Arama

Muhabbet kuşlarının korkutulmaları konuşmalarına engel olur mu?

Güncelleme: 8 Şubat 2017 Gösterim: 10.608 Cevap: 12
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Eylül 2010       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim bir muhabbed kuşum var kuşların sesini duyunca oda ötmeye başlıyor ve ötmesi benim çok hoşuma gidiyordu kafesini pencerenin önüne koumuştum ve gerçekten kuşum fazla şekilde ötmeye baslamıştı ben de her gün oraya koyuyordum tabiki benim gözetimim altında ama yine bir gün koydum ve su içmeye kadar gittim ve patır kütür sesler geliyordu bir baktım ki kocaman bir kedi kafe pata küte vurup kuşumu tutmaya çalışıyo tabiki kuşum korkudan neyapacağını şaşırmış durumda ben bile okadar korktum ki neyse soruma geçeyim:
kuşumuzu aldığımız dükkandaki görevli bana korkutmayın yoksa konuşmaz demişti bu durumda kuşum ileride konuşurmu yoksa bir süre sonra bu durumu unutup konuşurmu? lütfen cevap verin
Sponsorlu Bağlantılar
ener - avatarı
ener
Ziyaretçi
20 Eylül 2010       Mesaj #2
ener - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

benim bir muhabbed kuşum var kuşların sesini duyunca oda ötmeye başlıyor ve ötmesi benim çok hoşuma gidiyordu kafesini pencerenin önüne koumuştum ve gerçekten kuşum fazla şekilde ötmeye baslamıştı ben de her gün oraya koyuyordum tabiki benim gözetimim altında ama yine bir gün koydum ve su içmeye kadar gittim ve patır kütür sesler geliyordu bir baktım ki kocaman bir kedi kafe pata küte vurup kuşumu tutmaya çalışıyo tabiki kuşum korkudan neyapacağını şaşırmış durumda ben bile okadar korktum ki neyse soruma geçeyim:
kuşumuzu aldığımız dükkandaki görevli bana korkutmayın yoksa konuşmaz demişti bu durumda kuşum ileride konuşurmu yoksa bir süre sonra bu durumu unutup konuşurmu? lütfen cevap verin

Sponsorlu Bağlantılar
Muhabbet kuşları konuşma yeteneğine sahiptirler. Bazı kuşlar, yeni kelimeleri ve deyimleri çabuk sökerken bazıları da asla tek kelime bile öğrenemeyebilir. Öncelikle yavru muhabbetkuşları 2-4 aylık iken konuşmaya eğitmeniz daha iyi sonuç verecektir. Belli bir ayı geçen kuşlar zor konuşur, hatta tek kelime bile öğretemeyebilirsiniz. Konuşma yeteneğine erkek muhabbetkuşlarının daha yatkın olduğu gözlenmiştir. Ancak dişi kuşlarda konuşur ama erkek kuşa göre kelime dağarcığı sınırlı kalır.
Muhabbet kuşlarının hayranlık uyandırıcı bir kelime dağarcığı olsa da, bunu anlamak zor olabilir. Çünkü kelimeleri yüksek bir hızda çıkarırlar. Erkek ve dişi kuşlar konuşmayı öğrenebilir, ama erkekler sözlük dağarcıklarına sık sık yeni kelimeler eklerler ve sözcükleri daha doğal çıkarmaya başlarlar.

Tabiki korku onun konuşmasını engeller, bir süre konuşmaz sessiz kalır ama kalıcı bir durum değildir normal ortamında devam ederek yine eski haline döner.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Eylül 2011       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bende korkutmuştum valla 1.5 yaşına geldi sadece öttü ne diim
Geçmiş olsun.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Kasım 2011       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim kuşum bir günde alıştı kafesin yanına oturuyom açıyom kafesini kapağını omzuma geliyorve ben çok mutlu oluyorum ama bi sorum var dişi muhabbet kuşları konuşur değilmi başka bir şey daha diyeceğim bence erkek muhabbet kuşları daha hızlı evcilleşmes hergün kuşunuzu severseniz sizinkide daha hızlı evcilleşir(yanlışolabilir ben ilkkez kuş besliyom ama bana alıştı)
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Ocak 2012       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ARKADAŞLAR BENCE CİNSİYETİYLE ALAKASI OLMAYABİLİR AMA EĞİTİRSEN HER GÜN SÜREKLİ KUŞUN KAFESİNİN YANINA GİDİP ÖĞRETECEĞİNİZ KELİMEYİ SÖYLERSENİZ O ZAMAN KONUŞUR BENİM MUHABBET KUŞUM VE CENNET PAPAĞANIM VAR CENNET PAPAĞANI ERKEK 1-2 YAŞLARINDA MUHABBET KUŞU DİŞİ 3-4 AYLIK FALAN
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Eylül 2013       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

arkadasim korkmana gerek yok benim kusuma bircok kez kedilerim saldirmisti ama kusumda su an sikinti yokve 3 yasinda kedilerim o hareketi yaptikca ben kedilere ceza verdim kediler su an gozunun onuyle bile bakmiyor kusumuda saliyoruz illa kedileri sinir edecek simariyo :-)
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Ocak 2015       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba benim muhabbet kuşum çok fazla kelime öğrendi. Çok güzel konuşuyordu ve hiç kafesinde durmak istemiyordu insanlara çok alışmıştı ama babam yanlışlıkla canını acıttı ve korkuttu. Şimdi konuşmuyor hiç. Kafesindende çıkmak istemiyor. Düzelir mi ?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Ocak 2015       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

benim kuşum bir günde alıştı kafesin yanına oturuyom açıyom kafesini kapağını omzuma geliyorve ben çok mutlu oluyorum ama bi sorum var dişi muhabbet kuşları konuşur değilmi başka bir şey daha diyeceğim bence erkek muhabbet kuşları daha hızlı evcilleşmes hergün kuşunuzu severseniz sizinkide daha hızlı evcilleşir(yanlışolabilir ben ilkkez kuş besliyom ama bana alıştı)

Ben dişiler konuşmaz diye biliyorum çünkü 1. kuşum ve 2. kuşum erkekti rahatça konuşturdum ama 3.cüsü dişiydi hiç konuşmuyodu
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Ocak 2015       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

Merhaba benim muhabbet kuşum çok fazla kelime öğrendi. Çok güzel konuşuyordu ve hiç kafesinde durmak istemiyordu insanlara çok alışmıştı ama babam yanlışlıkla canını acıttı ve korkuttu. Şimdi konuşmuyor hiç. Kafesindende çıkmak istemiyor. Düzelir mi ?

Aynısı benim muhabbet kuşuma da olmuştu kuşlar duygusal hayvanlar mesela ben bi kuşuma çok bağırıyordum ve kafesine vuruyordum çok ötüyordu beni rahatsız ediyordu çok bağırdığımdan ve kızdığımdan hastalandı kafesinden dışarı fazla çıkmamaya başladı uçmaya çalıştırdım ama fazla uçamadı kanatları yapışmış gibiydi öyle yani kötü davranırsan depresyona bile girip hastalanabilirler
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Ocak 2015       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Yavaş yavaş konuşmaya başladı bugün ama kelimeleri eskisi gibi net değil 😔 umarım düzelicek teşekkür ederim