Cevap Yaz Yazdır
Güncelleme: 4 Mart 2014  Gösterim: 18.779  Cevap: 22

Telefonun önemi nedir?

Misafir
28 Aralık 2010 20:16       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
telefonun önemi nedir?
Sponsorlu Bağlantılar


Misafir
30 Aralık 2010 14:23       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
telefonun önemi
Misafir
4 Ocak 2011 10:06       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
telefonun hayatımızda büyük bir yeri vardır. telefonu heryerde kullanırız.
Misafir
16 Ocak 2011 17:02       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Telefonun önemi:Telefon olmasaydı hayatımızda hızlı iletişim yapamaz ve eskisi gibi Mors alfabesi ile telgraflardan haberleşirdik...
Misafir
16 Ocak 2011 17:51       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
İletişim; insanların aralarında bilgi, duygu ve düşünce aktarmaları yapma süreçleridir. Konuşma, insanın kendini ifade edebilme becerisidir. Konuşma ile insanlar arası anlaşma sağlanır, haberleşme ağının ve bireylerin ilişkilerinin sağlam bir şekilde sürdürülmesini sağlar...

Doğru, akıcı ve net konuşma ile, fikirlerini, ihtiyaçlarını, yaptıklarını anlatabilen insan, toplum içinde başarılı olur, anlamlı ilişkiler geliştirir ve toplum için başarıyı yakalar.

Sekreterin, iş hayatında en büyük becerisi konuşma yeteneğidir. İş ortamındaki tüm çalışmalar iletişime dayalıdır uzmanlara göre telefon iletişiminin, işletmelerin genel iletişim toplamlarının %70’ini oluşturduğu söylenmektedir. Konuya bu açıdan bakıldığında telefon haberleşmesinin önemi ortadadır. Telefon, işletmelerin dışa açılan penceresi konumundadır. Dışarıdakilerin gördükleri onları çekecekmi? Yoksa itecekmi? Sorusu firma için önem taşımaktadır. İyi düzenlenmiş bir telefon iletişiminin, etkili bir organizasyonu yansıttığı da bilinmektedir.

Kişilerin yüzyüze iletişiminde, birbirleri üzerinde nasıl bir etki yarattığı gözlemlenebilirken, telefon iletişiminde bu sağlanamaz. Bundan dolayı telefon iletişiminde de en önemli katkının telefondaki ses tonu, seçilen kelimeler ile yapılan tonlamalardan oluştuğu söylenebilir.

Sekreter, firmasının ilk temsilcisi olduğundan telefonla iletişim konusunda sürekli kendisini yenilemeli ve iletişim yoluyla sağlanacak tüm başarıları firmasına ve kendisine kazandırmalıdır. Telefonla konuşma bilgisi ve becerisi sekreterlik mesleğinin olmazsa olmaz kuralıdır. Günümüzde yöneticiler ve işlerinin büyük bölümünü telefonla yürüten kuruluşlar, telefon konuşmalarında özel bir bilgi ve beceri uygulanmasını istiyorlar ve bu konuda eleman alımında çok seçici davranıyorlar, araştırmalara göre yöneticiler telefon ile ilgili işe alımlarda personelin mutlaka bayan olmasını tercih ediyor bunun sebebi etkili, yumuşak ses tonu olarak öngörülüyor.

Doğru ve etkili iletişim sadece iş hayatında değil, tüm yaşamda insan için çok büyük önem taşır. Siz ne kadar sistemli ve özenli çalışırsanız, büro içinde ve dışındakiler de size aynı özeni gösterir.
Misafir
2 Nisan 2011 17:02       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Şöyle bir düşünelim, elektriksiz hayat nasıl olurdu? Böyle bir durumda 15 katı asansörsüz çıkmanız, buzdolabında sakladığınız yiyeceklerin bozulmaması için çözüm aramanız gerekecekti. Haberleri televizyondan koltuğunuza yaslanarak takip edemeyecek, mikrodalga fırında yemeğinizi ısıtamayacak, müzik setinizden sevdiğiniz bir müziği dinleyemeyecek, saçınızı kısa sürede kurutamayacak, klimanızla serinleyemeyecek, bir düğmeye basarak odanızı aydınlatamayacak, bulaşık-çamaşır-kurutma gibi; temizliğiniz için gerekli olan makineleri çalıştıramayacaktınız. Geceleri eviniz güvensiz ve karanlık olacak, elektrikli kalorifer, su ısıtıcısı, masa lambası, video ve bilgisayar gibi hayatınızı kolaylaştıran, yaşamınıza hız katan pek çok teknolojik aletten uzak bir yaşantınız olacaktı.
Misafir
2 Nisan 2011 18:32       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
iletisim kurdumuzdan onemlidir
Misafir
2 Nisan 2011 19:29       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
telefonun önemi iletişim sağlamaktır
Misafir
2 Nisan 2011 19:32       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
eğer telefon olamasaydı hem iletişim hızlı olmazdı hemde iletişimi sağlayamazdık
Misafir
9 Nisan 2011 19:11       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
telefonun önmi nedir............Daha fazla sonuç:
Telefonun önemi nedir?

Cevap Yaz
Hızlı Cevap
Mesaj:


Kaynak:

Bu sayfalarımıza baktınız mı
paneli aç