Arama

Uçak bakım ve onarım teknisyenliği hakkında bilgi verir misiniz?

Güncelleme: 26 Ocak 2011 Gösterim: 3.105 Cevap: 3
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Temmuz 2010       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
uçak teknisyenliği hakkında daha ayrıntılı bilgi almak istiyorum. elektirik elektronik bölümünden mezun kişilerde.. uçak bakım ve onarım ön lisans programına yerleşirmi.. birde iyi bir yabancı dil bilmek mi gerkiyor.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Ekim 2010       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
uçak teknisyeni mühendislerin gözetimi ve kontrolü altında iş yapmaz, bütün sorumluluk kendindedir, herhangi bir hatada bütün sorumluluk teknisyendedir, mühendisin hiçbir sorumluluğu yoktur. Mühendisler sadece evrak işlerini takip eder.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Kasım 2010       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Yapmış olduğunuz yorumu gördüm ve özellikle uçak teknisyeninin tanımına takıldım. Bilgileri yanlış paylaşmayalım uçak teknisyeni mühendis gözetimi ve denetimi altında çalışmazlar. Yanlış bilgi verilmiş düzeltilmesi gerekir. Kesinlikle hiç hoş değil diğr teknik alanlarda tknisyenler mühendis gözetimi ve denetiminde çalışabilir fakt uçak teknisyenliğinde kesinlikle böyle birşey yoktur. Her teknisyen kendisinden sorumludur. Yaptığı her işi kendisi onaylar ve ardından yaptığı bakm kmplike ise herbir alanı kendi onaylar ve dahası uçağı sefere veriş yetkisi yine teknisyendedir. Uçak teknisyeninin onaylamadığı ve uçuş izni vermediği GO / NO-GO dediğimiz olayı gerçekleştiren kiş tamamı il teknisyenin sadece kendisidir. Buna hiçbir mühendis veya başka bir şahıs bunu engelleyemez engelleyemediği gibi gözetim ve denetim altında tutamaz. Mühendislerin bakımla uzaktan yakından bir alakaları yoktur. Uçak teknisenlerine karışma gibi yetkileride malesef mühendis arkadaşlar için üzülerek söylüyorum YOKTUR.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Ocak 2011       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşım, uçak bakım bölümü mezunu biri uçak mühendisliğini tercih edemiyor. Doğrumu anladım acaba