Arama

Başkasına umumi vekalet verirsem ne olur?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 16 Şubat 2015 Gösterim: 26.684 Cevap: 8
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Haziran 2010       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

umumi vekaletname nedir ile ilgili daha fazla bilgi istiyorum

baskasina umumi vekaletname verirsem ne olur?
EN İYİ CEVABI biruni verdi
vekaletname verip, her işim yürür diye kenara çekilmeyiniz lütfen. bir kelimede bir harf eksik olsa bile kabul edilmez. ki, "ismin harun git gel yarın" zihniyetini unutma.

Sponsorlu Bağlantılar
vekaletname ücretleri pahalıdır. küçük bir vekalet bile 150 tl den aşağı olmaz.

bu sebeple, ne işiniz varsa, yarın ne iş önünüze çıkacaksa hepsini yazın. bir kelimeden sebep işlerin yürümediği oluyo.

vekaletnamelerde tarih olur, tercih sebebidir.
Breath - avatarı
Breath
Ziyaretçi
2 Haziran 2010       Mesaj #2
Breath - avatarı
Ziyaretçi
Yapılacak işlere göre vekalet "umumi" veya "hususi" olur. Her işini görmeye, bütün davaları takibe gibi sınırsız yetkiler "umumidir". Falan evini satmaya, filan davayı takibe gibi sınırlı ve belirli işler için verilen vekalet hususidir.

Sponsorlu Bağlantılar

biruni - avatarı
biruni
VIP Önce Sağlık
2 Haziran 2010       Mesaj #3
biruni - avatarı
VIP Önce Sağlık
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
vekaletname verip, her işim yürür diye kenara çekilmeyiniz lütfen. bir kelimede bir harf eksik olsa bile kabul edilmez. ki, "ismin harun git gel yarın" zihniyetini unutma.

vekaletname ücretleri pahalıdır. küçük bir vekalet bile 150 tl den aşağı olmaz.

bu sebeple, ne işiniz varsa, yarın ne iş önünüze çıkacaksa hepsini yazın. bir kelimeden sebep işlerin yürümediği oluyo.

vekaletnamelerde tarih olur, tercih sebebidir.
Düşüncene katılmam şart değil, düşünceni anlatman için savaşırım...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Temmuz 2010       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
babamım vefatında sonra ev için umimi vekalet vermek istiyoruz.tapuda ki isim nasıl olması gerekir.aynı isim mi kalıyor.
biruni - avatarı
biruni
VIP Önce Sağlık
8 Temmuz 2010       Mesaj #5
biruni - avatarı
VIP Önce Sağlık
henüz tapuya müracaat edip, babanızın mirascılarına daire düşmediğine göre, babanızın ismi ile daireden bahsedecksiniz.

bu arada başınız sağolsun. başka acı görme emi
Düşüncene katılmam şart değil, düşünceni anlatman için savaşırım...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Ağustos 2010       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben annemın dedem den kalan mırasını araştıracagım nasıl bır vekalet almam gerkıyor
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Nisan 2011       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
esimle birlikte ev aldik ama evde biz oturmuyoruz yillardir esimin ailesi evi kulaniyorlar kira gibi herangi bir sey vermek bile düsünmüyorlar abimizin evi diye bu evi ben üzerime almak istiyorum bunun icin nasil bir vekalet almam gerekiyor esimin evi ban avermesi icin,
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Kasım 2014       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Hocam pek birşey değişmez bir de 1. dereceden olduğunuz için kendş kendinize satış yapamazsınız eğer mümkün ise eşiniz size tapudan satış yapsın... Fakat unutmamak gerekir vergiye tabii dir alıcı ve satıcı olmak üzere binde yirmi oranında ödeme yaparsınız rayiç bedeli üzerinden
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Şubat 2015       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
hocam ben 10 sene önce vermiş olduğum vekaletnemeden arkadaşım kendi adına bankadan 2 sene önce kredi cekmiş ama ödememiş beni avukat aradı sen bu arkadaşa kefilmişsin edi bende hayır dedim sen veklet vermişsin ondan dolayı dedi adına olan mal varliğına haciz koranack dedi borcu ödemezsen dedi ben ne yapmam gerek