Arama

Doğuda askerlik hizmeti yapan kardeşlerden diğeri yapmayabilir mi?

Güncelleme: 20 Aralık 2017 Gösterim: 26.774 Cevap: 10
hasan 45 - avatarı
hasan 45
Ziyaretçi
26 Temmuz 2011       Mesaj #1
hasan 45 - avatarı
Ziyaretçi
ben şuan da ardahan da askerlik yapmaktayım abim daha önce tuncelide vatani görevini yaptı .kulakdan dolma laflarmıdır bilmiyorum ama aile fertlerinden birisi doğuda görev yaptığında diğer aile fertlerinden doğuda askerlik yapmaya bilirmiş dilekçe falan doldurması gerekmekteymiş bununla ilgili bilgi almak istiyorum şimdiden yardımlarınız için teşekkürler
Sponsorlu Bağlantılar
blackhammer - avatarı
blackhammer
Ziyaretçi
30 Ağustos 2011       Mesaj #2
blackhammer - avatarı
Ziyaretçi
iki kardeş aynı anda askerse kardeşlerden birisi doğuda askerlik yapıyorsa diğeri dilekçe vererek ve kardeşinin doğuda askerlik hizmetini yapmaya devam ettiğini belgeleyerek kendi askerlik hizmetini batı illerinde yapabilmektedir.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Haziran 2014       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
hasan 45 adlı kullanıcıdan alıntı

ben şuan da ardahan da askerlik yapmaktayım abim daha önce tuncelide vatani görevini yaptı .kulakdan dolma laflarmıdır bilmiyorum ama aile fertlerinden birisi doğuda görev yaptığında diğer aile fertlerinden doğuda askerlik yapmaya bilirmiş dilekçe falan doldurması gerekmekteymiş bununla ilgili bilgi almak istiyorum şimdiden yardımlarınız için teşekkürler

hacı suan bn ızmır foca da askerım bnm abım sırnakda yaptı bn doguya gıtmeyecem usta bırlıgım batıda olacak Kanun soyle aileden bırı doguda yaparsa 2. gıdecek batıya gıdıyor ondan sonra yıne o aileden asker geliyorsa onun dusecegı yer bellı olmaz yanı 1 dogu 1 batı dıye gıdıyor
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Temmuz 2015       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ben Bingölde yaptım. Kardeşim suan Hakkari Çukurca'da. Yarin dilekçe yazacagiz. Batiya sevki icin. Kkk. 06100 yucetepe ankara ya
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Eylül 2015       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Nereye dilekce verecen ben de ayni sıkıntıyı cekiyom yardimci olurmusun
Selim - avatarı
Selim
Ziyaretçi
11 Eylül 2015       Mesaj #6
Selim - avatarı
Ziyaretçi
Usta nereye başvuru yapacan bana da biraz acarmisin
cevdet aydemir - avatarı
cevdet aydemir
Ziyaretçi
24 Nisan 2016       Mesaj #7
cevdet aydemir - avatarı
Ziyaretçi
buyuk oglum musta yaptı kucuk oglum hakkarı semdınlıye dustu ben ne yapmalıyım
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Ocak 2017       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Abim Yuksekovada yapti bende şuan Ağri Dogubeyazit'dayim nasil dilekce yazcaz bilgilendirirmisin.
zalım - avatarı
zalım
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2017       Mesaj #9
zalım - avatarı
Kayıtlı Üye
Aileniz dilekçe vererek dağıtım yerini değiştirebilir.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Aralık 2017       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Benim eşim askerliği acemi liği izmir de yapıyo dagıtımda şırnak akçay cıkmiş abisi tucelide yapmış onun için batıya gtmesi için nasıl nereye dilekçe vermemiz gerekli yardımcı olur musun uz