Arama

Boğaz ağrısı nasıl tedavi edilir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 28 Temmuz 2012 Gösterim: 3.989 Cevap: 6
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Mayıs 2011       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
göğüs yanmasıyla sızısıyla başlayan sorunum şu an sağ bademciğimin ağrımasıyla devam ediyor bademciğim çok şiş değil fakat kızarık üzerinde şeffaf uçuğa benzer kabartı var bazen solda ağrıyor ama sağ kadar değil sol ağrıyınca sağ ağrımıyor tam dil bitimi kulakbitişiğibir yer öksürükle balgam atıyorum göğsüm yaragibiöksürmek sağ tarafımı daha çok ağrıtıyor sanki geçmiyecekmiş gibi 7 gün oldu devam ediyor daha önce hiç böyle bişey hatırlamıyorum 42 yaşında bir bayanım ilaç kullanmaya karşı fobi değilde korkum var sanki bütün yan etkiler bende olacakmış gibi geliyor kullanamıyorum mide ülserm var 12 p bağırsağı arası karaciğer yağlı sarılığa bağlı olarak cevap yazarsanız sevinirim teşekkürler. bütün bu sorunlar sanki çamaşır suyundan sonra oldu yoğun bi şekilde her yerin temizliğindekullandım soludum.
EN İYİ CEVABI van edremit verdi
boğaz arısı evde çözüm yok mudur? mesela çok kolay çözümler
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Ağustos 2011       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Boğazlarımda inanılmaz bir ağrı var yutkunamıyorum. 2 gecedir ateşim çıkıyor. Şimdi yeniden çıkmaya başladı ne yapmalıyım??
Sponsorlu Bağlantılar
nicely - avatarı
nicely
VIP VIP Üye
17 Ağustos 2011       Mesaj #3
nicely - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Boğazlarımda inanılmaz bir ağrı var yutkunamıyorum. 2 gecedir ateşim çıkıyor. Şimdi yeniden çıkmaya başladı ne yapmalıyım??

Öncelikle geçmiş olsun boğaz ağrısı ve ateşe iyi gelen bitki adaçayıdır adaçayını hergün içiniz yanlız adaçayı çok idrara çıkarabilir sizi korkunuz olmasın
Ayrıca linki inceleyiniz

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Birbirimize tutundukça ;Bıçakların ucu kapanacak.. ~Smiley9TenderMsn Inlove
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Mart 2012       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Madem boğazlarınız ağrıyor neden hala sızlanıp duruyorsunuz?
Ben de hastayım ve dün çok kötüydüm ateşim 39.0 dereceydi kusmuştum ayağa kalkamıyordum kalkdığımda ise bayılacak gibi oluyordum çok halsizdim.Ne kadar nanelimon,ıhlamur içsemde işe yaramadı.Sonra alnıma sirkeli ıslak bez koydum ateşim düşsün diye o da fayda etmedi.En sonunda doktora gittim.Doktorum boğazlarımda yaralanma ve şişlik oluğunu söyledi.Ayrıca sirkeli bezlerin ateşe bir faydası olmadığını da belirtti.Yani benim size tavsiyem.Buralarda ağlayıp sızlanacağınıza daha çok beklemeden en yakındaki hastaneye gitmenizi tercih ederim.Çünkü eğer doktora gitmezseniz ne yaparsanız yapın uyku bölümünde (yani gece uyurken) ateşiniz daha çok yükselebilir ve bronşit geçirebilirsiniz (Allah Korusun) Benim tavsiyem hemen doktora gidiniz ..
Geçmiş Olsun.
van edremit - avatarı
van edremit
Ziyaretçi
27 Temmuz 2012       Mesaj #5
van edremit - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
boğaz arısı evde çözüm yok mudur? mesela çok kolay çözümler
biruni - avatarı
biruni
VIP Önce Sağlık
28 Temmuz 2012       Mesaj #6
biruni - avatarı
VIP Önce Sağlık
boğaz ağrısı vb hastalıkları en iyi doktor bilir.

doktor; bademciklerde veya boğaz da iltihap var, faranjit var, soğuk algınlığı vb var demiş ise,

ada çayı ile garagara yapmanız da fayda olabilir.. gargara sonrası içseniz daha iyi olabilir.
zencefille balı macun yapıp yemekte de fayda olabilir.

Ekinezya kullanmanızda da denemeye değer..
Düşüncene katılmam şart değil, düşünceni anlatman için savaşırım...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Temmuz 2012       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Boğaz Ağrımı Nasıl Tedavi Edebilirim? Soğuk algınlığı veya nezlenin yol açtığı boğaz ağrısı, aşağıdaki şu uygulamalarla biraz azaltılabilir:
*Sıvı alımınızı arttırınız (Ballı sıcak çay, bilinen bir halk çaresidir).
*Yatak odanızda bir nemlendirici veya buhar kaynağı bulundurunuz.
*Tuzlu su ile günde birçok kez boğazınızı gargara yapınız (Yarım bardak suya dörtte bir çorba kaşığı tuz konur).
*Hafif ağrı kesiciler kullanabilirsiniz.
*Boğazı uyuşturan pastillerden kullanabilirsiniz.
Doktora Ne Zaman Gitmeliyim? Boğaz ağrısı, basit bir soğuk algınlığının yol açtığı beş ile yedi günden daha uzun sürüyorsa, kaçınabileceğiniz bir alerji veya tahriş edici maddeden olmuyorsa, doktora görünmelisiniz. Şu belirtiler, doktora başvurmanız için size uyarı olmalıdır:
*Şiddetli ve uzun süren boğaz ağrısı
*Nefes almada güçlük
*Yutmada güçlük
*Ağzı açmada güçlük
*Eklem ağrıları
*Kulak ağrısı
*Döküntü
*Ateş (38 derecenin üzerinde)
*Sık tekrarlayan boğaz ağrısı
*Boyunda şişlik
*İki haftadan uzun süren ses kısıklığı
Ne Zaman Antibiyotik Almalıyım? Antibiyotikler, bakterilerin üremesini durduran veya onları öldüren ilaçlardır. Hekim, sık boğaz iltihabına yol açan "strep" türü bakterilerden şüphelendiği zaman penisilin, eritromisin gibi antibiyotikler reçete eder. Fakat bazı bakteri türleri, penisilinden etkilenmez böylece diğer antibiyotik gruplarını kullanmak gerekir. Antibiyotikler, virüsleri öldürmezler, fakat virüsler insanın bakterilere karşı olan direncini zayıflatırlar. Bu tür bir karışık iltihap oluşursa, antibiyotikler gerekli olabilir.
Antibiyotik, hekim tarafından reçete edildiği zaman, hekimin tavsiye ettiği şekilde tam olarak kullanılmalıdır. Aksi takdirde, iltihap baskı altında kalır, ilaç kesildiğinde tekrarlayabilir.