Arama

Sanal radyo nasıl kurulur?

Güncelleme: 12 Ocak 2016 Gösterim: 4.857 Cevap: 19
epceli - avatarı
epceli
Ziyaretçi
17 Mayıs 2006       Mesaj #1
epceli - avatarı
Ziyaretçi
arkadas aciklamaniz tesekur ederim simdi söyle anlatayim
benim kendi serverimiz oldugu halde radyoyu calistiramadim
Sponsorlu Bağlantılar
asagidaresim gibi her normal gözukuyor ama malasef exploder radyoda tik yok neden bu konuda yardimci olmursunuz
Son düzenleyen Safi; 12 Ocak 2016 22:31
hamsi6167 - avatarı
hamsi6167
Ziyaretçi
3 Haziran 2006       Mesaj #2
hamsi6167 - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar radyo kuramıyorummmm
olmuyorrrrrrrrrr
Sponsorlu Bağlantılar
alemdar17 - avatarı
alemdar17
Ziyaretçi
4 Haziran 2006       Mesaj #3
alemdar17 - avatarı
Ziyaretçi
ben yaptı ip numaramdan internette giriyom şifre doğru yazmam rağmen 1 defa yanlış diyo 2. defe giriyo ama sayfada error çıkıyo arkadaşlar ben kaldırmak istiyom winamp her açılışta shout castsource penceresi çıkıyo buun nasıl kaldırabilirim ?
muslu64 - avatarı
muslu64
Ziyaretçi
26 Haziran 2006       Mesaj #4
muslu64 - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
alemdar17 adlı kullanıcıdan alıntı

ben yaptı ip numaramdan internette giriyom şifre doğru yazmam rağmen 1 defa yanlış diyo 2. defe giriyo ama sayfada error çıkıyo arkadaşlar ben kaldırmak istiyom winamp her açılışta shout castsource penceresi çıkıyo buun nasıl kaldırabilirim ?

winamp in options (yukarı) sekmesinden prefences e geleceksin ordann dsp efeckt ten shoutcast eklentisini iptal edeceksin veya none yazana tıkla gder eğer dsp de shout yoksa öbürkünlerde ara çünkü winamp sürümün değişik olabilir
emeğe saygı
arsat65 - avatarı
arsat65
Ziyaretçi
26 Haziran 2006       Mesaj #5
arsat65 - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar modeminizin paylaşıma açık olduğundan emin olmalısınız yoksa radyo çalışmaz
Harabe-Gönlüm - avatarı
Harabe-Gönlüm
Ziyaretçi
24 Ağustos 2006       Mesaj #6
Harabe-Gönlüm - avatarı
Ziyaretçi
İşte sizlere sorunsuz bir şekilde internetten canlı yayının nasıl yapılacağını anlatmaya çalışacağım.
Radyo yayınını için winamp ve buna ek olarak 2 eklentiyi indirmemiz gerekiyor.Bu adreleri sizlere veriyorum.
1) http://www.winamp.com/player/free.php bu adresten winamp5.04 ı indireceğiz.Burdan FuLL veya BUNDLE indirebilirsiniz.
2) http://www.shoutcast.com/downloads/s...utcast-1-8-9-w indows.exe bu adresten Nullsoft SHOUTcast Server programını indiryoruz.
3) http://www.shoutcast.com/downloads/s...sp-1-8-2b-wind ows.exe bu adresten de SHOUTcast DSP Plugin ini indireceğizEğer bu programları temin ettiyseniz.Kurma işlemlerini başlayalım.İlk olarak winamp porgramını kuruyoruz.Kurma işlemini anlatmaya gerek yok diye düşünüyorum.winamp kurulduktan sonra şimdi elimzde olan 2 eklentiyi de kuruyoruz.Sırasıyla shoutcast-dsp-1-8-2b-windows.exe olanını daha sonra da shoutcast-1-8-9-windows.exe dosyasını kuruyoruz.Kurma işlemlerini tamamladıktan sonra kısa bir ayar çekmemiz gerekiyor.
Son düzenleyen Safi; 12 Ocak 2016 22:32
Dj_DaMaR - avatarı
Dj_DaMaR
Ziyaretçi
5 Kasım 2006       Mesaj #7
Dj_DaMaR - avatarı
Ziyaretçi
merhaba arkadaslar shell hesabım var aktif durumda bu söylediklerinizi hepsini yapıyorum ancak pico sc_serv.conf yazdığım zaman
Alıntı

[root@host shoutcast-1-9-4-linux-glibc6]# pico sc_serv
-bash: pico: command not found

seklinde birşey çıkıyor yani sizin söyledikleriniz cıkmıyor
Ne Yapmalıyım??? Yardımcı Olursanız Sevinirim...
djmizrap - avatarı
djmizrap
Ziyaretçi
6 Ocak 2007       Mesaj #8
djmizrap - avatarı
Ziyaretçi
selam arkadaslar aciklamalariniz icin tskler bende sizin gibi yazanlari yaptim taaki shell service bulmaya gelinceye kadar hic i yerde bulamiyorum bana yardimci olursaniz sevirim )Msn Happy
cnsz - avatarı
cnsz
Ziyaretçi
26 Nisan 2007       Mesaj #9
cnsz - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar internette yayın yapan bir radyoyu kendi wep sitemde nasıl yayınlayabilirim bunun hazır kodları varmı?
tesab - avatarı
tesab
Ziyaretçi
2 Mayıs 2007       Mesaj #10
tesab - avatarı
Ziyaretçi
benim internet adresin var ama hosting yok radyo kura bilirmiyim