Arama

Telefonda internete yavaş bağlanmanın sebebi nedir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 21 Temmuz 2013 Gösterim: 22.843 Cevap: 9
burakcan95 - avatarı
burakcan95
Ziyaretçi
29 Kasım 2010       Mesaj #1
burakcan95 - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar,

Sony Ericsson k700i Cep telefonum var . İnternet çoook yavaş arkadaşlar açıyor . Facebook ben girmeye çalışıyorum . Acayip yavaş çok zor giriyor nedeni nedir ...

Sonradan yüklediğim temalardanmı veya sonradan yüklediğim oyunlardanmı başka bir sorunmu var acaba ?
EN İYİ CEVABI Teusa verdi
Programlara göre değişiyor her zaman oluyor bunlar...
Sponsorlu Bağlantılar
The Unique - avatarı
The Unique
Kayıtlı Üye
29 Kasım 2010       Mesaj #2
The Unique - avatarı
Kayıtlı Üye
Telefonunuza yüklediğiniz programlar yavaşlık taratıyor olabilir internet sağlayıcınızdan dolayı olan bir sorunda olabilir müşteri hizmetlerini arayıp online destek almanızı tavsiye ederim.
Sponsorlu Bağlantılar
Bir bildiğim varsa hiç bir şey bilmediğimdir. (:
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Kasım 2010       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya evet bnm de nokia tlfonum var onda da olmuo arkadaşımın samsunge var onda da çok yavaş bence sorun senin tlfonunda değil
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Nisan 2011       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yha bndede sony ericcson w205 var çoooooooooooooooooooooooooooookk yavaş nete qiriyor müşteri hizmetleri ilgilenmmiyor bnce sorun telefonda yardmmm plss.(bnm eski telefon samsung e250 idi çook hızlı neti vardı)
Teusa - avatarı
Teusa
Ziyaretçi
29 Mayıs 2011       Mesaj #5
Teusa - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Programlara göre değişiyor her zaman oluyor bunlar...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Eylül 2011       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaslar bnmde nokia 2700 var interneti aşırı yavaş nefret ediyorum 2 saat bklıorm
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Eylül 2012       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Benim samsung s5233 dokunmatiğim var o da aşırı yavaş hatta çoğu zaman girmiyo ne yapabilirim yardım edin lütfen
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Temmuz 2013       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar benimde samsung telefonum var eskiden facebook hızlıydı sonrada yavaşladı nasıl çözerim. Msn Sad
TheOne - avatarı
TheOne
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2013       Mesaj #9
TheOne - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Arkadaşlar benimde samsung telefonum var eskiden facebook hızlıydı sonrada yavaşladı nasıl çözerim. Msn Sad

baglı oldugunuz baz istsyondan kaynaklı olabilir yada servis saglayıcınızdan

baz istasyonu 3g banlantıyı desteklemiyor olup 2g yi destekliyorsa edge ile baglanabilirsiniz ki burda alabileceğin hız maksimum 96 kbps dir yani 1 mb in biraz altı 3g oldugu zamanda 3 4 mb arası verim alınabiliryor büyük şehirlerde bu oran 7.2 mb ye kadar çıkıyor birde

servis saglayıcı şirketlerin cogu adil kullanım kotası adı altında bir uygulamaları mevcuttur ki buda 100 mb indirmeyi geçtiğiniz zaman 3g olsa bile sebekeniz 2g olarak hız almanızı sınırlandırıyorlar
Fırat.Duran - avatarı
Fırat.Duran
VIP Limitlerimi çoktan aştım!
21 Temmuz 2013       Mesaj #10
Fırat.Duran - avatarı
VIP Limitlerimi çoktan aştım!
1. Kullandığınız tarife çok önemli. Bazı operatörler 3g desteği veriyor fakat yanında birde özel öncelikli 3g avantajlarıda sunuyor.
Mesela Turkcell normal 3g abonesi olursanız 2. derece önceliklisiniz. Çevredeki 3g kullanımına bağlı olarak hızınız düşebilir. Turbo pakete geçerseniz herzaman istasyonun size ulaştırabildiği gücü sonuna kadar kullanırsınız.
2. Girdiğiniz sitelerde yavaşlık ve problemler olabilir.
3. Telefonunuz internet hızı donanımsal olarak yavaştı. Mesela bir HTC Onex ile Iphone 5 te aynı wifi ve 3g ağından aynı videoyu açarsanız onex çok hızlı yükleyecektir.
4. Şebekeniz az çekiyorsa yada 3g ağı yoksa Edgeye yani 2g ye düşebilirsiniz ki bu çok yavaştır.