Arama

Modem nasıl kurabilirim?

Güncelleme: 1 Haziran 2011 Gösterim: 2.814 Cevap: 2
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Haziran 2011       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ben bilgisayarıma format attım. Modemi tekrar kurmam gerek. Modemin kablolarını falan taktım hepsi tamam. Klavuzda TCP/IP Protokolü Otomatik olarak bir IP adresi al şeklinde ayarlayınız diyor. Bunu nasıl yapabilirim? Bu arada markasını sölersem belki yayınlamazsınız diye sölmicektim ama söliyim TP-LINK TD-8817
Sponsorlu Bağlantılar
kompetankedi - avatarı
kompetankedi
VIP Bir Dünyalı
1 Haziran 2011       Mesaj #2
kompetankedi - avatarı
VIP Bir Dünyalı
Normal şartlarda yeni bir kurulum yaptıysanız zaten TCP/IP ayarları bahsedilen şeklinde gelir. Bunun dışında eğer bilgisayarınızda bu ayarlarla oynamak istiyor iseniz:

Sponsorlu Bağlantılar
Ağ bağlantılarından kablolu yada eternet hangi bağlantı türünü kullanıyorsanız o bağlantının simgesinin üzerine gelip sağ klik ÖZELLİKLER ine girin
Burada açılan pencerede bağlantı için kullanılan menüdeki dosya isimlerinden TCP/IP yi bulup üzerine gelin bir tıkla seçili yapın ve pencere içinde bulunan özeliklere tıklayın...

İstediğiniz İP ve DNS ayarları önünüze gelecektir. Bundan sonrası eğer siz atama yapmak isterseniz Aşağıdaki IP Adresini kullanın yanındaki kutucuğu işaretlersiniz yada işaretliyse hemen üstünde bulunan otomatik ayarları kullanını işaretleyip tamam ı tıklayın.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Haziran 2011       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Daha bağlantım yok ki neye sağ tıklayacam. Ben bağlantı kurmaya çalışıyorum. Bağlantım yok. Sen hangisini kullanıyorsan diyosun