Arama

Şefika Kutluer kimdir, hayatı hakkında bilgi verebilir misiniz?

Güncelleme: 5 Mayıs 2011 Gösterim: 3.106 Cevap: 3
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Mayıs 2010       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
şefika kutluer hayatı hakkında detay bilgi yok..doğumu eğitimi ve nerde yaşamakta..niye bu kadar zormu hayatını anlatmak..lütfen..
Sponsorlu Bağlantılar
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
16 Mayıs 2010       Mesaj #2
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

şefika kutluer hayatı hakkında detay bilgi yok..doğumu eğitimi ve nerde yaşamakta..niye bu kadar zormu hayatını anlatmak..lütfen..

Şefika Kutluer (Şefika Kutluer Kimdir? - Şefika Kutluer Hakkında)
Şefika Kutluer
Sponsorlu Bağlantılar
, Türk flüt sanatçısıdır.
A.B.D., İngiltere, İsviçre, İtalya, Almanya, Avusturya, Fransa, Hollanda, Belçika, İspanya, Slovakya, İsrail, Singapur, Rusya, Ukrayna, Beyaz Rusya, Litvanya, K.K.T.C., Makedonya, Hırvatistan, Karadağ, Azerbaycan, Çin ve Japonya’da çeşitli konser turnelerine çıktı, uluslararası müzik festivallerine katıldı. Radyo ve televizyon programları yaptı ve çok başarılı eleştiriler aldı.
İspanya sarayında Kral ve Kraliçenin huzurunda ve Japonya’da Prens Mikasa’nın himayesinde konserler verdi. "Sihirli Flüt" olarak tanınan Kutluer birçok uluslararası Televizyon ve Radyo programında çaldı.
Zubin Mehta, Sir Charles Mackerras, Royal Filarmoni Orkestrası, Berlin Filarmoni , İskoç Oda Orkestrası, Northern Sinfonia, Tokyo Senfoni Orkestrası, Litvanya Filarmoni, European Union Oda Orkestrası, Slovak Filarmoni Orkestrası gibi ünlü şef ve orkestralarla konserler verdi.
Şefika Kutluer, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı İzmir Devlet Senfoni Orkestrası’nın Flüt solistidir.

Albümler
Wiener Musikseminar International Contest Prize Winners' Concert
Romantic Flute
Franz Krommer: Sinfonia Concertante
Sefika Kutluer,Flute (Borusan Oda Orkestrası)
Carmen Fantasy
Mozart, Şefika Kutluer
Fantasies (Slovakya Filarmoni Orkestrası)
Tango Goes Symphony
J.S. Bach, Flute Sonatas
J.S. Bach, Berlin Filarmoni Orkestrası ile
Coming Bach for Flute - Volume 1ÂŞ
Coming Bach for Flute - Volume 2
A. Vivaldi 6 Concerti, Op.10
World of Lullabies
Ödüller
1985 Viyana Doblinger Uluslararası Flüt yarışmasında üçüncülük ödülü
1986 Viyana Doblinger Uluslararası Flüt yarışması birincilik
1995’de Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Büyük Ödülü
1998 yılında Devlet Sanatçısı Ünvanı
2000 "Hungarian Foundation for Performing Arts" tarafından verilen Inter-Lyra ödülü.
Sony Classical tarafından çıkarılan Carmen Fantasy adlı albümü "Altın CD Ödülü'ne layık görüldü.
Gallo International firmasından "Gallo Altın CD Koleksiyonu" ödülü
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
16 Mayıs 2010       Mesaj #3
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
1979 yılında üstün başarı ile Ankara Devlet Konservatuarı'ndan mezun oldu. Kariyer çalışmalarına Viyana'da ve Roma'da S.Cecilia Akademisi'nde devam etti. Ankara Devlet Konservatuarı'nda flüt öğretmenliği yaptı. Viyana'da Uluslararası Flüt Yarışması'nda dünya birincisi oldu.

1995'de Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Büyük Ödülü'nü alan sanatçıya, 1998 yılında Devlet Sanatçısı unvanı verildi. "Hungarian Foundation for Performing Arts" tarafından verilen 2000 "Inter-Lyra" ödülünü kazandı. 2009 yılında İtalya Cumhurbaşkanı'ndan İtalyan Devlet Nişanı aldı. Sony Classical tarafından çıkarılan "Carmen Fantasy" adlı albümü "Altın CD" ödülüne layık görüldü. Ayrıca Gallo International firmasından "Gallo Altın CD Koleksiyonu" ödülü aldı, Gallo Kutluer'in bütün CD'lerini "Altın CD Koleksiyonu" etiketi ile yayınlamaktadır.

ABD, İngiltere, İsviçre, İtalya, Almanya, Avusturya, Fransa, Hollanda, Belçika, İspanya, Fransa, Slovakya, İsveç, İsrail, Singapur, Rusya, Ukrayna, Beyaz Rusya, Çek Cumhuriyeti, Litvanya, Estonya, KKTC, Makedonya, Hırvatistan, Karadağ, Bulgaristan, Tunus, Azerbaycan, Küba, Çin ve Japonya'da çeşitli konser turnelerine çıktı, uluslararası müzik festivallerine katıldı, radyo-televizyon programları yaptı, çok başarılı eleştiriler aldı. Uzmanlık sınıfı ve atölye çalışmaları yaptı.

İspanya sarayında Kral ve Kraliçe'nin huzurunda, Japonya'da Prens Mikasa'nın himayesinde konserler verdi. New York Times eleştirmeninin taktığı unvan "Sihirli Flüt" diye tanınan Kutluer, dünyanın pek çok yerinde televizyon ve radyo programında çaldı. Zubin Mehta, Sir Charles Mackerras, Peter Breiner, İngiliz Royal Filarmoni Orkestrası, Berlin Filarmoni, İskoç Oda Orkestrası, Northern Sinfonia, Tokyo Senfoni Orkestrası, Litvanya Filarmoni, European Union Oda Orkestrası, Virtuosi Di Praga, Slovak Filarmoni Orkestrası, St.Petersburg Akademik Filarmoni Orkestrası gibi ünlü şef ve orkestralarla konserler verdi, CD kayıtları yaptı. Ian Anderson Kutluer için "Şefika's Tango" adlı bir eser besteledi. Kutluer Jethro Tull ile "Şefika's Tango" eserini de seslendirdiği konserler yaptı.Claude Bolling ile Jean Pierre Rampal’in anısına konserler verdi.

Dünyada sağladığı popülarite ile müzik organizasyonları ve festivallerin aranılan sanatçısı haline gelen Şefika Kutluer'in dünya piyasasında bulunan 16 CD'si Pan Classical, Gallo International, Naxos ve Sony Classical firmaları tarafından yayınlanmaktadır. Sanatçının kompakt diskleri dünya çapında aranan CD'ler arasındadır ve çok parlak eleştiriler almaktadır.

Şefika Kutluer T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı İzmir Devlet Senfoni Orkestrası Solist sanatçısıdır.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Mayıs 2011       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
özgeçmişini istiom başka birşey çıkıyor................

Benzer Konular

20 Kasım 2011 / Misafir Soru-Cevap
12 Ocak 2010 / Misafir Soru-Cevap
30 Mart 2016 / yunus emre dinç Cevaplanmış
29 Ocak 2010 / Misafir Soru-Cevap
3 Ocak 2010 / Misafir Soru-Cevap