Güncelleme: 20 Şubat 2015 Gösterim: 15.964 Cevap: 5
Aysude - avatarı
Aysude
Ziyaretçi
25 Nisan 2010       Mesaj #1
Aysude - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba! yeni bir uyeyim sitenize tesadufen google da eristim daha dogrusu bir sorunuma cevap ararken

Sponsorlu Bağlantılar
Sorunum uzun yillar once (on yil kadar oluyor) ehliyet aldim yurt disinda aldigim icin mukemmel sekilde ogrettikten sonra veriyorlar tabiki..ilk yil araba kullandim daha sonra saglik sorunlarimdan dolayi araba surmeyi biraktim...

Simdi ben tekrar araba kullanmak istiyorum ama ne mumkun muthis bir korku ve heyecana kapiliyorum rica ediyorum benim bu korkumu yenebilecegim bil yol varmi bana bunu anlatabilecek bir arkadas var ise yardimlarini bekliyorum..simdiden minnet ve tesekkurlerimi sunarim..

artik sitenin mudayimlerinden olacagim cok guzel ve egitici konulariniz var emegi gecen tum site sakinlerini kutluyorum saygilarimla.....
biruni - avatarı
biruni
VIP Önce Sağlık
25 Nisan 2010       Mesaj #2
biruni - avatarı
VIP Önce Sağlık
site'miz adına yazdıklarınız çok güzeldi.

Sponsorlu Bağlantılar

araba dediğiniz elinizde direksiyon var, nere sürerseniz oraya gider.
nereye gideceğinizi bilecek kadar bilgili olduğunuz belli.
dolayısıyla yavaş gitmek şartı ile başlayabilirsiniz.
Düşüncene katılmam şart değil, düşünceni anlatman için savaşırım...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Eylül 2010       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Benim en buyuk sorunum dıreksıyona gectıgım anda yasadıgım buyuk heyecan... Arabaya daır herseyı bılmeme ragmen hıc kullanamıyorum. 12 saat dıreksıyon dersı bıle aldım daha once ama yınede basaramıyorum ıste:-( heyecanimi nasil yenebilirim? Heyecani yenmeden bu mumkun olmayacak cunki...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Ocak 2011       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benimde cok büyük korkum direksiyona gecmek...ehliyetim var,yurtdisinda yasiyorum,trafik türkiye ye nazaran daha sakin ama yinede kullanamiyorm...bu durum psikolojimi dahada cok bozuyor..halbuki cok büyük bi özgürlük araba kullanmak bunu tattim en azindan bir kac kere ama ufak bi kaza yüzünden hep biraktim..simdide hic kullanamiyorum..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Mart 2014       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaslar bende cok heyecanlaniyorum arabayi guzel kullaniyorum ama binmeye cesaretim yok kaza yapmak.tan degil baska bir sorun benimki yardim edin lutfen
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Şubat 2015       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
her insanın kişilği ve olaylara karsı tepkısı farklıdır,arac kullanırken korktuğunuz her seyın üstüne gidin bence uygun mekanda tabiki
ve pes etmeyin en önemlisi bu,korkularınızı yenemediğiniz sürece siz araca değil arac size hakim olur,(aracı uygun bir mekanda bıraz hız biraz agresif umursamaz tavırlarla aracıda bıraz hırpalayarak (çılgınca)sürmek araca onun değil sızın ona hükmettınız hissini vercektır,bu hiissi yakaladığınız an zaten artık profesyonel bır surucusunuz demektır.