Arama

Maden mühendisliğinde iş alanları ve imkanları hakkında bilgi verir misiniz?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 27 Mart 2013 Gösterim: 7.293 Cevap: 5
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Temmuz 2010       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
mrb arkadaslar ben bu bölümü okuyanlar hemen iş bulabiliyorlar mı iş imkanı neler onları öğrenmek istiyorum
EN İYİ CEVABI Daisy-BT verdi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

mrb arkadaslar ben bu bölümü okuyanlar hemen iş bulabiliyorlar mı iş imkanı neler onları öğrenmek istiyorum

Maden Mühendisliği, madenlerin bulunması, çıkarılması ve zenginleştirilmesi konularında eğitim ve araştırma yapan mühendislik dalıdır.
Sponsorlu Bağlantılar

Dalları
  • Maden işletme
  • Açık ocak madenciliği
  • Yeraltı madenciliği
  • Cevher hazırlama
Çalışma alanları

Madenlerin çıkarılması genel olarak Açık ocak madenciliği ve yeraltı madenciliği diye ikiye ayrılmıştır. Bunun yanında cevher zenginleştirme işlemi de maden mühendislerinin öncelikli çalıştığı alanlar arasındadır. Bu alanlar dışında maden mühendisleri, kaya ve zemin mekaniği araştırmalarında ve su sondaj, temel sondaj ve enjeksiyon dallarında da çalışmaktadır. Yeni gelişmekte olan derin deniz madenciliği ve uzay madenciliği gibi konular da ileride maden mühendislerinin çalışma alanları olacaklardır. Bunun yanında aldıkları temel mühendislik eğitimi nedeni ile finans, pazarlama gibi alanlarda da iş bulabilmektedirler.

Daha fazla bilgi için tıklayınız:

Maden Mühendisi

https://www.msxlabs.org/forum/mk-rehber/275502-maden-muhendisleri-odasi-istanbul-adres-telefon-numarasi.html

Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
27 Temmuz 2010       Mesaj #2
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Maden Mühendisliği, madenlerin bulunması, çıkarılması ve zenginleştirilmesi konularında eğitim ve araştırma yapan mühendislik dalıdır.
Sponsorlu Bağlantılar

Dalları
  • Maden işletme
  • Açık ocak madenciliği
  • Yeraltı madenciliği
  • Cevher hazırlama
Çalışma alanları

Madenlerin çıkarılması genel olarak Açık ocak madenciliği ve yeraltı madenciliği diye ikiye ayrılmıştır. Bunun yanında cevher zenginleştirme işlemi de maden mühendislerinin öncelikli çalıştığı alanlar arasındadır. Bu alanlar dışında maden mühendisleri, kaya ve zemin mekaniği araştırmalarında ve su sondaj, temel sondaj ve enjeksiyon dallarında da çalışmaktadır. Yeni gelişmekte olan derin deniz madenciliği ve uzay madenciliği gibi konular da ileride maden mühendislerinin çalışma alanları olacaklardır. Bunun yanında aldıkları temel mühendislik eğitimi nedeni ile finans, pazarlama gibi alanlarda da iş bulabilmektedirler.

Daha fazla bilgi için tıklayınız:

Maden Mühendisi

https://www.msxlabs.org/forum/mk-rehber/275502-maden-muhendisleri-odasi-istanbul-adres-telefon-numarasi.html

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Mart 2011       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
türkiyede arkeolog maaşları nekadar.ve işimkanı nedir
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Nisan 2011       Mesaj #4
Misafir - avatarı