Arama

Fasulye nasıl çimlendirilir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 9 Nisan 2015 Gösterim: 34.746 Cevap: 26
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Mayıs 2010       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

bitkinin evreleri ile ilgili daha fazla bilgi istiyorum

tohumu ıslak pamuğun arasınamı yoksa nohut veya kuru fasulyeyi alta koyup üstüne pamuğu kapatıp ıslatacakmıyız teşekkürler
EN İYİ CEVABI The Unique verdi
Derin olmayan bir kaba az miktarda su koyup fasulyeyi görünmeyececek şekilde pamuğa sarıp çimlendirme yapabilirsiniz...
Sponsorlu Bağlantılar
The Unique - avatarı
The Unique
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2010       Mesaj #2
The Unique - avatarı
Kayıtlı Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Derin olmayan bir kaba az miktarda su koyup fasulyeyi görünmeyececek şekilde pamuğa sarıp çimlendirme yapabilirsiniz...
Sponsorlu Bağlantılar
Bir bildiğim varsa hiç bir şey bilmediğimdir. (:
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Kasım 2010       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
pamuk doğaldır bak kökleri tutunsun diye altına pamuk koycaksın üstünede zarar görmesin beslensn diye böylece toprak gibi tek doğal ürn pamuktur saf el değmemiş topraktan sonra bizde evlerimzde toprakla uğraşcmza pamukla yapıoruz ilkokulda ööğretmnlremz yaptırdı hala yapıorum ortaokulda deney işte daha fazla bilgi mesela ektiğin fasulyeyi koprma kök ve filiz çıktığı zmn fasulye bitene kadar ondann beslenecktir
skywolkr - avatarı
skywolkr
Ziyaretçi
9 Ağustos 2011       Mesaj #4
skywolkr - avatarı
Ziyaretçi
Ya ben pamukta bezelye yetiştiricem en azından bezelye bedavaya gelir diye düşünüyorum Msn Happy ama pamuğa bakılınca bezele gözüküyor acaba bir zararı olurmu zaten bezelye çimlendikten sonra toprağa ekicem ve daha hızlı büyümesi için ne yapabilirim ve kaç güne çimlenir daha bu gün yai ektim.
bihter_hazal - avatarı
bihter_hazal
Ziyaretçi
9 Ağustos 2011       Mesaj #5
bihter_hazal - avatarı
Ziyaretçi
Derin olmayan bir kaba az miktarda su koyup fasulyeyi görünmeyececek şekilde pamuğa sarıp çimlendirme yapabilirsiniz..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Kasım 2011       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
nası lbatiliyor bu
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Aralık 2011       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
pamuğu birkaba koy daha sonra tohumu(fasulye,mercimek..)üstüne koyun sonra başka bir pamuğu tohumun üstüne koyun 1 hafta kadar bekleyin işte çimlendi
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Ocak 2012       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bir kaba pamuk koy üstüne 6-7 tane k.fasülye koy üstüne bir daha pamuk koy biraz sula hazır Msn Grin
pamuk doğaldır bak kökleri tutunsun diye altına pamuk koycaksın üstünede zarar görmesin beslensn diye böylece toprak gibi tek doğal ürn pamuktur saf el değmemiş topraktan sonra bizde evlerimzde toprakla uğraşcmza pamukla yapıoruz ilkokulda ööğretmnlremz yaptırdı hala yapıorum ortaokulda deney işte daha fazla bilgi mesela ektiğin fasulyeyi koprma kök ve filiz çıktığı zmn fasulye bitene kadar ondann beslenecktir
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Nisan 2012       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
peki arkadaşlar su vericekmiyiz yani pamuğa sardıktan sonra üstüne bir pamuk sonra su dökücekmiyiz
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Haziran 2012       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ben peynir Kabında Dniiyorum Olursa Bnm Eski Akvaryumum var 50 cm boyunda 20 cm yüksekliğinde 25 cm genişliğnide felan onda yapıcam .d.d