Arama

Reboot and select proper boot device hatası ve çözümü nedir? - Sayfa 2

Güncelleme: 12 Eylül 2015 Gösterim: 72.781 Cevap: 36
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Mayıs 2010       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ana kart cd sinin üstünde Yapıcı İNTEL IUCD VER. 2.4
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Mayıs 2010       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
öbür bilgiseyarım açılırken reboot and seleck proper boot device hatasını veriyor dolayısıyla orda takılıp kalıo ilerlemio biosda advanced menüsünde bios advanvanced yok herkez ordan yapılır diyor oraya giriyorum yok bi yapamadım geçen bi konu daha açtım ilgilenen bi kardeş vardı oda cevap vermiyor lütfen birgün sizin işiniz bana düşer ben size yardım ederim bilgiseyarımı özledim bu leptopta hiçbir oyun oynanmıyor lütfen yardım
Sponsorlu Bağlantılar
KaNKaWaReZ - avatarı
KaNKaWaReZ
VIP VIP Üye
21 Mayıs 2010       Mesaj #13
KaNKaWaReZ - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

bu küçük leptopun gerçek bilgiseyarım bozuldu ona giremiyorum hata verdiği yerde kalıyor ben masaüstüne kadar girebilsem konu açarmıydım verdiğin programı nasııl indirim

Verdiğim Programı Çalıştırdın mı ? Üst Mesajıma Dikkatli Bakarsan Anakart/Chipset Görebilirsin Yerini Bilmiyorsanız "Mainboard" Sekmesine Tıklayın Ulaşabilirsin.

Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

ana kart cd sinin üstünde Yapıcı İNTEL IUCD VER. 2.4

Bahsettiğiniz İntel Anakart CD Driver Versiyonu.

Her Anakartta "Advanced BIOS Features" Yazmıyorsa Boot Bölümü Var mı ? Varsa Ona Bi Gözatın.

Resimdeki Gördüğü Gibi
bios ayarlari

Yapacaksınız 1. Sıraya HDD Ayarlayacaksın. Hiç Bişey Yoksa Anakartınız Bios Güncelleştirme Yapın. Anakartınız Güncelleştirme Yaptıktan Sonra Bazı Özellikler Açılabilir/Açılmayabilir. Bios Güncelleme Hakkında Bilginiz Yoksa Hiç Dokunmayın Derim.
Siz En Yakın Bilgisayarcıya Götürüp Baktırın Sorun Neymiş Hemde Bilginiz Olur. Buradan Anlatıp Cevap Vermek Pek Sağlıklı Olmaz.

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Mayıs 2010       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
boot bölümü var orda boot devicepriority , boot settings configuration ve security var
KaNKaWaReZ - avatarı
KaNKaWaReZ
VIP VIP Üye
21 Mayıs 2010       Mesaj #15
KaNKaWaReZ - avatarı
VIP VIP Üye
Boot Devide Priority'e Girin

Benim Bios'ta Şöyle;
1.Boot Device Floopy Group
2.Boot Device CD-Rom Group
3.Boot Device HDD Group
4.Boot Device Network Boot Group

Altında
HDD Group Boot Priority Windows Kurulu Olan HDD Seçili.

Siz Yapmanız Gereken
1.Boot Device Floopy Group Seçili İse Onu HDD'yi Seçin.

"HDD(Harddisk) Group Boot Priority" Var mı ? Varsa Kaç Tane HDD(Harddisk) Mevcut ? Windows Kurulu Olan HDD'yi Seçmeniz Önerilir.

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Mayıs 2010       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
1.st boot device var 2nd boot device var 3rd boot device var . 1. ye 1st floppy driv , 2. sine hard drive 3. süne 4M-TSST corp CDD KOYDUM ONLARDAN BAŞKA KOYULUCAK SEÇENEK YOK ATTA HİÇ BİŞEY YAZMIYOR
KaNKaWaReZ - avatarı
KaNKaWaReZ
VIP VIP Üye
21 Mayıs 2010       Mesaj #17
KaNKaWaReZ - avatarı
VIP VIP Üye
1. Floopy Drive Yerine HDD'yi Seç, 2. HDD Yerine Floopy Olarak Yerini Değiştirmeyi Deneyin.

"HDD(Harddisk) Group Boot Priority" Bios'ta Var mı Bilmiyorum Biraz Kurcalarsan Belki Çıkabilir "boot settings configuration"a Baktınız mı ?

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Ağustos 2010       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim ana kart p7h55 m orda hdd yi açılışta nasıl ayarlarım sizin dediğinz yerde first boot device yok
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Nisan 2011       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim leptoptada aynı sorun var biosa da giremiyorum reset atıyor asus yazısı geliyor daha sonra bu yazı geliyor del tuşuna basmama rağmen bişe gelmiyor....
ICE-MAN - avatarı
ICE-MAN
Ziyaretçi
17 Nisan 2011       Mesaj #20
ICE-MAN - avatarı
Ziyaretçi
boot bölümü her anakartta farklı olabilir. biosa girmek için bazı cihazlar F2 tuşunuda kullanabilirsiniz.
boot menüsü mutlaka vardır first boot yazmaya bilir 1-2-3 diye alt alta sıralanmıştır bu menülerdeki sürücüleri değiştirmek için Page Up ve Page Down tuşlarını kullanarak seçim yapabilirsiniz. Bios ta yaptığınız değişiklere dikkat edilmesi gerekit. Boot bölümünü dikkatli incelerseniz sürücü sırasını nasıl değiştireceğinizi bulabilirsiniz..