Arama

Nasıl zombi olabilirim, zombiler hakkında bilgi verir misiniz?

Güncelleme: 13 Kasım 2015 Gösterim: 11.987 Cevap: 14
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Ocak 2012       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
nasıl zombi olabilirim?
Sponsorlu Bağlantılar
HANDSOME - avatarı
HANDSOME
VIP ☪ ɴє мυтŁυ тürĸüм đἶყєɴє
29 Ocak 2012       Mesaj #2
HANDSOME - avatarı
VIP ☪ ɴє мυтŁυ тürĸüм đἶყєɴє
Zombi
Vikipedi, özgür ansiklopedi
Sponsorlu Bağlantılar

220px Zombie haiti ill artlibre jnl

Zombi voodoonun Afro-Caribbean ve Creole ruhani inanç sistemlerinde ölümsüz bir insandır. Bu folklorik zombiler doğaüstü güçler ve şamanistik hekimliği vasıtasıyla, yaşayanlar arasında korku yaratmak amacı ile ölü insan bedenlerinin yeniden canlandırılmasıdır. Zombilerin daha korkunç versiyonları yamyamlık ögesi kullanılarak korku sinemasında sıkça sergilenmektedir. Ayrıca bu tür varlıklar hortlaklar ile aynı kapasitededir
Voodoo’da Zombiler
Voodoo inancına göre ölü, bir insan ya da mambo tarafından yeniden diriltilebilir. Zombilerin kendi bilinçleri ya da istekleri olmadığı için bokor ya da mambo’nun kontrolü altındadırlar. Zombi aynı zamanda voodoo yılan tanrısı Niger-Congo’nun adıdır. Kongo dilinde kullanılan ve tanrı anlamına gelen "nzambi" sözcüğüne benzemektedir.

1937 yıılında Haiti’deki gelenek ve adetler üzerinde yapılan bir araştırma sırasında Zora Neale Hurston, 1907 yılında 29 yaşındayken ölmüş ve gömülmüş Felicia Felix-Mentor ile ilgili bir söylentiyle karşılaştı. Köylüler ölümünden 30 yıl sonra Felicia’yı yollarda sersem bir şekilde ve yanında birkaç kişi ile birlikte yürürken gördüklerini söylüyorlardı. Hurtson, bu bahsedilen insanlara çok güçlü ilaçlar verilmiş olduğu söylentilerinin peşine düştüysede daha fazla bilgi vermeye istekli bireyler bulamadı.

“ Eğer bilim kabile törenlerindeki figürler yerine Haiti ve Afrika’daki Voodoo’nun altına inerse, bugüne kadar tıp ilmi tarafından bilinmeyen bir takım tıbbi gizemlerin gücüne ulaşacaktır. ”

cümleleri ile bir yazısında bu konuya değinmiştir.

80'li yıllarda Kanadalı etnobotanist Wade Davis zombilerin farmakolojik durumu ile ilgili iki kitap yayınladı; The Serpent and the Rainbow (Yılan ve Gökkuşağı) (1985) ve Passage of Darkness: The Ethnobiology of the Haitian Zombie (Karanlığın pasajı: Haitili zombilerin etnobiyolojisi) (1988). Davis 1982 yılında Haiti’ye gitmiş ve orada yaptığı araştırmalar sonucunda, yaşayan bir insanın iki özel tür tozu almasıyla bir zombiye dönüştürülebileceğini iddia etmişti. Birincisi coup de poudre (Fransızca: 'toz çarpması') içersinde bulunan tetrodotoxin (TTX) maddesi nedeniyle ölü benzeri duruma neden olur. Tetrodotoxin Japonların yemek zevkini oluşturan, fugu ya da kirpi balığı içinde bulunan zehirli toksin ile aynı özelliklere sahiptir. Öldürücü etkisi olan bu maddenin 1 mg’lık dozu insanı günlerce bilincİ açık olmasına rağmen, yarı ölü bir durumda bırakabilir. İkinci toz ise (şaşkınlık veren halüsinasyon etkisi vardır) insanı bilinçsiz ve kendi istemi dışında hareket eden zombi benzeri bir duruma sokar. Davis aynı zamanda bu deneyimleri yaşamış Clairvius Narcisse‘ın hikâyesini de popülerleştirmişti. David’in yaptığı çalışmaların gerçekliği ve doğruluğu üzerinde halen şüpheci görüşler bulunmaktadır.


Hortlak Nedir? burdan bulabilirsiniz..
Adam Olmak; Cinsiyet Meselesi DeğiL.! Şahsiyet Meselesidir!..
buz perisi - avatarı
buz perisi
VIP Lethe
29 Ocak 2012       Mesaj #3
buz perisi - avatarı
VIP Lethe
Zombi olayı bildiğiniz üzere gerçek değil. Ama nerden çıktı nerden yaşamımıza başladı? Herşey bir afrika kabilesi ile başladı. Bu kabile tanrıları Nzambi yi mutlu etmek için çeşitli törenler düzenlerdi.. bir gönüllü veya kurban seçer bu kişiye bir zehir enjekte ederlerdi. Daha sonra bu kişi bilincini kaybeder ve günlerce uyurdu. Bu zehir vücut metabolizmasını son derece yavaşlatırdı. Kalp atışını yavaşlatırdı.. Bu nedenle çoğu insan (o kabilede) o kişiyi ölü sanırdı. Bir kaç gün sonra uyanan bu zat afallamış olacak ki çok garip hareketler yapar ve din adamlarının emirlerini yerini getirirdi.. İlk zombi olayı böyle oluşmuş..

Bununla birlikte ünlü Voodoo da ünlüdür. Bir insanın gerçek gibi bir peluş oyuncağını yaparsınız. Ve bu peluş a yaptığınuz herşey o geçek zata da olur. ( Bunun şu an bilke geçerliliği araştırılıyor.) Çok çok ünlü bi numaradır..

Bu tür halk inanışları sayesinde de günümüz zombileri ortaya çıktı. İlk olarak yürüyen ısırılan bireyleri de kendinden yapan lar olarak çıktılar daha sonra George A. Romero gibi yönetmenler tarafından hayat buldular. (zeka kırıntısı, basit alet kullanma). Daha sonra daha ilerleyerek Biyolojik bir hal aldılar... En son 28 gün sonra ile birlikte koşan zombiler olarak ilerleme sürecini tamamladılar...

Genelde ilacı olmayan bi dönüşümdür..

Şimdide zombilerin gerçek olduğunu varsayarsak (ki yoklar onu biliyoruz. Ama varsayarsak ) ortaya onlar hakkında ilginç bilgilere ulaşırız. Şimdi gelin biraz zombileri inceliyelim...
Herhalde kontrol etmesi ve oldurmesi daha kolay oldugu icin zombiler olu olmayan kuzenleri vampirlerin saygilarini hicbir zaman elde edemediler. Bu fenomen bilime kadar uzanmistir: zombi arastirmalari daha az cazibeli bir alan olarak dikkate alinmis ve fon sozkonusu oldugunda surekli olarak vampir arastirmalarinin gerisinde kalmistir.1911'de asinin gelismesinden bu yana zombi tehlikesi cokca azaltilmistir. Cogu uzman bugunun dunyasinda olabilicek bir zombi patlamasinin vampir patlamasindan daha olasi olduguna inaniyor.Virus:

Zombi virusu vampir virusu gibi Mononegavirales familyasindan gelmektedir. Bu virus esasen Ixodidae familyasinin kenelerinden yayilmistir. Tropik iklimlerde ortaya cikan cok sayidaki patlamalara bu keneler sebep olmaktadir. Zombi vebasinin yayilma dogasi genelde kaynagin yerine baglidir. Cogu sehre ait vebalar viruslu kenelerin isirmis oldugu agresif sicanlardan yayilmistir. Kirsal kesimde kene dogrudan insanlari isirmakta ya da fare, rakun ve diger hayvanlardan gecmektedir. Vampirlerde de oldugu gibi virusun bulasmis oldugu insanlar onu tukuruklerinden digerlerinin kandolasimina isirikla gecirirler.Hastaligin Asamalari :

Zombi degisim asamalari vampirlerde olanla ayni olmakla birlikte iki ana farki vardir: zombilerde hucum eden semptomlar ve degisimler daha hizli meydana gelir ve gunduz gece deviriyle bir iliskisi yoktur.

1. Asama : Bulasma : Zombi enfeksiyonunun belirtileri cok cabuk meydana gelir : kurban, 1 yada 2 saat icinde basagrisi, ates, soguk alginligi ve griple alakali hastaliklarin belirtilerini gosterir.Zombie enfeksiyonlari vampirlerinkinin yarisi kadar , asinin %100 etkisi oldugunda, cogunlukla 3-6 saat arasi surerler.

2. Asama : Koma : Zombi komalari vampir komalarindan oldukca kisadir. Fizyolojik degisiklikler (yavas nabiz, sig nefes alma) benzerlik gosterirken, koma sadece 4-6 saat arasi surer. Sadece cok genc ve cok yaslilar zombi komasindan sag cikamazlar. En genc bulunmus zombi 5, en yaslisi da 90 yasindadir. Vampirlerde oldugu gibi, enfeksiyonun 2. asamasinda idare edildiginde asi %50 etki gosterir. Kurban komada ne kadar uzun kalirsa asi da o kadar az etkili olur.

3. Asama : Donusum : Zombiler komalarindan katatonik durumda uyanirlar. Avlarini ararlarken cogu uyariciya karsi tepkisizdirler. Vampirlerde oldugu gibi alisma donemi yoktur; bir zombie, degisimin ardindan hemen avlanmaya baslar.

Zombi Biyolojisi

Katatonik durumlarindan dolayi artan bilimsel arastirmalara katkida bulunucak kisisel taniklik sunamazlar. Bundan dolayi zombiler hakkinda bildigimiz hersey deneysel delillere dayalidir. Zombi virusu bulasmis bir insan, butun degisimleriyle vucut fonksiyonlarinin zombi ihtiyaclari icin hizmet ettigi (avin yerini tespit et, avi yakala ve beslen) tek amacli bir av makinesine donusur. Sonucta zombilerde meydana gelen degisiklikler vampirlerdekine gore daha kisitlidir ve esasen sinir sistemi ve kas/iskelet sistemini etkiler.

Beyin/Sinir Sistemi : Zombie sinir dokusu, insanlarda olmayan, tekrar meydana getirebilme ozelliklerine sahip olduklari icin bu sistem, arastirmacilar tarafindan buyuk ilgi gorur.

1. Beyin : Hayatta kalmalari icin cok bir onem tasimadigindan, zombiler muazzam beyin dokusu kayiplarinda da hayatta kalabilirler.

2. Omurga/Sinir Sistemi : Zombiler, merkezi sinir sistemlerinde olusabilicek onemli travmalara dayanma kabiliyeti sergilenmislerdir.

3. Dopamin : Yasayan etin yaydigi koku, adrenalin benzeri sinir ileticilerin buyuk bir kismini zombinin beynine dogru harekete gecirir.

Duyu Organlari : Bir zombinin guclu koku duyusu, diger duyularinin zayifligini telafi eder.

1. Görüş : Kornealarindaki bozulma yuzunden zombiler agir derecede miyopturlar.Ilave olarak da renk korudurler.

2. İşitme : Degisimin bir kac haftasinda zombiler sagirlasirlar.

Koku Alma : Zombiler vampirlerden bile daha fazla alici hucreye sahiptirler. Eger ruzgar dogru sekilde eserse, birkac mil otede bulunan insanlarin kokusunu alabilir.

Dolasim Sistemi : Sarjorunu bir zombinin ustune bosaltmis herhangi bir insan diyebilirki: zombiler olumune kanamazlar.Dolasim adaptasyonlari, herhangi bir insani oldurcek yaralarda bile hayatta kalmalarini saglar.

- Kan : Zombi kani, kalin ve siyahdir.Bu yuzden zombi petrolu denir.

- Kalp : Vampirler gibi zombi kani da, kalp yerine iskeletimsi kaslar sayesinde dolasir.

Vucut Isisi : Zombilerin vucutici sicakliklari 9-10 derece arasinda olmakla beraber, bu sicaklik onlari vampirlerden biraz daha sicak kilmaktadir. Buna sebep olan da zombilerin etinin icinde bulunan cesitli parazitlerin yaydigi isidir ve bu fenomen zombilerin serin havada buhar cikarmalarina neden olur.

Adalesel/Iskeletsel Sistem ve Bag Dokusu : Zombiler kati eklemlere sahipdirler ve yavasdirlar; hizli kosmak yerine surunerek hareket ederler, fakat ayni zamanda o kadar gucludurler ki mengene gibi sikabilir ve isirarak bir metali desebilicek ceneye sahiptirler.

1. Kaslar/Bag Dokusu : Zombi kas lifleri yogunlasir ve naylon ip sabitligine ulasirlar.Baglar ve tendonlar kalinlasir.

2. Iskeletsel Sistem : Zombi cenesinde onemli degisiklikler meydana gelir.Ekstra kemik, daha buyuk cigneme kaslarina baglanti noktasi yaratmak icin alt cenenin ustunde tortulasir. Bu adaptasyonlar, zombinin kemik ve kafatasini isirip besinlerine (beyin, kemik iligi) ulasmasini saglar.

3. Dis : Zombi disleri, cene tarafindan onlarin uzerinde sarfedilen guclere alisik degillerdir. Disleri kirilir ve dokulur; deliklerden de sulu camur benzeri zombi kani sizar.

Sonunda butun disleri gider ve zombi, aciga cikmis cene kemikleriyle cignemek zorunda kalir.

4. Sac : Uzun yasayabilen zombiler butun saclarini kaybederler.

5. Deri : Donusumden kisa bir sure sonra curume basgosterir. Deri, kayisimsi bir hal alir ve curumeye yuz tutar.

Yaslanma ve Omur Beklentisi : Zombi hayati hakkindaki en buyuk ironi, doymak bilmeyen bir sekilde beslenmelerine ragmen, onlarin uzerinden de beslenenler vardir. Bir zombi vucudu, petri kabi gibi bakteri ve mantardan, kurtcuk ve karincaya kadar herseye evsahipligi yapmaktadir. Sonda olusan organik bozulma durumu, her ne kadar bir zombi dehsetverici gorunsede, buruna karsi daha cok kusur islemektedir.

Uzun suren bir ortak yanlis anlama vardir ki, o da zombilerin olumsuz oldugudur. Aslinda, zombilerin genis cogunlugu bir yildan az yasar. Bir zombinin yasini dis gorunusunden belirlemek mumkundur; belirli bir bicimde bozulma seviyelerinden, baska bir deyisle olu bozulmasindan.

- Asama 1 : Deri beneklerle ve acik yaralarla cevrilir.

- Asama 2 : Gozler ve burun curumektedir. Parmak ve ayak parmak kayiplari vardir.

- Asama 3 : Buyuk olcude kemik ve kafatasi aciga cikmis ve eklemli organ kayiplari vardir. Dislerin cogu dokulmus ve bir ya da her iki goz dusmustur.

ZOMBI EFSANELERI

Kitap raflari ve video koridorlari vampir efsanelerine dayali hikayelerle doluyken, nispeten zombilere saygiyla, biraz folklorde bulunmaktadir. Cogu zombi efsanesinin, Afrikali ve Karayipli hurafelerden ortaya cikmasi, cok sayida zombinin dunyanin tropikal bogelerinde oldugu dusunuldugunde sasirtici olmayacaktir.

- Zombiler tekrardan canlandirilmis cesetlerdir.

Kaynak: Bir zombinin kalp atisinin olmayasiyla, gorunuse gore olu olan zombi isirigi kurbanlarinin zombi olarak tekrardan uyanmalari gozlemi.

Gercek: Zit gorunmesine ragmen, zombi virusu bulasmis bir insan zombi olarak yeniden uyanmadan once gercekden olmez.Ek olarak, zombilerin dolasimi iskeletimsi kaslarin elindedir.

- Zombiler olumsuzdur.

Kaynak: Vampirlerde de oldugu gibi, zombi isiriklarinin kurbanlarinin komalardan kalkmalari, yeniden dogus gibi sikca yanlis yorumlanan bir olay olmasi.

Gercek: Cogu zombi bir seneden daha az yasar.

- Zombiler voodoo buyuleri tarafindan yaratilirlar.

Kaynak: Bati Afrikali ve Karayipli kole efsaneleriyle tropikal bolgelerdeki yuksek sayida zombi.

Gercek: Zombiler, bir virusun bulasmasiyla ortaya cikarlar.

- Zombiler beyin yiyicilerdir.

Kaynak: Gozlem.

Gercek: Iyi beslenmis zombiler ayrim yapabilirler.Genelde daha besleyici olan beyini ve kemik iligini yiyip cesedin gerisine dokunmazlar.Bunanla beraber, ac bir zombi geriye sadece kemikleri birakir.

- Zombiler zehirli kimyasallarin yada radyasyonun aciga cikmasiyla ortaya cikarlar.

Kaynak: Sayisiz B tipi filmlerin olay orguleri.

Gercek: Benden sonra tekrar et: Zombiler bir virusun bulasmasiyla ortaya cikarlar.

ZOMBİ SOSYOLOJİSİ

Uzun suredir zombilerin, karsilarindakinin bir zombi olup olmadiklarini belirlemek disinda baska bir sosyal iliskide bulunamadiklari dusunulmekteydi. Durumu daha da kotulestiren katatonik durumlari onlarin deneysel buluslari cesaretlendiricek herhangi kisisel tanikliklarini engellemektedir. Bununla beraber modern arastirmacilar, zombiler arasinda bulunan sasirtici derecede kompleks sosyal duzeni aciga cikartmislardir.

Yeni Donusmus :

Vampirler gibi olmayan yeni donusmus zombiler, ya cok az ya da hic alisma donemi gecirmezler. Hafizalara sahip olabilir ve girebilirler. Yeni donusmus bir zombi evine donmeyi deneyebilir, fakat bu tamamen acligin motive ettigi bir harekettir. Yeni donusmusun yakinlari bazen hastalikli sevdiklerine yardim ediyim derken kendilerini olu olmayana katilmis vaziyette bulurlar.

Sürü :

Yol gostermek icin kokunun guclu sezgisini kullanan yeni donusmus zombiler, icgduleriyle diger zombilere dogru yonelirler.Yalniz zombiler cok nadirdir. Zombi suruleri, tipik olarak vampir surulerine gore daha fazladir. Vebanin hucum ettigi gunler icinde zombiler, duzinelerden olusan suruler olustururlar.Vampirler, avlanma kabiliyetlerini iyilestirmek icin suruler olustururlarken, zombiler icin suru halinde avlanmak zararlidir. Onlari belli ettigi gibi, hepsinin beslenmesini zorlastirir.

Zombi arastirmacilari, surulerin, baslica toplum ve ilgi ihtiyaclarini gidermek icin olustuklarina inanmaktadirlar.

Zombilerin avlanmalarindan sonra dinlenme anlari gelir ve o zaman sevgi kanitlari gosterirler.Toplanirlar ve birbirlerine karsilikli dinlenirler.Cocuk zombilere ozel bir sicaklik gosterirler.Surunun icinde zombiler kendilerini, cocuklar, ebeveynler ve onlarin ebeveynleriyle birlikte aileye yakin birimlerle birlestirirler.

Suru Icindeki Guc Duzeni :

Bir grup daha guclu ve daha hizli zombi, avlanmada ve beslenmede en bastadir.Beslenmelerini bolen herhangi bir zombiyle kotu bir sekilde ugrasirlar. Daha az guclu zombiler kendi kaderlerine razi gorunur ve bunu en iyi sekilde kullanmaya bakarlar.Butun zombiler konu avlanmak oldumu sogukkanli davranirlar.

Avlanma :

Konu avlanma oldugunda zombiler sasirtici sekilde bir uyumluluk gosterirler. Populer goruse ters olarak, dikkatli ve cabuk ogrenen varliklardir.Yeni donusmus bir zombi etrafda suursuzca sersemliyebilir, ama bir suruye dahil oldugu anda ogrenme kavisi keskin bir sekilde yukselir.Konusamadiklardan dolayi zombiler vucut hareketleriyle anlasirlar. Surunun birkac uyesinin, avi, digerlerinin saklandigi bir bolgeye surmeleri en cok kullandiklari stratejidir.

Avda gosterdikleri isbirligi beslenmeye basladiklari an yokolur.Cogu zombi, beslenme cilginliginda diger zombiler tarafindan ciddi yaralar alirlar.Ac zombiler kemik disinda hicbirsey birakmazlar; onu da icindeki ilik icin kirarlar.Iyi beslenmis zombiler besleyici beyine ve kemik iligine takilirlar.Ic organlari da surunun daha zayif uyelerine birakirlar.Yemek bol oldugu zamanlar zombiler paylasirlar.

Zombilerin cok sinirli menzilleri vardir.Vampirler, hizlica ve yorulmadan bir aksamda 20 mil katederken, bir zombi 24 saat icinde bir kac mil katettiginde sansli sayilir.

Zombi Evdeyken :

Bir zombi icin ev, bir sonraki ava kadar dinlenebilinicek guvenli bir yerden baska birsey degildir.Terkedilmis ev yada tamamen dosenmis bir ev olsun, zombiler dekorasyon yada rahatlik icin hic efor sarfetmezler.Hayattaki en guzel seyler icinde zombiler bir tek muzige tepki gostermektedirler.Zombiler gunduz de disari cikabildikleri icin gizlenme yerleri vampirlere gore daha cesitlidir.Bir zombi herhangi bir agacin altinda dinlenebilirken, bir vampir, gunes dogmadan once bir magara bulmali ya da kaba bir kulube insa etmelidir.Ama vampirlerin ustun uyum saglamalarina sahip olamayan zombiler, nadiren kentlere yayilirlar.

Hijyen :

Zombiler, vampirlerin tersine, yeterli derecede kulturlu olmadiklari icin topluma acik yerlere ve kalabaliklara sokulamazlar.Bu yuzden kisisel hijyenlerine dikkat etmelerine gerek yoktur.Kiyafetlerini pacavraya donene kadar giyerler.

Zombi Nüfusu :

Vampirler agirlikli olarak 18 ila 35 yas grubundan gelmekteyken, zombiler her yas grubundan barindirmaktadirlar.Ortalama bir zombi 55 yasindadir ve disiler sayica daha ustundur.Zombiler saldirdiginda kacmalari daha zor oldugu oldugu icin, yaslilar ve zayiflar (yada hastaliklilar) zombi nufusunda cogunluktadir.
In science we trust.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Nisan 2013       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

nasıl zombi olabilirim?

Sana sadece şunu söyleyeyim. Zombi olma için zombi virüsünün bulunması gerek ama bulunmadı,senin zombi olman için gerçekten zeki birisi olmalısın ve labaratuvarlarda çalışma yapmalasının ...Şu nu söyliyim sen bu aptal soruyu soruyosan asla labaratuvarlarda bir vi5rüs bulack seviyede değilsin.Ben bu sporuya karşılık veriyorum kii aptal olupta kendini rezil etme
xbox - avatarı
xbox
Ziyaretçi
25 Nisan 2013       Mesaj #5
xbox - avatarı
Ziyaretçi
Asla zombi olamazsınMsn Cry
zombi,öldükten sonra,legal olmayan yöntemlerle dirilen demektir.yani bir cadının yada büyücünün yardımıyla dirilen demektir.zombiler ile ilgili filmler ve hikayeler,bazılarına komik gelebilir.ama zombiler,insanoğlunun dünyaya indiği andan itibaren olmuşlardır ve kıyamete kadar olmaya devam edeceklerdir:çünkü her zaman ölülerin dirilebileceğine inananlar ile dirilerin bedenlerini ele geçirmeye çalışan ölüler olacaktır.bazı ölüler,kendi ruhlarını tekrar bedenleştirmeyi başarırken,bazı ölüler,tekrar dünya yaşamına dönmek için,dirilerin bedenlerine ihtiyaç duyarlar.fakat elegeçirilecek bedenin,o bedeni ele geçirmeye çalışan ölüye benzemesi gerekir.yani o ölünün ölmeden önceki haline.çünkü bir ölü,yaşadığı sıradaki bedenine benzer olmayan bir dirinin bedenine adapte olamaz ve o bedeni ele geçiremez.işte insanüstü güçlere sahip kişiler,öldükten sonra,yıllarca kendilerine benzeyen birinin dünyaya gelmesini beklerler.bu olaylara inanan kişi sayısı az olmasına rağmen bu olaylara tanık olan kişilerin sayısı,on binleri bulur.peki ALLAH buna izin verirmi.bu dünya bir sınav dünyası olduğu için,bedeninin bir ölü tarafından ele geçirilmesine izin verecek olan kişinin yaptığı bu eylemde sınav içindeki sevap günah kavramıyla ilgili olduğu için,ALLAH kişinin bu eyleminde onu serbest bırakabilir.kişi bedenine başka bir ruhun girdiğini hisseder.buna izin verip vermemekte kararsızdır.ancak yeni deneyimler yaşamak istediği için kendini bundan alamaz.ancak hiçbir ölü,hiç bir dirinin bedenini yüzde yüz olarak ele geçiremez.ve bu şekildeki ele geçirme sonucu oluşan zombi,fazla çirkin değildir.çünkü diri olan kişinin vücut fonksiyonlarını kullanmaktadır.çift ruhlu insanlar bu şekilde oluşur.direk mezardan kalkan lar ise insanlara görünmemeye çok dikkat ederler çünkü ALLAH kabirlerinde onları cezalandıracağı bir mekanizma oluşturmuştur.ve yaşayanları korkutmama üzerine ALLAH tan çok ciddi uyarılar alırlar.insanlar pislik dünya zevklerinin tadı kaçmasın diye bu tür olguları hep kulak arkası etmiştir.ancak dünyada ölmüş kişileri dolaşırken gören milyonlarca insana rastlanmıştır.bunların bir kısmı yalan söylüyor olabilir.ama hepsinin aynı türden yalan söylemesi imkansızdırruh,beden hapisanesindeyken bile serbest kalabiliyorsa,öldükten sonra hayli hayli serbest kalır.peki ceza ne olacak.öldükten sonra serbest kalma,fazla kabir azabını haketmeyen ölülere mahsustur.ancak bunlar,insanların kendilerinden korkacağını bildikleri için büyük çoğunlukla kendilerini gizlerler.hem madem ölüler insanlarla konuşma potansiyeline sahip değil,neden insanlar geceleri mezarda dolaşmaktan korkuyor ve neden,gündüz vakti mezarın başında yaptığı duaları ve ölülerle sohpeti gce yapmıyor.demekki bilinç altı ona,gece ölülerle yapılacak konuşmaların karşılıklı olabileceği telkininde bulunuyorMsn Grin
ejder lordu42 - avatarı
ejder lordu42
Ziyaretçi
25 Nisan 2013       Mesaj #6
ejder lordu42 - avatarı
Ziyaretçi
Zombiler başta gerçek değillerdir sanal oyunlarda flimlerde gösterilir zombide olamassın çünkü bi insanın zombi ve başka bir hayvanı taklit edebilir ama zombi olamaz!!!
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Ocak 2014       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bence bilim adamları zombi virisü bulursa havaya atarak her kişi zombi olabilir ama bunları yapabilmek için zombi virüsü olmalıdır bunu bilim adamları hala bulamadılar yani sorun yok Msn Grin
gizli misafir - avatarı
gizli misafir
Ziyaretçi
7 Şubat 2014       Mesaj #8
gizli misafir - avatarı
Ziyaretçi
yapılan araştırmalar sonucu bir virisün insanların ölü gibi bir hal aldıkları gözlenmiştir
tam olarak ilk önce bir uyku hali alırlar ve sonra bir koma ortamına düşerler ve asilirleri uykudakinden %50 daha az olup dönüşümleri yaklaşık 15 sn oldukalaı gözlenmiştir
TWD - avatarı
TWD
Ziyaretçi
1 Temmuz 2014       Mesaj #9
TWD - avatarı
Ziyaretçi
Aslında zombiler gerçektir eskiden insanlar çeşitli virüslere mahsur kalark yada kuduz köpekler tarfından ısırılarak kuduzlaşır ve insnlara saldırmaya başlar ve hayatta anca 40 ay kalabilr eğer beyn yerse durum değişr daha fazla yaşıyabilr bu hastalığın adı ise Tavuk hastalığıymış eskiden efsaneye göre birkaç çocuk mezarlıkta oyun oynarken bir mezara bi şey dökmüşer sonra mezarlıkta oyamaya devam etmişler 1-2 saat sonra mezardan zombi yani yürüyen ölü çıkmış sadece bedeni canlıymış ruhu geri dönmemiş bu yüzden adı zombiymiş her neyse önce çocuklar kurbanı olmuş sonra panzehir çocuklarda zombi olunca mezarlığa düşmüş herkez canlanmış sonra şehirdeki insanlarda zombileri bir yere kapatmış sonrada orayı yakmışlar bidahada hiç zombi diye bişey duyuylmamış..Çoğunlukla kişiler buna bebek işleri diyebilmekteler..
ÇINAR - avatarı
ÇINAR
Ziyaretçi
1 Temmuz 2014       Mesaj #10
ÇINAR - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
TWD adlı kullanıcıdan alıntı

Aslında zombiler gerçektir eskiden insanlar çeşitli virüslere mahsur kalark yada kuduz köpekler tarfından ısırılarak kuduzlaşır ve insnlara saldırmaya başlar ve hayatta anca 40 ay kalabilr eğer beyn yerse durum değişr daha fazla yaşıyabilr bu hastalığın adı ise Tavuk hastalığıymış eskiden efsaneye göre birkaç çocuk mezarlıkta oyun oynarken bir mezara bi şey dökmüşer sonra mezarlıkta oyamaya devam etmişler 1-2 saat sonra mezardan zombi yani yürüyen ölü çıkmış sadece bedeni canlıymış ruhu geri dönmemiş bu yüzden adı zombiymiş her neyse önce çocuklar kurbanı olmuş sonra panzehir çocuklarda zombi olunca mezarlığa düşmüş herkez canlanmış sonra şehirdeki insanlarda zombileri bir yere kapatmış sonrada orayı yakmışlar bidahada hiç zombi diye bişey duyuylmamış..Çoğunlukla kişiler buna bebek işleri diyebilmekteler..

gerçek olmayan bir hikaye.

Benzer Konular

6 Ekim 2013 / Misafir Soru-Cevap
23 Kasım 2014 / Seslerimiz Tıp Bilimleri
8 Ekim 2012 / Misafir Soru-Cevap
15 Mart 2015 / Misafir Soru-Cevap
2 Aralık 2016 / LüTFen CevAP Cevaplanmış