Arama

Formula 1'de saatte ortalama kaç km hız yapılmaktadır?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 21 Ağustos 2014 Gösterim: 18.463 Cevap: 7
maraz ali - avatarı
maraz ali
Ziyaretçi
26 Ekim 2011       Mesaj #1
maraz ali - avatarı
Ziyaretçi
formula 1 saatte kac km hiz yapar ile ilgili daha fazla bilgi istiyorum ve siteye üye olmak istedim ama olmuyor ben tüm şıkları doldurdum ama olmuyor
EN İYİ CEVABI SaKLI verdi
Formula 1 araçları temel olarak, garajınızdaki arabadan farklı değildir. Formula 1 araçları da içten yanmalı motorlar kullanır, süspansiyon, aktarım sistemleri, lastik ve frenleri bulunur. Ancak, tabi ki bu benzerliklerin bittiği bir yer var. Formula 1 araçları, binek otomobilleri gibi normal sürüş için tasarlanmamıştır.
Formula 1 araçlarında yapılan bütün ayarlama ve yapılandırmalar sadece ve sadece tek bir şey içindir: HIZ. Formula 1 araçları, rahatlıkla 350 km üzerinde hızlara çıkabilirler. Bu hız, yarış içinde ortalama olarak daha düşüktür. 2006 Macaristan yarışında, kazanan aracın ortalama hızı saatte 160 km iken, 2006 İtalya yarışında bu hız 250 km civarındaydı.

Sponsorlu Bağlantılar
SaKLI - avatarı
SaKLI
VIP VIP Üye
26 Ekim 2011       Mesaj #2
SaKLI - avatarı
VIP VIP Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Formula 1 araçları temel olarak, garajınızdaki arabadan farklı değildir. Formula 1 araçları da içten yanmalı motorlar kullanır, süspansiyon, aktarım sistemleri, lastik ve frenleri bulunur. Ancak, tabi ki bu benzerliklerin bittiği bir yer var. Formula 1 araçları, binek otomobilleri gibi normal sürüş için tasarlanmamıştır.
Formula 1 araçlarında yapılan bütün ayarlama ve yapılandırmalar sadece ve sadece tek bir şey içindir: HIZ. Formula 1 araçları, rahatlıkla 350 km üzerinde hızlara çıkabilirler. Bu hız, yarış içinde ortalama olarak daha düşüktür. 2006 Macaristan yarışında, kazanan aracın ortalama hızı saatte 160 km iken, 2006 İtalya yarışında bu hız 250 km civarındaydı.

Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Ekim 2011       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ortalama satte 300 km hızla gidebilmektedir
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Ekim 2011       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

ortalama satte 300 km hızla gidebilmektedir

bu yüzden bilim adamlarına göre bir formula bir aracı pistte ortalama 300km hıza ulaşabilmektedir
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Kasım 2011       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

formula1 1 saatte kac km yol alir ile ilgili daha fazla bilgi istiyorum

haydi lütfen yardım gönderin formula 1 saatte kaç km yol alır
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi