Arama

Lorethlorien nedir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 28 Nisan 2010 Gösterim: 2.907 Cevap: 3
burak_179 - avatarı
burak_179
Ziyaretçi
28 Nisan 2010       Mesaj #1
burak_179 - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar bir kelime duydum Lorethlorien diye bu kelimenin anlamı ne nedir???

Söylerseniz Sevinirim

Şimdiden Teşekkürler...
EN İYİ CEVABI ThinkerBeLL verdi
Alıntı
burak_179 adlı kullanıcıdan alıntı

sağol bu bilgi içi ama ben kelimenin anlamını öğrenmek istiyorum benim için çok önemli öğrenmem lazım acilll

Asıl yazılışı Lothlórien'dir. Diğer adları şöyledir: Lórien, Laurelindórinan, Altın Orman, Saklı Diyar, Lindórinand, Lórinand.
J. R. R. Tolkien’in hayalî Orta Dünya evreninde, Orta Dünya’da yaşayan elflerin en sihirli orman ülkesidir.
Sponsorlu Bağlantılar
Ülke Yüzüklerin Efendisi’nde, elflerin Sauron’a karşı direniş merkezi olarak önemli bir yer tutar. Ayrıca ülke, burada yaşayan ve burayı ziyaret eden kişiler için "zamanın asılı kaldığı" bir dinlenme imkânı sunan bir çeşit savunma sihriyle büyülenmiştir.
Lórinand ismi Quenya’ya Laurenandë, Sindarin’e Glornan ve Nan Laur olarak geçmiştir, hepsi de aynı anlama gelir. Çok sonraları Rohirric dilinde Dwimordene ("hayalet" anlamına gelen "dwimor" sözcüğünden, elflerde gördükleri büyücülüğe kinaye olarak), Ortak Lisan’da ise Altın Orman olarak adlandırılmıştır.
Lothlórien, fantastik kurgu edebiyatının en çok bilinen mekanlarından birisidir ve birçok kişiyi etkilemiştir.
ThinkerBeLL - avatarı
ThinkerBeLL
VIP VIP Üye
28 Nisan 2010       Mesaj #2
ThinkerBeLL - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı

Arkadaşlar bir kelime duydum Lorethlorien diye bu kelimenin anlamı ne nedir???

Sponsorlu Bağlantılar
Söylerseniz Sevinirim

Şimdiden Teşekkürler...

Lorethlorien Tolkien'in Yüzüklerin Efendisi adlı serisinde, Orta Dünya'daki Galadriel ve halkı orman elflerinin yaşadığı ülkenin adıdır. Kelime elfçedir, şu an anlamı aklıma gelmiyor. Birinci kitapta kelimenin anlamı, kökeni hakkında bilgi verilir.

Tanrı varsa eğer, ruhumu kutsasın... Ruhum varsa eğer!
burak_179 - avatarı
burak_179
Ziyaretçi
28 Nisan 2010       Mesaj #3
burak_179 - avatarı
Ziyaretçi
sağol bu bilgi içi ama ben kelimenin anlamını öğrenmek istiyorum benim için çok önemli öğrenmem lazım acilll
ThinkerBeLL - avatarı
ThinkerBeLL
VIP VIP Üye
28 Nisan 2010       Mesaj #4
ThinkerBeLL - avatarı
VIP VIP Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Alıntı

Asıl yazılışı Lothlórien'dir. Diğer adları şöyledir: Lórien, Laurelindórinan, Altın Orman, Saklı Diyar, Lindórinand, Lórinand.
J. R. R. Tolkien’in hayalî Orta Dünya evreninde, Orta Dünya’da yaşayan elflerin en sihirli orman ülkesidir.
Ülke Yüzüklerin Efendisi’nde, elflerin Sauron’a karşı direniş merkezi olarak önemli bir yer tutar. Ayrıca ülke, burada yaşayan ve burayı ziyaret eden kişiler için "zamanın asılı kaldığı" bir dinlenme imkânı sunan bir çeşit savunma sihriyle büyülenmiştir.
Lórinand ismi Quenya’ya Laurenandë, Sindarin’e Glornan ve Nan Laur olarak geçmiştir, hepsi de aynı anlama gelir. Çok sonraları Rohirric dilinde Dwimordene ("hayalet" anlamına gelen "dwimor" sözcüğünden, elflerde gördükleri büyücülüğe kinaye olarak), Ortak Lisan’da ise Altın Orman olarak adlandırılmıştır.
Lothlórien, fantastik kurgu edebiyatının en çok bilinen mekanlarından birisidir ve birçok kişiyi etkilemiştir.
Tanrı varsa eğer, ruhumu kutsasın... Ruhum varsa eğer!