Arama

Atatürk'ün Türk bayrağı ve diğer bayraklar hakkında sözleri ve düşünceleri nelerdir?

Güncelleme: 11 Nisan 2012 Gösterim: 5.424 Cevap: 6
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Ocak 2011       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
lütfen yarın vermem lazın acil lütfen bana bir iyilik yapın sizi seviyomm....... acil bulursanız bu benim için iyi olur
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Ocak 2011       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
lütfen yarına ihtiyacım varrr bugün bana lasımmm
Sponsorlu Bağlantılar
QrumceQ - avatarı
QrumceQ
Ziyaretçi
19 Ocak 2011       Mesaj #3
QrumceQ - avatarı
Ziyaretçi
Bayraklar hakkında söylediklerini bilmiyorum ama bildiğim bi olay herhangi bi söylemi aramaya gerek bırakmıyor..

Atatürk'ün İzmir'de yaşadığı bir olay ve örnek davranışı.

10 Eylül 1922. M.Kemal İzmir’dedir. Dinlenmesi için hazırlanan konağa girerken önüne serilmiş Yunan bayrağını görür.

Bu nedir ?”

“Yunan Bayrağı paşam. Bu eve yerleşen Yunan kralı Konstantin,bu taşlığa serilen Türk bayrağını çiğneyerek geçmişti.”

“O, hata etmiş. Ben bu hatayı tekrar edemem.

Atatürkün bu davranışı en güzel cvp sanırım
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Şubat 2011       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
off yha bu anı benim dersime yaramadı başka yokmuuu
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Kasım 2011       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ATATÜRK, “Bayrak bir milletin özgürlük alâmetidir Düşmanın da olsa hürmet lâzımdır” sözleri ile bayrağın kutsallığını dile getirmiştir Bunun en anlamlı örneğini İzmir’deki davranışı ile göstermiştir ATATÜRK, İzmir’in kurtuluşundan sonra geldiği İzmir’de önüne bir yol halısı gibi serilen Yunan bayrağını görünce sebebini sormuş; kendisini karşılayanlardan birinin “Yunan bayrağı paşam!Yunan Kralı Konstantin buraya ilk girerken Türk bayrağını çiğneyerek geçmişti” cevabını vermesi üzerine “Hata etmiş! Ben bu hatayı tekrar edemem Bayrak, milletlerin şerefidir Ne olursa olsun yere serilemez ve çiğnenemez” diyerek Yunan bayrağını çiğneyerek geçmeyi reddetmiştir
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Kasım 2011       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ATATÜRK, “Bayrak bir milletin özgürlük alâmetidir Düşmanın da olsa hürmet lâzımdır” sözleri ile bayrağın kutsallığını dile getirmiştir Bunun en anlamlı örneğini İzmir’deki davranışı ile göstermiştir ATATÜRK, İzmir’in kurtuluşundan sonra geldiği İzmir’de önüne bir yol halısı gibi serilen Yunan bayrağını görünce sebebini sormuş; kendisini karşılayanlardan birinin “Yunan bayrağı paşam!Yunan Kralı Konstantin buraya ilk girerken Türk bayrağını çiğneyerek geçmişti” cevabını vermesi üzerine “Hata etmiş! Ben bu hatayı tekrar edemem Bayrak, milletlerin şerefidir Ne olursa olsun yere serilemez ve çiğnenemez” diyerek Yunan bayrağını çiğneyerek geçmeyi reddetmiştir
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Nisan 2012       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

turk bayragi hakkinda sorular ile ilgili daha fazla bilgi istiyorum

türk bayrağı ile 30 soru ve cevapları