Arama

Bir erkek neden sevdiğini aldatır?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 29 Eylül 2012 Gösterim: 26.690 Cevap: 9
elma_shekeri - avatarı
elma_shekeri
Ziyaretçi
9 Ağustos 2011       Mesaj #1
elma_shekeri - avatarı
Ziyaretçi
Sizce bir erkek aldatır mı?
Aldatırsa neden aldatır ?
birini sveerken de aldatabilir mi ?
EN İYİ CEVABI bihter_hazal verdi
Çünkü bu onların yapısında var bi kadınla yetinemiyorlar onlar için bu deneyim kazanmak ya da değişiklik yapmak aldatmak olarak görmüyorlar zaten ruha göre aldatma diye bişey yokmuş deneyim kazanma varmış ama deneyim kazanma derken olumlu anlamayın dinen yasak olanlar olumsuz hatalı deneyim dolayısıyla eksi puan olarak hanelere yazılıyor ona göre :)
Reklamlar
bihter_hazal - avatarı
bihter_hazal
Ziyaretçi
9 Ağustos 2011       Mesaj #2
bihter_hazal - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Çünkü bu onların yapısında var bi kadınla yetinemiyorlar onlar için bu deneyim kazanmak ya da değişiklik yapmak aldatmak olarak görmüyorlar zaten ruha göre aldatma diye bişey yokmuş deneyim kazanma varmış ama deneyim kazanma derken olumlu anlamayın dinen yasak olanlar olumsuz hatalı deneyim dolayısıyla eksi puan olarak hanelere yazılıyor ona göre Msn Happy
Sponsorlu Bağlantılar
Gece Prensesi - avatarı
Gece Prensesi
Ziyaretçi
9 Ağustos 2011       Mesaj #3
Gece Prensesi - avatarı
Ziyaretçi
Evet erkekler aldatır.
Erkeğin aldatmasındaki etkenlerden önemli biri de partneridir. Eğer erkek karşısındaki kişiden yeteri kadar ilgi göremezse farları açılır..D İlgisizlik yeni arayışlara yol açar. Bu yüzden de aldatabilir.
Birini severken başka birisine aşık olan bir çok insan var. Aldatma sebepleri içerisinde bu da mevcut .D
Valeria - avatarı
Valeria
VIP Çilekli
9 Ağustos 2011       Mesaj #4
Valeria - avatarı
VIP Çilekli
Alıntı
elma_shekeri adlı kullanıcıdan alıntı

Sizce bir erkek aldatır mı?
Aldatırsa neden aldatır ?
birini sveerken de aldatabilir mi ?

Bakın burada neler yazıyor Msn Happy

Erkekler Neden Aldatıyor?

Evliliğinizde aldatmayı yaşadınızsa, mutlaka durup düşünmeli,- kendiniz, eşiniz ve ilişkinizle ilgili konuları gözden geçirmelisiniz. Hatalı siz de olabilirsiniz...

Eşinizin sizi aldatması tabi ki büyük ve acı veren bir olay. Bu ilişkinizde de bir takım sorunlar olduğunu gösteriyor. Bugün size bu sorunları, aldatan erkeklerin gözünden anlatmaya çalışacağız. Onların haklı olduklarını iddia etmiyoruz. Sadece size olayın bu boyutunu göstermeye ve kendinizle ilgili önlem almanız için yol gösterici olmaya çalışıyoruz. Aşağıda fikirlerini okuyacağınız 3 erkek de farklı kişilik yapılarına sahip. Cevaplarını bu açıdan görmeye çalışınız;

Neden Aldatıyorsunuz?

Ahmet : Hem yakışıklı görünüyorum hem de kadınların beğendiği başka özelliklerim var. Karımı çok seviyorum, o da benimle ilgili özellikleri seviyor ama o zaten elimin altında. Bazen kendimi güçlü hissettirecek şeyler istiyorum. İşte o zaman yeni bir kadın buna cevap olabiliyor.
Kamuran : Karım yaptığım her şeyde bir hata bulur. Onun gözünde her zaman uygunsuz şeyler yapan birisiyim. Bu nedenle de beni cazip, ilginç, akıllı ve komik bulan kadınlar gördüğüm zaman dayanamıyorum. Kendimi o zaman yeniden doğmuş gibi hissediyorum.
Selim : Kendimi yakışıklı buluyorum ve birisi benimle ilgilendiğinde çok mutlu oluyorum. O zaman kendimi, kısa bir süre bile olsa dünyanın en hoş ve başarılı erkeği gibi görüyorum. Beni aldatmadığı sürece karımdan ayrılmayı da düşünmem..
KadınVizyon : Karınız aldatıldığını biliyor mu sizce?


Ahmet : Sanmam. Bu konudan hiç söz açmadı.

Kamuran : Umurumda değil. Hatta bazen bilse iyi olurdu diye de düşünüyorum. Belki evliliğimize ne yaptığını değerlendirirdi.
Selim : Son derece temkinliyim.Tespit etmesine imkan yok.
KadınVizyon : Peki başka şekilde soralım. Eşinizi aldatmanız için, sizce neyi eksik ya da yanlış yapıyor?


Kamuran : Benimle hiç ilgilenmiyor. Bu nedenle başka bir kadın benimle ilgilendiğinde büyük bir heyecan duyuyorum. Belki bu ego’mla ilgili diyeceksiniz. Belki yeterince sevgi görememekle ilgili. Ben aslında sadece sevilmek ve okşanmak istiyorum.

Ahmet : Eşim devamlı görünüşünden şikayet eder. Vücudunu beğenmediğinden söz eder. Ondan sonra da ona dokunmamı bekliyor. Aslında kilosu benim açımdan sorun değil ama bu kadar çok şikayet ettiği zaman ben de rahatsız oluyorum. Seksten zevk almadığını düşünüyorum ama bu benim kabahatim değil.


Selim : Bence iletişim ve macera bir evliliğin en önemli kavramları. Ama benim karım sürekli depresyonda. Ya işi nedeniyle, ya arkadaşları ya annesi ya da çocuklar. Üstelik seks açısından da çok tutucu. Yeni şeyler denemek ya da fantezilerime cevap vermekten çok uzak. Diyelim ki ben çok heyecanlanmışım, bir de bakıyorum bana donuk bakışlarla bakıyor. O zaman ben de dışarılarda bir yerlerde arıyorum bu heyecanı.

Peki, bu şikayetler olmasaydı.. yine de aldatır mıydınız?
Selim : Bence aldatmak işin olmazsa olmazı. Daha önceki ilişkilerimde de hep bir yerlerde aldatan kişi oldum. Bunun heyecanı beni ayakta tutuyor.
Kamuran : Benim için seks çok önemli. Eğer karımdan yeterli ilgi ve sevgiyi görseydim, aldatmazdım.
Ahmet : Eskiden ona aşıktım. O dönem boyunca hiç aldatmadım. Şimdi ayrılamıyorum çünkü çocuklar var ama bana artık heyecan vermiyor. Ben bu heyecanı arıyorum. Belki de evlilik fikri yanlış bir fikir. Evli olmak demek tapulu olmak anlamına geliyor sanırım.
İşte, aldatan 3 farklı erkek ve düşünceleri. Size bir şey kattı mı bilmiyoruz ama eğer aldatma yaşadınız ve eşinizin hatalı olduğunu düşünüyorsanız, ileride yaşayabileceğiniz kızgınlık, depresyon ya da acı duygularına karşı önleminizi almalısınız. Hatta bu bir ayrılık da olsa..


Sevgililerin Yarısı Aldatıyor
İngiltere'de yapılan bin araştırma evli olan çiftlerin yüzde 21'inin eşlerini aldattığını ortaya koydu. Bu oran beraber yaşayan sevgililerde yüzde 51'e çıkıyor.
Araştırmalara göre evlilikte aldatma daha çok duygusal boşluklar nedeniyle yaşanıyor. Kadınlar aşık oldukları için erkekler ise karşı cinsin cazibesine kapıldıkları için aldatıyor.

İngiltere'de yapılan bir araştırmaya göre, evli olan çiftlerin yaklaşık yüzde 21'i eşlerini aldatıyor. Bu oran beraber yaşayan sevgililerde yüzde 51'e çıkıyor. Evli çiftlerin aldatma nedenleri incelendiğinde erkeklerin fiziksel, kadınların ise duygusal gerekçelerle eşlerini aldattığı ortaya çıkıyor. Erkeklerin yüzde 44'ü karşı cinsin fiziksel cazibesine kapılarak eşini aldatırken kadınların yüzde 50'ye yakını aşık oldukları gerekçesiyle eşini aldatıyor. Üstelik kadınlar evliliklerinde yaşadıkları umutsuzluk ve mutsuzluk nedeniyle aldatma yoluna gidiyor.

Aldatan kadınlar arttı
Evlilik Enstitüsü'nden Psikiyatrist ve Psikoterapist Doç. Dr. Armağan Samancı'ya göre, Türkiye'de "erkek aldatır ama kadın aldatmaz" gibi bir önyargı bulunuyor. Buna karşılık kadınlar da eşlerini, flörtlerini aldatıyor hatta eşini aldatan kadın oranında artış gözüküyor. Ancak kadın ve erkeğin eşini aldatma nedenleri farklılık gösteriyor. Türkiye'de yapılan bir araştırmada evli kadınlara, "Eşinizden başka bir erkekten hoşlandınız mı" sorusu yöneltildi. Evliliği iyi olan kadınların yüzde 13'ü, evliliği orta derecede olan kadınların yüzde 9'u, evliliği kötü olan kadınların yüzde 100'ü "evet" yanıtını verdi. Samancı'ya göre, bu araştırma, mutsuz olan kadının aldatma olasılığının yüksek olduğunu gösteriyor. Eşlerini aldatan erkekler ise üç grupta inceleniyor. Bunlar şöyle sıralanıyor:

İlişkisindeki mutsuzluk nedeniyle mutluluk eksikliğini tamamlamaya çalışanlar: Bunlar daha çok evliliğin ilk 10 yılı içinde görülüyor.
Sürekli aldatma eğiliminde olan erkekler: Evlilik öncesinde de sonrasında da çoğul ilişkileri olan ve ilişkilerinde başarılı olamayan insanlar. Çocukluktan gelen iç çatışmaları var. Bağlı, güvenli ilişkiyi uzun süreli oluşturamıyorlar. Bu tür aldatma Türkiye'de daha çok yaşanıyor.
Bir ilişkinin içine istemeden çekilen erkekler: Bu gruptakiler evli erkeklerle birlikte olmayı tercih eden kadınlar tarafından ilişkinin içine çekilebiliyorlar.
Öte yandan aldatmanın nedenleri incelendiğinde yüzde 50 ile ilk sırayı duygusal anlamda yalnız bırakılma oluşturuyor. İkinci sırayı yüzde 30 gibi bir oranla eş ile iletişim kuramama, üçüncü sırayı ise yüzde 20 ile eşiyle cinsel sorunlar yaşama izliyor.

Aldatan erkek suçlu çocuk gibi bakıyor
Doç.Dr.Samancı'ya göre aldatan erkek kendini bazı ipuçlarıyla ele veriyor. Eşi tarafından aldatılan kadın, bazı belirsizlikler duyumsuyor. Öncelikle bir şeylerin yolunda gitmediğini fark ediyor. Ardından eşinin söylediklerinin birbirini tutmadığına tanık oluyor. Ayrıca, aldatan erkek, karısın gözünün içine "suç işlemiş çocuk gibi" bakıyor. Eve olan ilgisi ve eve ayırdığı zaman, cinsellik azalıyor.
Aldatıldığının ayrımına varan kadınların yüzde 50'ye yakınında güven duygusu ortadan kalkıyor, yüzde 35'i ise, ailenin geleceğini düşünerek 'kocam bunu nasıl yapabildi" diyor. Öte yandan aldatılan eşler ilk aşamada boşanmayı düşünse bile sadece yüzde 20'si boşanma konusunda adım atıyor. Yüzde 80'i ise sorunu çözme yoluna gidiyor.
Aldatıldığını düşünen kadınlara, emin olmadan harekete geçmemelerini söyleyen Samancı, aldatılan kadınlara şu önerilerde bulunuyor:"Aldatılan kadın sorunu eşiyle paylaşsın. Yani, 'böyle hissediyorum, böyle bir sorun var mı' şeklinde konuşsun. 'Evet' yanıtı alındığında yas süreci, sıkıntı, uykusuzluk, tedirginlik dönemi başlayabilir. Bu dönem bir kaç hafta ile bir kaç ay sürebilir. Aldatılan kişinin eşiyle biraraya gelerek sadece karşı taraftan değil kendinsinden de kaynaklanabilen sorunları çözmek için adım atması gerekiyor. Unutulmaması gerekir ki aldatılma çözülebilen bir sorundur. Çözüldüğü zaman da evlilikte geçmişe yönelik sorunları yeniden gözden geçirip çözebilmektedir."

Bir Türk eşini niye aldatır?
Aldatan çok boşanan yok

Türkiye'de eşlerini aldatan kişiler üzerinde yapılan araştırmadan ilginç sonuçlar çıktı.
Araştırmalara göre kadın aşk, erkek cazibe için aldatıyor. Türkiye’de de durum garip: Aldatan çoğalıyor ama kimse boşanmıyor.


İngiltere’de yeni bitirilen tamamen bilimsel bir araştırma, erkek ve kadınların eşlerini aldatmalarıyla ilgili son eğilimleri ortaya çıkardı.

Araştırmanın en temel sonucu, kadınların ‘aşık oldukları için’, erkeklerinse ‘karşı cinsin cazibesine kapıldıkları için’ aldatıyor olmaları. Sonuçlara göre, erkeklerin yüzde 44’ü karşı cinsin fiziksel cazibesine kapılıyor. Kadınlarda ise ‘aldatma sebebi’, yüzde 50’ye yakın oranla ‘aşk’. Kadınların diğer ağırlıklı ‘aldatma sebepleri’ de evliliklerindeki umutsuzluk ve mutsuzluk. Aynı araştırmanın ikinci temel sonucu da, aldatma olayının ‘sevgililer’ arasında daha çok yaşanması. Çünkü araştırmaya göre evli çiftlerde yaklaşık yüzde 21 olan ‘eşini aldatma oranı’, beraber yaşayan sevgililerde yüzde 51’e çıkıyor.

İşte Türkiye’de durum
İngilizler’in araştırması, birçok yönüyle Türk insanı için de geçerli.


Araştırmayı değerlendiren Psikiyatrist Doç. Dr. Armağan Samancı, "Türkiye’de erkek aldatır, kadın aldatmaz gibi bir önyargı var. Ama eşini aldatan kadın oranında artış gözüküyor" diyor.
Samancı, Türkiye’de de benzer bir araştırma yapıldığına dikkat çekerek, ‘Eşinizden başka bir erkekten hoşlandınız mı?’ sorusuna ‘evliliği iyi’ kadınların yüzde 13’ünün, ‘evliliği orta derecede’ kadınların yüzde 9’unun ve ‘evliliği kötü’ kadınların yüzde 100’ünün ‘Evet’ yanıtı verdiğini belirtiyor. Bu araştırmanın bir diğer çarpıcı sonucu da, aldatılan eşlerin ilk aşamada boşanmayı düşünmeleri, ama sadece yüzde 20’sinin boşanma konusunda adım atması.

‘Hain’ koca türleri
Psikiyatrist Samancı, eşlerini aldatan erkekleri de şu üç gruba ayırıyor:
• İlişkisindeki mutsuzluk nedeniyle mutluluk eksikliğini tamamlamaya çalışanlar: Bunlar daha çok evliliğin ilk 10 yılı içinde görülüyor.
• Sürekli aldatma eğiliminde olanlar: Evlilik öncesinde de sonrasında da çoğul ilişkileri olan, ilişkilerinde başarılı olamayan erkekler. Çocukluktan gelen iç çatışmaları var. Bağlı, güvenli ilişkiyi uzun süreli oluşturamıyorlar. Bu tür aldatma Türkiye’de daha çok yaşanıyor.
• Bir ilişkiye istemeden çekilen erkekler: Bu gruptakiler, evli erkeklerle olmayı tercih eden kadınlar tarafından yasak ilişkiye çekiliyor.

Aldatan erkek nasıl anlaşılır?
Psikiyatrist Samancı’ya göre aldatan erkek kendini ipuçlarıyla ele veriyor. Aldatılan kadın, bazı belirsizlikler duyumsuyor. Bir şeylerin yolunda gitmediğini fark ediyor. Ardından eşinin tutarsız açıklamalarına tanık oluyor. Ayrıca, erkek, karısının gözünün içine ‘suç işlemiş çocuk gibi’ bakıyor. Eve ilgisi ve ayırdığı zaman, cinsellik azalıyor. Aldatıldığını anlayan kadınların yüzde 50’ye yakınında güven ortadan kalkıyor.

Daha fazlası için linke tıklayınız> Erkekler Neden Aldatır? İhanet Eder?
Rower - avatarı
Rower
VIP MazessezaM
9 Ağustos 2011       Mesaj #5
Rower - avatarı
VIP MazessezaM
Bana göre bir erkeğin aldatması için iki ana neden vardır.

ASK ve SEKS

Önce bu iki ana nedene bakılır. Karar verilir.

Diğer nedenler bostur , hani sizin karakterinize uygun , duygu ve düsünceye , ahlaka ,
kisiliğe , kimliğe sahip olmamasını anlamanız yine ana nedenlere kapı açar.

Yanlıs seçimdi ''Güvendiğim dağlara kar yağdı'' diyebilirsiniz.
Gölgen misali yanındayım!Msn Thunder
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Eylül 2011       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bir erkek için her şeyi yapıyorsunuz peki neden aldatıyor.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Aralık 2011       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Evet bir erkek aldatır çünkü erkekler eşlerine ihanet etmeyi sever
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Aralık 2011       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
çünkü başkasını görünce ona aşık olur sevgilisini bırakır kızlarında bunların karşısında erkeklere tokat atarlar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Eylül 2012       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
eşim le seks konusunda hiç bir problem yaşamıyorum ve sürekli benden memnun olduğunu söylüyor şuan kırk yaşında ve çok şeyler yaşamış evliliğim boyuncada beni bir kere aldattığını söylüyor sizce hala yapıyormudur onunla mutluyum ama bir o kadar korkularım var ve sürekli beni aldattığını düşünüyorum ne yapabiliceğimide bilmiyorum...aslı ceylan
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Eylül 2012       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim eşim 43. yaşında 22. yaşında biriyle alladtı kızı yaşında yani.çocuklarım için affedtim ama aklımdan hiç çıkmıyor napacagımı bilmiyorum benimle yatarken bile ona böle dedi bölemi yaptı diye düşünmekten alakoyamıyorum kendimi buda beynimi yiyip bitiriyor nasıl unutacagım bilemiyorum
Hızlı Cevap
Mesaj:

Benzer Konular

1 Aralık 2018 / ChinaDoll Genel Mesajlar
12 Kasım 2018 / Morrigan Sağlıklı Yaşam
16 Mart 2019 / kul kedisi Cevaplanmış
24 Kasım 2016 / Ziyaretçi Soru-Cevap
21 Mayıs 2013 / Misafir Soru-Cevap