Arama

El yapımı paraşüt nasıl yapılır? - Sayfa 4

Güncelleme: 2 Aralık 2014 Gösterim: 33.633 Cevap: 58
JéLLyßon - avatarı
JéLLyßon
Ziyaretçi
21 Kasım 2011       Mesaj #31
JéLLyßon - avatarı
Ziyaretçi
Paraşütün Yapılışı

Sponsorlu Bağlantılar
-Gerekenler-

1-
Kalın bir kumaş
2-Kalın ve uzun bir ip
3-Destek olarak plastik bardak
4-Taşınacak malzeme

-Yapılışı-

Kumaşın birbirine paralel iki köşesi kesilir. İpler üstte kalan iki uzunluktan birbirlerine iliştirilir. (Ortada düğüm için yer kalmalıdır) Ortada düğüm yapılır. İpin kalanı düğümden aşağı atılır. Plastik bardak aşağı sarkan iplere iliştirilir. Deney için içine yumurta konulup bir kattan aşağı bırakılır.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Kasım 2011       Mesaj #32
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
poşeti dikdortgen şeklinde kesin kısa kenarlarına ip yapıştırın o ipleride ortada birleştirin ve birleşim yerine kibrit kutusu koyun sonra 2.kattan atın bakın bakalım ne olacak süzülerek uçacak ben yaptım biraz büyük yaptım 5. kattan attım süper oldu Msn HappyMsn HappyMsn HappyMsn HappyMsn Happy
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Aralık 2011       Mesaj #33
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yahu o paraşütü kaç kez denedim poşetin kulplarına taktım bir silgide taktim ama olmadı o 5.ci yada4. sınıftakilerin fen bilgisinde gözüküyor
ama bir türlü yapamadım :'I
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Aralık 2011       Mesaj #34
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ödevim var öğretmenim bize şu konuyu verdiMsn Sad en yavaş paraşüt yapımı) lütven yardım edin
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Aralık 2011       Mesaj #35
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Paraşütün Yapılışı

Gerekenler-

Kalın bir kumaş

Kalın ve uzun bir ip

Destek olarak plastik bardak

Taşınacak malzeme

-Yapılışı-

Kumaşın birbirine paralel iki köşesi kesilir. İpler üstte kalan iki uzunluktan birbirlerine iliştirilir. (Ortada düğüm için yer kalmalıdır) Ortada düğüm yapılır. İpin kalanı düğümden aşağı atılır. Plastik bardak aşağı sarkan iplere iliştirilir. Deney için içine yumurta konulup bir kattan aşağı bırakılır.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Aralık 2011       Mesaj #36
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
billlllleeeeeeeeeennnnnnnnnn yokk muuuuuuu!!! ödevim var
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Ocak 2012       Mesaj #37
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benimde yarına var
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Ocak 2012       Mesaj #38
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya benim de ödevim var aceleeeeeeeeeeeeeee
ocean97 - avatarı
ocean97
Ziyaretçi
6 Ocak 2012       Mesaj #39
ocean97 - avatarı
Ziyaretçi
Paraşüt nasıl yapılır?

Gerçek bir atlayış için güvenli olmayacağından evde paraşüt yapamayız ama bir paraşütün nasıl çalıştığını ve aerodinamik yapısını kavrayabilmek için minyatür bir paraşüt yapabiliriz.

Kırtasiyeden elde edebilceğiniz 50×50 cm boyutlarında kare şeklinde bir naylonu köşelerinden düz bir cetvel ile birleştirerek orta noktasını bulun. Tüm köşelerinden eşit uzunlukta parçalar keserek sekizgen bir naylon haline getirin. Tüm kenarlarının aynı uzunlukta olmasına ve orta noktasının kaymamasına özen gösterin.
Sekizgen naylonun tüm kenarlarını bant ile dönerek sağlamlaştırın.
50 cm uzunluğunda 8 adet ip keserek hazırlayın.
Tüm ipleri naylonun 8 köşesine bağlayın.
Naylonu, daha önce işaretlemiş olduğunuz orta noktasından tutarak çekin, diğer elinizle de köşelere bağlamış olduğunuz 8 adet ipi düzelterek çekin. İplerin ucunu birleştirin. Bunun için iplerin birleştiği noktaya bir civata somunu koyabilirsiniz. Bu işlemi tüm ipler ağırlık noktasına göre aynı boyda olması için yapıyoruz.
Paraşütü çeşitli ağırlıklar bağlayarak ve yüksekten aşağı bırakarak deneyin.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Ocak 2012       Mesaj #40
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benimde yarınaaaaaa