Arama

Muhabbet kuşumun cinsiyeti nedir? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 13 Aralık 2015 Gösterim: 4.919 Cevap: 10
Clarice - avatarı
Clarice
Ziyaretçi
13 Aralık 2015       Mesaj #11
Clarice - avatarı
Ziyaretçi
Hayır arkadaşlar muhabbet kuşu erkek değil.Ayrıca gagasının üzerindeki o şişik etede cere diyoruz :-D .Sizin muhabbet kuşunuzun ceresi pembemsi olduğu icin dişi ve oldukça genç.Genç olduğunu nerden anlayacağınızıda söyleyeyim kafasının üzerindeki siyah çizgiler zamanla yok olmaya kaybolmaya başlar sizin muhabbet kuşunuzun siyah çizgileti oldukça fazla ve belirgin.Size yaklaşmadını uzak durduğunu söylemişsiniz eğer muhabbet kuşunuzu çiftleştirmek istiyorsanız ele alıştırmamanızı tavsiye ediyorum.Yok eğer ben çiftleştirmiycem diyorsanız şunları uygulayın;
1-Muhabbet kuşunu serbest bırakın.
Sponsorlu Bağlantılar
2-Yeşil bir sebze alın sallayın ve kuşunuzun dikkatini çekin,sonra görebileceği bir yere bırakın,o kesinlikle uçup yemek için gelecektir.
3-Daha sonra o yeşilliği elinize alıp sallayın bu sefer elinize konacaktır.
Böylece kuşunuz artık size güvenmiş olacaktır.Arada sırada kafesin içindeyken elinizi kafesin üstüne koyun ondan size zarar gelmeyeceğini anlasın ve güzel sözler söyleyin onunla konuşun.
Kuşunuz biraz hasta gibi duruyor eğer dışkısı sulu ise dikkatli olun isal olmuş olabilir c vitamini vermeye çalışın bunuda portakal ve mandalinadan karşılayın.Ve kesinlikle suyuna 5-6 damla vitamin katmayı unutmayın.
Ayrıca bugün benim en mutlu günüm yaklaşık 2-3 saat önce benim muhabbet kuşum yumurtladı ve çok mutluyum.Bu başlığı görüncede dayanamadım cevap yazıyım dedim :-D Eğer başka sorularınız varsa bana yazabilirsiniz.Size yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.Teşekkürler...:-)