Cevap Yaz Yazdır
En İyi Cevap Var Güncelleme: 9 Nisan 2014  Gösterim: 17.813  Cevap: 20

Olumlu ve olumsuz tutum ve davranışlar nelerdir?

Misafir
7 Aralık 2010 18:30       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
olumsuz ve olumlu tutum ve davranışlara 20 tane örnek verirmisiniz ???Msn Happy çok acil
EN İYİ CEVABI Gece Prensesi verdi
HAYVANLARA KARŞI OLUMLU DAVRANIŞLAR..
Canlılar dünyası ; insanlardan, bitkilerden, ve hayvanlardan oluşur. İnsanlar eskiden beri hayvanlarla ilgilenmişlerdir. Kütüphanelerimizde içi yalnız hayvan resimleriyle dolu ansiklopedilerimiz de vardır. Bu ansiklopedilerde hayvanların ; özellikleri, beslenmeleri, bakımları, çoğalmaları, hastalıkları ve yararları anlatılır.
Hayvanlar, duyu ve hareket yetenekleri olan canlılardır. Hayvan dostları ilk kez İngiltere'de 1822 yılında bir araya geldiler. Hayvanları korumak, insanların hayvanlara iyi davranmalarını ve hayvanların daha iyi koşullarda beslenme ve korunmalarını sağlamak amacıyla Hayvanları Koruma Birliği'ni kurdular. Yurdumuzda Hayvanları Koruma Derneği 1908 yılında kuruldu. Aynı amaçlı dernekler birleşerek Hollanda'nın başkenti Lahey'de Dünya Hayvanları Koruma Federasyonu'nu oluşturdular. 1931 yılında toplanan bu kuruluş 4 Ekim'i Hayvanları Koruma Günü ilan etti.
Sponsorlu Bağlantılar
İlk çağlarda insanlar, hayvanlardan korkuyorlardı. Hayvanlardan korunmak için evlerini dağların yamaçlarına, kayalıklara kuruyorlardı. Zamanla insanlar hayvanlara yaklaştılar. İnsanlar daha ilk çağda kedi, köpek, at, koyun, sığır, keçi gibi hayvanları evcilleştirdiler. Evcilleşen hayvanlar, insanların yardımcısı oldu. Pek çok kitapta, filmlerde, sahipleri için canını veren hayvan öykülerini okur, izleriz. Hayvanların sahiplerine bağlılıkları, hayvan sevgisinin doğup büyümesine yardımcı oldu. Hayvanları seven insanlar, hayvan hastalıklarını iyileştirmek için çalıştılar. Bugün uygar ülkelerde hayvan hastaneleri kurulmuştur. Veterinerler hayvan hastalıklarını belirleyip iyileştiriyorlar. Hayvan hastalıklarına karşı önlem alınıyor. Hayvanları hastalıklardan korumak için aşı yapılıyor.
Başlıca besinlerimiz olan et, süt, yumurta, yağ hayvanlardan sağlanır. Giyeceklerimizin bir bölümü de hayvanların derisinden, yün ve tüylerinden yapılır. İnsan sağlığı için gerekli olan aşı ve serumun yapılmasında da hayvanlardan yararlanılır. Kafesteki kanaryanın ötüşünü dinlemek, akvaryumdaki balıkları seyretmek bizi dinlendirir. Çiçekten çiçeğe, ağaçtan ağaca dolaşan böcekler, bitkilerin çoğalma olayına yardımcı olur. Çevremizdeki hayvanlardan doğrudan doğruya veya dolaylı olarak yararlanıyoruz. Kuşkusuz akrep, yılan gibi zararlı hayvanlar da vardır. Bu zehirli hayvanlardan kendimizi korumalıyız.
Hayvanları sevenler, insanları daha içten severler. Hayvan dostları mutlu olmayı sevgide ararlar. Hayvanları koruyalım. Hayvanlara eziyet etmeyelim. Hayvanları sevelim. Onlara yardımcı olalım. Hayvanları Koruma Günü'nde öğrendiklerimizi yaşam boyu uygulayalım.


Hayvan
13 Aralık 2010 21:17       Mesaj #2
Hayvan - avatarı
Ziyaretçi
Olumsuz davranışlar nelerdir?
Misafir
14 Mayıs 2011 14:34       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
hayvanlar üzerinde varmı
Misafir
14 Mayıs 2011 14:37       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
hayvanlara ve bitkilere karşı olumlu ve olumsuz tutum ve davranışlar nelerdir
Misafir
14 Mayıs 2011 16:11       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
hayvanlara olumlu davranıs onlara yemek vermk sevgı göstermek ve herzaman gulumsemek onları sevmek ve benzeri olumsuz dawranıslar hayvanlarla dalda geçmek kovalamk v.b
Gece Prensesi tarafından gönderilmiş olan #6 numaralı mesaj 'en iyi cevap' seçilmiş ve ilk mesaja eklenmiştir.
Bir dost...
19 Eylül 2011 16:28       Mesaj #7
Bir dost... - avatarı
Ziyaretçi
Diyoglardaki olumlu ve olumsuz tutumlar nelerdir?
Misafir
20 Eylül 2011 11:34       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
olumsusz tutum ve dawranışlar; .ön yargıyla yaklaşmak,emir vermek,tehdir etmek,suçlamak,alay etmek,isim takmak,argo sözcük kullanmak vb.
Misafir
21 Eylül 2011 22:17       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
20 adet örnek verin
Misafir
24 Eylül 2011 17:09       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
iletişimin olumlu ve olumsuz etkileri ve tutumları nelerdir sosyal ödevi lütfen yardım edinCevap Yaz
Hızlı Cevap
Mesaj:


Kaynak:


Bu sayfalarımıza baktınız mı
paneli aç