Arama

Bülbül bakımı nasıl yapılır, nasıl beslenir? - Sayfa 3

En İyi Cevap Var Güncelleme: 20 Temmuz 2015 Gösterim: 94.295 Cevap: 30
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Kasım 2012       Mesaj #21
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bende çalı bülbülü aldım şu anda rengi kahverengi kafası kırmızılı tüy değiştiriyor kuyruğu yeniden çıkıyor geçen kuşları çağırıyor hiç uzun nağmeli ötmedi
bülbül resimlerine baktım onun renginde göremedim
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Mart 2013       Mesaj #22
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
akşam uyumadıkları oluyo ne yapmalıyım ?????????????
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Nisan 2013       Mesaj #23
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Yaklaşık 10 gün önce bir çift Hint bülbülü aldım. Yuvanın içini doldursun diye yuva kılı da almıştım. Ancak bu kıl yetmediği için mecburen selpak mendili ince ince kesip kafesin içine koydum. Koyduğun mendil parçalarını yuvaya taşıdılar. Sonra yuvanın içini doldurduklarında kafesin altındaki kağıdı koparıp yuvaya taşımaya başladılar. Ben de öyle olunca biraz daha mendil kesip kafese attım. Sonra bu mendil parçalarını da yuvaya taşıdılar. Ama yuva ağzına kadar bu mendil parçalarıyla doldu. Hatta bir gün önce kuşların ikisi de yuvada uyurken bu sefer sadece erkek olan yuvaya girdi. Bir de yuvayı sadece erkek kur yapıyor. Disi kuş bazen yuvaya giriyor sadece. Kuşlarım kimi zaman özellikle de sabah vakitlerinde çiftleşiyorlar. Acaba yumurtlamada sorun olur mu? Sizce ne yapmalıyım? Yuvanın içinden peçete parçalarını alayım mı? Dişi kuş biraz korkuyor lütfen acil cevap verir misiniz...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Mayıs 2013       Mesaj #24
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Kafesi yukarda olmali 1 metre kadar yemi vitaminli old alike
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Eylül 2013       Mesaj #25
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Hint bülbülüm bir tane var dişi onu annem kafesiyle birlikte yıkadı su biraz soğuktu hasta olur mu
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Ekim 2013       Mesaj #26
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
meyveler na kadar verile biler
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Ağustos 2014       Mesaj #27
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben bi çift hint bülbülünden 1 tane yavru aldım tam gelişmeden yuvada kuşu hep eziyolardı ailesi.şuan kafesten ayırdım 2 gündür yem falan yemiyo arada bi babasını kafesin içine koyuyorum oda bezen besliyo bazen beslemiyo.yine koydum fakat hiç beslemez oldu ne yapmam gerekiyo
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Ağustos 2014       Mesaj #28
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Teamoore adlı kullanıcıdan alıntı

Sanmıyorum pet-shop'larda olduğunu. Baska ulkelerde olabilir ama Türkiyede bildigimiz bülbül kafeste besleme yasak diye biliyorum.

Hayır değil
ÇINAR - avatarı
ÇINAR
Ziyaretçi
13 Ağustos 2014       Mesaj #29
ÇINAR - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Hayır değil

Bülbül kafes ortamında evet beslenebilir fakat canlı yem yediği için un kurdu ile beslemeniz gerekir kuru yem veya tohumlarla besleyemezsiniz.
misafir - avatarı
misafir
Ziyaretçi
20 Eylül 2014       Mesaj #30
misafir - avatarı
Ziyaretçi
Benim hint bulbulum var ikiside kardes 5-6 aylik oldular yuva yaptilar ama yavru yapmadilar kardes olduklari icinmi ve nerde nasil bi odaya koymaliyiz odalari biraz aydinlik onun icinmi yavru yapmiyolar