Arama

Menopoza girdikten sonra çocuk sahibi olabilir miyim?

Güncelleme: 23 Temmuz 2011 Gösterim: 2.602 Cevap: 1
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Eylül 2010       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhabalar.benim ilk evliliğim 14 yıl sürdü.çocuğumuz olmadı.eşimde bulmuşlardı hatayı..eşimle ayrıldık.o evlendi ve çocuğu oldu..bende ayrıldıktan sonra göbekten kapalı ameliyat oldum,tüplerimin tıkalı olduğu söylendi...ikinci evliliğimi yaptım.şimdi 8 aylık evliyim.eşim çocuğumuz olsun istiyor.yaşım 41..7 aydan beri adetlerim düzensiz.en son hormon testi yapıldı.dr.um menopoza girdiğimi söyledi.. TSH 17.80 LH 6.29 SONUÇ 9.10 REFERANS ARALIĞI 0-35 BİRİM ng/mL ADET SÖKTÜRÜCÜLERLE ADET OLUYORUM....EŞİM 35 YAŞINDA.3 ÇOCUĞU VAR AYRILDIĞI EŞİNDEN..İLLAKİ BENİMDE BİR ÇOCUĞUM OLSUN İSTİYOR....VE BEN DURUMA ÇOK ÜZÜLÜYORUM....
Sponsorlu Bağlantılar
Efulim - avatarı
Efulim
VIP VIP Üye
23 Temmuz 2011       Mesaj #2
Efulim - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

merhabalar.benim ilk evliliğim 14 yıl sürdü.çocuğumuz olmadı.eşimde bulmuşlardı hatayı..eşimle ayrıldık.o evlendi ve çocuğu oldu..bende ayrıldıktan sonra göbekten kapalı ameliyat oldum,tüplerimin tıkalı olduğu söylendi...ikinci evliliğimi yaptım.şimdi 8 aylık evliyim.eşim çocuğumuz olsun istiyor.yaşım 41..7 aydan beri adetlerim düzensiz.en son hormon testi yapıldı.dr.um menopoza girdiğimi söyledi.. TSH 17.80 LH 6.29 SONUÇ 9.10 REFERANS ARALIĞI 0-35 BİRİM ng/mL ADET SÖKTÜRÜCÜLERLE ADET OLUYORUM....EŞİM 35 YAŞINDA.3 ÇOCUĞU VAR AYRILDIĞI EŞİNDEN..İLLAKİ BENİMDE BİR ÇOCUĞUM OLSUN İSTİYOR....VE BEN DURUMA ÇOK ÜZÜLÜYORUM....

Menopoza giren kadınlar anne olamaz mı?
Kesinlikle olabilir. Menopoz hamileliğin sonu değil, sadece yumurtlamanın sonudur. Rahim yaşlanmaz, 25 yaşında menopoza girmiş kadınla 50 yaşında menopoza girmiş bir kadının hamilelik şansı eşittir. 90 yaşında bir kadının rahmi bile buna uygundur. Bir kadın 25 yaşında yumurtasını dondurursa 80 yaşında bile hamile olabilir.
Sponsorlu Bağlantılar

Kaynak

Sen sadece aynasin...