Arama

Security shield'i bilgisayardan nasıl kaldırabilirim? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 23 Temmuz 2012 Gösterim: 38.653 Cevap: 26
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Mart 2012       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben ömer yüksel yunak devlet hastanesi konya / yunak

Sponsorlu Bağlantılar
Öncelikle xp için güvenli modu açınız. güvenli mod için bilgisayarı yeniden başlatın f8 tıklayınız pc ekran gelinceye kadar. pc ekran gelince bu programı hiç emek sarf edmeden Bleeping Computer Downloads: ComboFix Download adresinden indirin. ve çalıştırın... yaklaşık 3-15 dakika arası kurulumu gerçekleştirin. 1. kurulumu yaptıktan sonra tekrar çalıştırın ve tekrar kurulum yapın. bilgisayarınızı güvenli moddan kapatıp ayarları kaydedin ve pcniz olmuştur saygılarımla....

Kaynak: Security shield'i bilgisayardan nasıl kaldırabilirim?

cevap kesinlikle cok yararlı oldu cok tesekkur ederim...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Mart 2012       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
fotmatlık bir durum yok ortada slına bakarsanız az önce bilgisayarıma bulaşan security shieldi silmem yanlızca 3 dakikamı aldı sırayla anlatayım
1) Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve açılmadan önce f8 tuşuna basın
Sponsorlu Bağlantılar
2) karşınıza gelen seçeneklerden komut istemiyle güvenli modda başlat (türkçesi böyle bişi olsa gerek) seçin ve başlatın
3) komut istemiyle başladıktan sonra MSDOS kullanmamışlar için sırayla komutları yazıyorum
cd.. (enter) komutunu C: kalana dek tekrarlayın
daha sonra
cd users (enter)
dir (enter)
karşınıza gelen ekranda sizin asıl kullanıcı adınız ne ise mesela ahmet diyelim
cd ahmet (enter)
cd appdata (enter)
cd local (enter)
dir (enter)
önünüze bir sürü program çıkıcak bir tanesinin adı ya security shield dir yada zfggas.exe gibi bir dosya bundan sonra yapmanız gereken
del zfggas.exe yada dosyanın adı herneyse (enter)
exit (enter)

daha sonra sağ alt köşedeki kapatma butonundan restart yada yeniden başlatmanız yeterli geçmiş olsun
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Mart 2012       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bilgisayara reset atın hep f8e basın açınca bu yalancı anti virüs yok oluyor
Msn Grin Msn Grin Msn Grin saygılarımla (Alıntı Değildir)
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Mart 2012       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar bendede yüklendi şu şekilde silin
1)ilk başta bilgisayarı yeniden başlat yapın
2)bilgisayar "açılır açılmaz" ctrl alt del e birlikte basarak görev yöneticisini açın
3)görev yöneticisi açık dursun bu arada bilgisayarımdan üst boşluğa C:\Users\pc\AppData yazın açılan sayfadan lokale girin en altta tuhaf isimli ve simgeli bi kısayol var onun adını alın
4)görev yöneticisine dönün ve o isimli dosyayı durdurun
5)c dosyasındaki isme baktığınız yerdeki kısayolu silin
NOT: herkeste farklı isimde kaydetmektedir kendini o yüzden sabit idim aramayın ve denetim masasından program kalkmıyo boşa ordan uğraşmayın
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Mart 2012       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Omer Hocam sorun belirtiginiz program ile cozuluyor ancak sisteme bir zarari olabilecegide yazilmis detaylarda
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Nisan 2012       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Sistemden Kaldırma:
CTRL+ALT+DEL ile görev yöneticisini açtım. İşlemlerden 4069442.exe adındaki işleme(bu rakamları program random oluşturuyor bu sebeple sizde farklı olacaktır buna benzer birşey görürseniz program o dur) tıkladım işlemi sonlandırdım.
Program kendisini
C:\Users\Hasari\AppData\Local\4069442.exe altına atmıştı burdan "4069442.exe" dosyasını sildim. (Hasari benim bilgisayarımdaki kullanıcı adım siz bu kısma kendi kullanıcı adınızı yacaksınız.)
Kısayolunu başlat menüsünden sildim.
Daha sonra regeditten girdim (başlat>çalıştıra regedit yazarsanız gelir) düzen>bul yolunu kullanarak arama yaptım "4069442" buldum.
P:\Hfref\Unfnev\NccQngn\Ybpny\4069442.rkr bu kaydı bulduktan sonra sağ tıklayıp sildim.

Sahte Anti-Virüs (Security Shield) DİKKAT! Alıntıdır .
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Mayıs 2012       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ARKADAŞLAR BENİM BİLGİSAYARDA DA BU SORUN VARDI ÇÖZÜM ÇOK BASİT ARKADAŞLAR COMBOFİX 'İ MASA ÜSTÜNE İNDİRİN SONRA BİLGİSAYARI YENİDEN BAŞLATIN EKRANDA COMBOFİX' İ GÖRÜNCE HEMEN COMBOFİXİ ÇALIŞTIRIN BİRAZ HIZLI OLMANIZ LAZIM KASİN ÇÖZÜMMM Msn Happy))))
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Mayıs 2012       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Sistemden Kaldırma:
CTRL+ALT+DEL ile görev yöneticisini açtım. İşlemlerden 4069442.exe adındaki işleme(bu rakamları program random oluşturuyor bu sebeple sizde farklı olacaktır buna benzer birşey görürseniz program o dur) tıkladım işlemi sonlandırdım.
Program kendisini
C:\Users\Hasari\AppData\Local\4069442.exe altına atmıştı burdan "4069442.exe" dosyasını sildim. (Hasari benim bilgisayarımdaki kullanıcı adım siz bu kısma kendi kullanıcı adınızı yacaksınız.)
Kısayolunu başlat menüsünden sildim.
Daha sonra regeditten girdim (başlat>çalıştıra regedit yazarsanız gelir) düzen>bul yolunu kullanarak arama yaptım "4069442" buldum.
P:\Hfref\Unfnev\NccQngn\Ybpny\4069442.rkr bu kaydı bulduktan sonra sağ tıklayıp sildim.

Sahte Anti-Virüs (Security Shield) DİKKAT! Alıntıdır .

-----ben daha kısa yolunu buldum sadece bilgisayar açılır açılmaz görev yöneticisini aç işlemleri aç secrutiry sheld sil iki üç tane var ve sonsuza dek kurtul
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Mayıs 2012       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
hiç telaş etmeyin direk antivirüs programına gırın zaten osiler
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Haziran 2012       Mesaj #20
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Eğer bilgisayarınız vindows 7 ise programın adını alttan bakınız ondan sonra CTRL-ALT-DELETE yaparak görev yöneticisini açınız.Benim Bilgisayarımda adı iffbkm.exe ide fakat sizin bilgisayarınızda farklı bişey olacaktır.Ona benzer bir şey gördüğünüzde işlemi sonladır yapın ve Kurtulun. Bir Dost ...