Arama

Fizik tedavide ne yaptırıyorlar?

Güncelleme: 30 Mart 2012 Gösterim: 1.090 Cevap: 1
taylorswift226 - avatarı
taylorswift226
Ziyaretçi
6 Kasım 2011       Mesaj #1
taylorswift226 - avatarı
Ziyaretçi
Kolum kırıldı ve 21 gündür alçıda.Geçen gün kontrole gıttım ve 15 gun daha kalacağını ve yıne kaynamadıysa alçının üst kısmını çıkaracaklarını söyledi. Sonra fizik tedavi uygulayacaklarmış. Bu fizik tedavi nasıl olacak? Neler yaptıracaklar ? Bunu öğrenmek istiyorum...Tesekkürler Msn Embarrassed
Sponsorlu Bağlantılar
Efulim - avatarı
Efulim
VIP VIP Üye
30 Mart 2012       Mesaj #2
Efulim - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
taylorswift226 adlı kullanıcıdan alıntı

Kolum kırıldı ve 21 gündür alçıda.Geçen gün kontrole gıttım ve 15 gun daha kalacağını ve yıne kaynamadıysa alçının üst kısmını çıkaracaklarını söyledi. Sonra fizik tedavi uygulayacaklarmış. Bu fizik tedavi nasıl olacak? Neler yaptıracaklar ? Bunu öğrenmek istiyorum...Tesekkürler Msn Embarrassed

Verilen bilgiler tavsiye niteliğindedir, uzman bir hekime danışmalısınız;

Sponsorlu Bağlantılar
Elektrik akımı, sıcak ya da soğuk uygulaması, egzersizler ya da çeşitli dalgalarla hastaların tedavisine fizik tedavi denir.

Fizik tedavi metotları nelerdir?
Fizik tedavide yaklaşık 30-50 sistem kullanılır. Ayrıca çeşitli cihazlara başvurulur. Ağrı tedavisinde gergin, derin yapışıklıkları açmak için ultrason, kas güçlendirici cihazlar, magnetoterapi, ozon tedavisi, traksiyon, mezoterapi bu cihazlar ve yöntemlerden bazılarıdır. Eklemlerinizde ağrı, kireçlenme, bel tutulması, boyun ağrısı, sırt ağrısı gibi rahatsızlıklarda fizik tedavi ve rehabilitasyon sayesinde kurtulabilirsiniz. Fizik tedavinin kelime anlamı onarmaktır. Yani eklem ve yumuşak dokuları etkileyen aletlerle çeşitli rahatsızlıkları tedavi etme. Herhangi bir kaza sonrası işlevini yitiren bedenin çeşitli bölgeleri ya da organlarının tekrar eski işlevini kazanmasını sağlamak amacıyla fizik tedavi uygulanır. Fizik tedavi dışarıdan uygulanan bir yöntemdir. Amaç; ağrıyı azaltmak ve eklem hareket açıklığını korumaktır. Böylelikle günlük yaşamın kolaylaştırılması hedeflenir.

Fizik tedavi ile ilgili bilinmesi gerekenler :
Fizik tedavi seanslar halinde yapılır. 1-1.5 saatlik toplam 15-20 seans uygulanır. Rehabilitasyon ise daha uzun bir süreçtir, yıllar alabilir.
Fizik tedavi gören bir hastada eklem kısıtlılığı mevcutsa fizyoterapistin yaptırdığı bazı hareketler sorunlu bölgede hafif ağrıya sebep olabilir.
Fizik tedavi sadece ağrı tedavisinde değil, bozulan kas mekanizmasının düzeltilmesinde de kullanılır.

Sen sadece aynasin...