Arama

Bilgisayar açılışta iki adet web sayfası açıyor, nasıl düzeltebilirim?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 3 Nisan 2013 Gösterim: 9.332 Cevap: 6
byseus - avatarı
byseus
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2011       Mesaj #1
byseus - avatarı
Kayıtlı Üye
Bilgisayar son 2 gündür açılışta bu sayfalara girmeye çalışıyor.

"timothykempbloodstock.co.nz/images/photos/open.html"
"ec.wustl.edu/images/_vti_cnf/aaa/zenistiorduj.htm"

Görüntü
ekrntsk

Biraz araştırdım bir forumda adrayon reklamlarından falan oluyor gibi bilgiler edindim fakat bu forumda kişiler kendi web sitelerinde kullandıkları reklamlar üzerinden tartışıyorlardı pek anlayamadım.

Bu hakkında bilgisi olan bir arkadaş varsa yardım edebilir mi?

İşletim Sistemi: Windows 7

Koruma: F-Secure İnternet Security 2011 (Lisanslı) (Basit Tarama yaptım fakat virüs çıkmadı. Genel tarama yapıcam değişikli olursa düzeltme yapacağım)
EN İYİ CEVABI byseus verdi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Aynı sorun bende de var acaba yardımcı olur musunuz yada sorun çözülme yöntemi nedir.

” Başlat” > çalıştır > ” regedit” yaparak düzen seçeneğinden bul de başlagıçta açılan sayfa adresinin son uzantısı örneğin adres sonu "www.msxlabs.org/deneme/son.htm" kalın yazılan kısım. sende kendi sıkıntı yaşadığın adresin son kısmını kopyala ve "bul" seçeneğine yapıştır. büyük olasılıkla karşına gelecektir. benzer kelime bulmasın ihtimaline karşı bulduğu metnin tamamını adresinle karşılaştır. doğru adresi yakalayıncada sil gitsin işte... ben sorunumu böyle hallettim dostum. sevgiler...
Sponsorlu Bağlantılar
chateaobriande - avatarı
chateaobriande
VIP VIP Üye
28 Eylül 2011       Mesaj #2
chateaobriande - avatarı
VIP VIP Üye
Başlat > arama kutucuğuna 'msconfig' yazıp onaylayın. Açılan pencerede 'Başlatma' sekmesinden devre dışı bırakabilirsiniz.
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Fly High
byseus - avatarı
byseus
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2011       Mesaj #3
byseus - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı
Fly High adlı kullanıcıdan alıntı

Başlat > arama kutucuğuna 'msconfig' yazıp onaylayın. Açılan pencerede 'Başlatma' sekmesinden devre dışı bırakabilirsiniz.

melesef ki msconfig'de böyle bir uygulama yok yani açılan sayfayla ilgili herhangi birşey yok..
chateaobriande - avatarı
chateaobriande
VIP VIP Üye
28 Eylül 2011       Mesaj #4
chateaobriande - avatarı
VIP VIP Üye
” Başlat” > ” regedit” > "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft \ Windows\CurrentVersion \ Run" < Burayı da kontrol etmekte fayda var.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Fly High
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Ekim 2011       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Aynı sorun bende de var acaba yardımcı olur musunuz yada sorun çözülme yöntemi nedir.
byseus - avatarı
byseus
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2011       Mesaj #6
byseus - avatarı
Kayıtlı Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

” Başlat” > çalıştır > ” regedit” yaparak düzen seçeneğinden bul de başlagıçta açılan sayfa adresinin son uzantısı örneğin adres sonu "www.msxlabs.org/deneme/son.htm" kalın yazılan kısım. sende kendi sıkıntı yaşadığın adresin son kısmını kopyala ve "bul" seçeneğine yapıştır. büyük olasılıkla karşına gelecektir. benzer kelime bulmasın ihtimaline karşı bulduğu metnin tamamını adresinle karşılaştır. doğru adresi yakalayıncada sil gitsin işte... ben sorunumu böyle hallettim dostum. sevgiler...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Nisan 2013       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba, Adrayon reklam yetkilisiyim...Sorununuzu şu şekilde çözebilirsiniz...Google chrome tarayıcısından
Ayarlar > Araçlar > Uzantılar > Adrayon video player eklentinizi pasif edin... sorun çözülecektir...

Teşekkürler