Arama

Office 2007 dosyalarını açamıyorum yardımcı olur musunuz?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 1 Kasım 2012 Gösterim: 5.668 Cevap: 7
tvl - avatarı
tvl
Ziyaretçi
29 Ocak 2012       Mesaj #1
tvl - avatarı
Ziyaretçi
office 2007 kullanıyorum.excel, word ne olursa bununla ilgili dosyaları açmak için çift tıkladığımda açılmıyor.kilitleniyor ve sonradan açılıyor.
dosya türlerinden düzeltmeye çalıştım olmadı.
birlikte aç kısmından yaptım, yine olmadı.

başka bir çözüm var mı acaba Msn Sad şimdiden teşekkürler...
EN İYİ CEVABI LaDyGaGa verdi
Microsoft Office 2007 için eskiden bildiğimiz DOC, XLS, PPT dosya formatlarının eski sınırlarından çıkararak vede XML format yetenekleri ile güçlendirerek daha güçlü bir format yapısı sağlamaya çalışmıştır. Ancak bu durumun bizim gibi eski Office (2003,XP,2000) yazılımlarını kullananlara yansıması ise bu yeni biçimli dosyaları açamamamız oldu.
Bu konu Microsoft bir dönüştürücü paket yazılımı ile bu sorunu aşmamızı sağlamıştır. Download details: Word, Excel ve PowerPoint Dosya Biçimleri İçin Microsoft Office Uyu indirebileceğiniz yazılım paketi ile Word, Excel, Powerpoint gibi tüm Office 2007 dosyalarını eski versiyonlarda açabilmemizi sağlıyor.
Sponsorlu Bağlantılar
Paketin çalışma mantığı ise bizlere herhangi ek bir yük getirmemekte. Şöyle ki biz herhangi bir dosyayı açmaya çalıştığımızda eğer bu dosya Office 2007 paketine ait ise bu dosya otomatikman kullandığınız versiyona uygun şekilde çevrilerek doğrudan ilgili yazılım (Word, Excel, Powerpoint) ile açılması sağlanmıştır.
tOnyaLi_StyLe - avatarı
tOnyaLi_StyLe
Ziyaretçi
29 Ocak 2012       Mesaj #2
tOnyaLi_StyLe - avatarı
Ziyaretçi
Öncelikle hata ile ilgili bir screen shot koymanız iyi olurdu ( Ekran Görüntüsü )

Sponsorlu Bağlantılar
Ardından programınızın güncelliği ve key bilgilerini kontrol edin, registry kayıtlarında sorun yaşıyor bu program.

Tekrar silip güncel ve çalışan bir sürüm kurmayı deneyin katılımsız sürümde olabilir..

Dosya türleriyle alakalı değil word, tanımasa zaten kendi bağlantısında açmaya çalışmayacaktır dosya türünü.

O yüzden programla ilgili bir sıkıntı vardır çok nadir olsada dosyadada sıkıntı olabilir başka dosyalarda deneyin açmıyorsa programdadır.

İyi günler.
LaDyGaGa - avatarı
LaDyGaGa
Ziyaretçi
29 Ocak 2012       Mesaj #3
LaDyGaGa - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Microsoft Office 2007 için eskiden bildiğimiz DOC, XLS, PPT dosya formatlarının eski sınırlarından çıkararak vede XML format yetenekleri ile güçlendirerek daha güçlü bir format yapısı sağlamaya çalışmıştır. Ancak bu durumun bizim gibi eski Office (2003,XP,2000) yazılımlarını kullananlara yansıması ise bu yeni biçimli dosyaları açamamamız oldu.
Bu konu Microsoft bir dönüştürücü paket yazılımı ile bu sorunu aşmamızı sağlamıştır. Download details: Word, Excel ve PowerPoint Dosya Biçimleri İçin Microsoft Office Uyu indirebileceğiniz yazılım paketi ile Word, Excel, Powerpoint gibi tüm Office 2007 dosyalarını eski versiyonlarda açabilmemizi sağlıyor.
Paketin çalışma mantığı ise bizlere herhangi ek bir yük getirmemekte. Şöyle ki biz herhangi bir dosyayı açmaya çalıştığımızda eğer bu dosya Office 2007 paketine ait ise bu dosya otomatikman kullandığınız versiyona uygun şekilde çevrilerek doğrudan ilgili yazılım (Word, Excel, Powerpoint) ile açılması sağlanmıştır.
Candy_Girl - avatarı
Candy_Girl
Ziyaretçi
29 Ocak 2012       Mesaj #4
Candy_Girl - avatarı
Ziyaretçi
Denetim Masası > Program Ekle-Kaldır > Office programları ıle ılgılı herseyı kaldırın.Daha sonra Office 2007 ' yı tekrardan yukleyın.
tOnyaLi_StyLe - avatarı
tOnyaLi_StyLe
Ziyaretçi
30 Ocak 2012       Mesaj #5
tOnyaLi_StyLe - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Candy_Girl adlı kullanıcıdan alıntı

Denetim Masası > Program Ekle-Kaldır > Office programları ıle ılgılı herseyı kaldırın.Daha sonra Office 2007 ' yı tekrardan yukleyın.

Office gibi regleri büyük programları böyle basit kaldıramazsınız.

Your Uninstaller! yada Perfect Uninstaller, gibi programlarla deneyiniz CCleaner'a kadar gider.
pusula - avatarı
pusula
Ziyaretçi
30 Ocak 2012       Mesaj #6
pusula - avatarı
Ziyaretçi
daha önce 2007 den daha güncel bir office programında hazırlandıysa bu eski sürümlerde açmaz ama 2007 de hazırlandıysa daha güncen office programlarında açabilirsiniz bilmem anlatabildim mi
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 6 üye beğendi.
tvl - avatarı
tvl
Ziyaretçi
22 Şubat 2012       Mesaj #7
tvl - avatarı
Ziyaretçi
siteye uzun zamandır girememiştim.herkese yardımlarından dolayı teşekkür ederim Msn Happy deneyeceğim.sanırım bir kaç dosyada virüs var o nedenle böyle bir problem oldu. ister 2eski sürüm ister 2007 dosyaları olsun açmak isteyince belki bir 5 dakika bekliyorsunuz ancak öyle açılıyor.geçen de format attım yükledim yine ilkin sorunsuz açılırken, eski dosyalarımı açınca yine aynı sorun oluştu... Tekrardan herkese çok teşekkürler...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Kasım 2012       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
dostum bence ekle kaldırdan birde oanr demeyi dene. olmadı excel veya word u aç dosya veya yardım sekmesinde onarma bölümü olmalı oradan bir dene