Arama

Türk halk biliminin önemi nedir bilgi verir misiniz?

Güncelleme: 29 Ekim 2013 Gösterim: 3.306 Cevap: 2
emre0703 - avatarı
emre0703
Ziyaretçi
24 Aralık 2011       Mesaj #1
emre0703 - avatarı
Ziyaretçi
türkçeci türk halk biliminin önemini arşatırın dedi ben internette gezindim 1 saat fln bulamadım buldukalrımda çok uzundu lütfen bana kısa bulabilen vars yazsın pazartesiye lazım!
Sponsorlu Bağlantılar
merwejunghwa - avatarı
merwejunghwa
Ziyaretçi
29 Ekim 2013       Mesaj #2
merwejunghwa - avatarı
Ziyaretçi
Halk yaşamını enine boyuna araştırmada,halkın ortak ve yaygın davranış kalıplarını, yaşama biçimini açıklamada ; geleneksel yaşamını düzenleyerek bir ucuyla geçmişe diğer ucuyla günümüze uzanan gelenek,görenek ve adetler zincirini saptamada ve bu zincirin destekleyici,köstekleyici halkalarını belirler.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Ekim 2013       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
emre0703 adlı kullanıcıdan alıntı

türkçeci türk halk biliminin önemini arşatırın dedi ben internette gezindim 1 saat fln bulamadım buldukalrımda çok uzundu lütfen bana kısa bulabilen vars yazsın pazartesiye lazım!

Halk Kültürünün Türk Kültüründeki Yeri Ve Önemi Nedir? Türk Halk Kültürü Nedir?

Türk halk kültürü .halkın dil kültür duygu düşünce ve beğenisiyle oluşturup yaşatılan geçmişten günümüze gelmiştoplum insan ve doğa gerçeğiyle şekillenmiştir. Kültür mirasıinsanlığın ortak mirasıdır. Her millet hatta her uygarlık dilkültür tarih mirasıyla dünyada yerini alır. Bireylerin kökleşmesi ve toplumsallaşması bu mirasın içinde gerçekleşir. Kültür mirasları geçmişin tanıklarıdır bu yönleriyle geleceğin şekillenmesinde etkendir. Halk kültürü ürünleri halk arasında mayalandığı için halkın kültür yapısını ve dokusunu ortaya koyar. Halk kültürü toplumsal yaşamda birlikteliği pekiştirici dayanışmayı arttırıcı özelliklerini sürdürerek bir işlev üslenir halkın kendi kültürüyle yabancılaşmasını önler. Halk kültürü ürünlerinin halkın ortak duygu ve düşüncelerini dile getirmeleri bakımından Türk kültürünün korunmasında yaşatılmasında önemli işlevleri vardır. Halk kültürü uygarlıkların yaratıcısı olan insanların kimlik ve kişiliğinin temel belirleyicisidir (Günay.1999:24).