Arama

Dünyada yaşanan kötülükler ve nedenleri hakkında bilgi verir misiniz? - Sayfa 3

En İyi Cevap Var Güncelleme: 3 Ekim 2013 Gösterim: 30.799 Cevap: 26
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Eylül 2013       Mesaj #21
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bu yazdıkalrınızdan hıc bırı ısıme yaramdı fakat = bence yasanan kotuluklerın sebeblerınden bırı de fıkır ayrılıgı veya uyusmazlıgı kendı cıkarını dusunme ve makam hırsıdır Dunyadakı tum bu ınsanların onune serılen rızıklar ınsanların gozunu kor etmektedır bır dusunun ınsanlar sırf sızle aynı fıkırde degıl veya sızınle aynı kalıtede yasamıyor dıyebomba atıyor ve daha bırcok kotulugu yapıyorsunuz nıcın ? ben dıyeyım sımdı yasayan ınsanoglu her seye doymus ve korkusuzdur fakat savas cıksa herkez bu kotuluklerı bırakır ve canının pesıne duser bır dusunun afrıkanın mılletı bırbırıne kotuluk yapar mı yapmaz fakat haberlerrde gordugumuz duydugumuz yasadıgımız uzere her gun bır hırsızlık adam oldurme ve daha nıce kotuluk var cunku ınsanlarımız acıyı tatmamıs ve daha onemlısı egıtım almamıstır ornek verecek olursak Voltaıre buyuk cınayetler ancak buyuk cahiller tarafından ıslenır demıstır Bu kotuluklerı yok etmenın bırıncı yolu ıse egıtımden gecer bu dunya herkeze yetecek kadar buyuk bu nedenle once dunya capında profesorler gezı yapmalı ve ınsanları bılgılendırmelıdır ve son olark el ele tututasarak daha guzel bır dunya ıcın cabalamalıyız
Sponsorlu Bağlantılar
helin0z798 - avatarı
helin0z798
Ziyaretçi
23 Eylül 2013       Mesaj #22
helin0z798 - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar nefsinize uyupta kötülük yapmayın bunun sonucunda
pişmananlık duyarsınız ve yargılanırsınz cezasını çekceksiniz
Sponsorlu Bağlantılar
unutmayın!!!!!!!!!!!!!!!
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Eylül 2013       Mesaj #23
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bence dünyada yaşanan kötülüklerin sebebi insanlardır bu dünyada yaptığımızın karşılığını elbet bir gün görürüz.insanlar eskiden beri okula gitmenin saçma olduğunu düsünürler.ama okula gitmek ileride cahil kalmamak için gereklidir.Msn Wink
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Eylül 2013       Mesaj #24
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
-eğitim olarak geri kalmış ülkelerde suç oranının fazla olması.
-başka ülkelerin kendi çıkarları için ülkeleri sömürmesi yada onları bir şekilde iç savaşa sürüklemesi. (mısır-suriye)
-ekonomik olrak sıkıntıda olan ve açlık çekilen bazı ülkelerde insanların dolaylı yada direk suça bulaşma zorunluluğu.

-alıntı
eren - avatarı
eren
Ziyaretçi
26 Eylül 2013       Mesaj #25
eren - avatarı
Ziyaretçi
BENCE BUNUN SEBEBLERİNDEN BİRİDE İNSANLARIN EMPATİ KURAMAMALARIDIR.BİRBİRLERİNİ ANLAMADAN DİNLEMEDEN YANİ AHLAKSIZCA ................ KÖTÜ KÖTÜ SÖZLER SÖYLEMELERİDİR.
ASLINDA BUNUN CAHİLLİKLE YADA OKUMUŞLUKLA HİÇ BİR ALALKASI YOKTUR MESELA CAHİLDİR AMA İYİ BİRİDİR BÖYLE KÖTÜ ŞEYLER YAPMAKTAN KAÇINIR. AMA OKUMUŞTUR CAHİL DEĞİLDİR VE NE YAZİK Kİ HALA ADAM OLAMAMIŞTIR. YADA TAM TERSİDİR.
YADA BÜTÜN BUNLARI GÖRMÜŞTÜR VE O KİŞİLERE ENGEL OLMAMIŞTIR İŞTE BUDA AYNI BU KİŞİLER GİBİDİR. EĞER BÖYLE BİRİYSENİZ BEN SİZE ÇOK AMA ÇOK ACIYORUM ÇÜNKÜ ARTIK SİZDE BU KİŞİLER GİBİSİNİZDİR ONLARAN HİÇ BİR FARKINIZ KALMAMIŞTIR . HANİ BEN ÖYLE KİŞİLER GİBİ DEĞİLİM ONLARA ENGEL OLMADIM AMA SONUÇTA ONLAR GİBİ DEĞİLİM....
DESENİZDE BOŞ VERRRRRR DESENİZDE BÖYLE KİŞİLERDEN DENSİNİZDİR. AMA O LİŞİLERE ENGEL OLDUYSANIZ KENDİNİZLE GURUR DUYMALISINIZ........ BÖYLE BİR DÜNYADA YAŞAMAK İSTEMİYORSANIZ . O ZAMAN BU KİŞİLER GİBİ OLMAYIN . BÖYLE KİŞİLERE ENGEL OLUN..............
.......................R@ß!@ KQÇ€R......................[/QUOTE]
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Eylül 2013       Mesaj #26
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Dünyadaki kötülükler ile ilgili kompozisyon‏‎
Birçok kötülük çeşidi vardır. İnsanların farkında olmadan yaptıkları, görmeye alışık oldukları ya da bu da mı olacaktı dedirtecek türden hayrete düşürecek kötülükler. Öncelikle sebepleri üzerinde durmak istiyorum. Kötülüklerin kaynağı elbetteki sürekli içimizde taşıdığımız ve insanoğlunun en büyük sınavı olan nefistir. Nefsini kontrol edebilen kişiler hayattan doğru bir şekilde tat alabilenlerdir. Fakat bunun aksi doğrultusunda hareket ettiğimizde şeytan bu durumdan faydalanarak bizi kötülüklere sevk etmekten geri durmayacaktır.

Farkında olmadan yapılan kötülükler, ya da bilinçsizce yapılan hatalar malesef ki sayı bakımından oldukça fazla ve telafisi mümkün olmayacak boyutlara gelmiş durumda. Küresel ısınmaya dair çeşitli sempozyumlar, programlar yapıldı peki insanoğlunun ve binlerce canlının hayatı söz konusu olan bu duruma karşı ne kadar insan ozon tabakasının açılmasını önleyecek önlemler aldı. Bir insanın yaptığı kötülük bazen bütün insanlığı ilgilendirebiliyor.

Herkes hata yapabilir ancak eğitimli insanların hata yapma oranı düşüktür. Voltaire'nin dediği gibi; Büyük cinayetler ancak büyük cahiller tarafından işlenir." Eğitim ailede başlar okulda devam eder ama okulla bitmez. Bu nedenle hata yapanlara karşı duyarsızlaşmamalı, uyarabilen tarafta olmalıyız. Çin atasözünde; "İnsanlara balık vermeyin balık tutmayı öğretin" yani bildiğimizi diğer insanlara öğretmekle yükümlü olduğumuzu unutmamalıyız.

Empati kurmak da elbetteki faydalıdır. Bana yapılmasını istemediğim kötülüğü, bir başkasına yapmamalıyım diyerek kendimizi frenleyebilmeliyiz. Öfkeyle kalkan zararla oturur atasözünden de hareketle her şeyi sakin bir şekilde halletmeyi kendimize ilke edinmeliyiz.

İnsanın kendini duyuş ve bilişi olarak tarif edilen vicdanın kaybedilmesi sürekli kötülük yaparak mümkün hale gelebiliyor. Yaşadığımız çoğu şey alışkanlıktır. İyilik yaptıktan sonra da gerisi gelir, kötülük yaptıktan sonra da gerisi gelir. Bu nedenle yaptıklarımıza ve yapacaklarımıza öncelikle kendi iyiliğimiz için bizim dikkat etmemiz gerekir.

Bunun dışında dostundan beklemediği kötülüğü gören, Annesini babasını öldüren, hırsızlık olayları, çevreye, hayvanlara, ormanlara zarar verenler bu vb. olaylar hiç bir insanın hoşuna gitmeyen ve yaşamak istemeyeceği ortamlardır. Ah eski günler dememek için herkesin elini taşın altına koymalıdır.
zende - avatarı
zende
Ziyaretçi
3 Ekim 2013       Mesaj #27
zende - avatarı
Ziyaretçi
bence bu dünyanın kötülükleri bazı insanların salaklığından kaynaklanıyor bunun başka nedenleri yoktur yanı . bu arada herkeze selammmmmm Msn Happy bazı insanlar çoook akıllıdır bazıları ise akılsızdır bu dünyamızın başlıca kötülüklerinden biridir hahahahahahahahahahaahh . çoook güzel bir yazı oldu normalde böyle bir yazı yaz deseydiler bir saat düşünür sonra yazardım
aslında ben aslen almanyalıyım bunun için tğrkçeyi fazla anlıyamıyorum ama çok iyi yazabiliyorum ya a elerime sağlık bayyyyyyy good bayyyy