Arama

Tıbbı kazanmak için nasıl bir çalışma yöntemi belirlemeliyim?

Güncelleme: 10 Nisan 2014 Gösterim: 7.148 Cevap: 4
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Ocak 2012       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
iyi akşamlar ben sibel. demin girdiğim bir sitede tıp ile ilgili gayet açık bilgiler yer alıyordu soru cevap şeklinde. fakat yönetici konuyu önceden açtığından yorum yapılmıyor ve böylece bende derdimi anlatamadım. tıpa yönelik bilgisi olanlar yardım ederse çok sevinirim. ben şuan lise ikiye gidiyorum. ilk dönem bitti ve ikinci döneme bir hafta kaldı. ben on altı yaşındayım ve irade sahibi olduğumdan beri yani yaklaşık beş yaşımdan beri tıp okumak,doktor olmak istiyorum. bana o beyaz önlük her zaman insana en yakışan giysi olarak gelmiştir. neyse iki buçuk sene sonra lys ve ygs olmak üzere iki sınava tabii tutulucağım. bu zaman diliminin göz açıp kapayıncaya kadar geçiceğini biliyorum. o yüzden dokuzuncu sınıfta onuncu sınıf için düzenli programlı çalışacağıma söz verdim fakat onuncu sınıfa geldiğimde dediğimi yapamadım. pek çalışmadım sınav günleri çok çalışmış olmama rağmen diğer günler iki saatlik çalışmamın yerini hep uykuya verdim. ve böylece bir dönemi bitirdim aslında sayısallarım güzeldi bu çalışmama rağmen hatta çalışmamama rağmen. daha sonra bir dershanede girdiğim sınavda matematiği ve türkçeyi fulledim fakat fen bilimleri kısmından pek bir şey yapamadım ve çalışma eksikliğimden dolayı 390 gibi bi puan aldım. ben şimdi iknci dönemden itibaren başlamak istiyorum düzenli çalışmaya. düzenli çalışırsam yapabileceğime başarabileceğime inanıyorum fakat tam o sırada tıp fakültelerinin 500 küsür puanları aklıma geliyor ve korkuyorum. ayrıca nasıl çalışacağım hangi programa uyacağım hakkında hiç bir fikrim yok. tıp kazanmış biri olarak ben fikir önermenizi istiyorum. iki buçuk sene hangi programa uysam hangi yollardan geçsem bu fakülteyi kazanabilirim. ayrıca ben ege tıp fakültesini istiyorum orası 533 puan okul puanını katmadan kaç puan almam gerekli ve bunun için en iyi çalışma yöntemi hangisi ? cevap verirseniz ve ya bir bilgilendirme mesajı yorumu atarsanız dualarım sizinle olacak. bir de anatomi okumak istiyorum bununla ilgili de bir bilgilendirme yaparsanız çok sevinirim. şimdiden Allah razı olsun tekrar iyi akşamlar.
Sponsorlu Bağlantılar
sibelekeroglu - avatarı
sibelekeroglu
Ziyaretçi
30 Ocak 2012       Mesaj #2
sibelekeroglu - avatarı
Ziyaretçi
merhaba doktor olmak istiyorum neredeyse çocuklugumdan beri. hiç değişmedi kararım. iki sene sonra ygs ve lys'ye gireceğim. Ege Tıp Fakültesi'ne girebilmem için herhangi bir çalışma programı ve ya öneriniz varsa söylerseniz çok memnun olurum. sonuçta siz artık deneyimli insanlarsınız. siz doktorların tavsiyelerine ihtiyacımız olduğuna inanıyorum. doktor olmasa bile herhangi bir bilgisi olanlarda söyleyebilir. bir de anatomi hakkında bilgisi olanlar yazarsa çok çok memnun olurum. şimdiden Allah razı olsunMsn Happy
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Temmuz 2012       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ee yok mu bir bilgisi olan?
hhhhh46 - avatarı
hhhhh46
Ziyaretçi
28 Temmuz 2012       Mesaj #4
hhhhh46 - avatarı
Ziyaretçi
Bu sene lise son sınıfa geçicem ve düz lise öğrencisiyim geçen 3 senem çok boş geçti ama altyapım var . Bu sene gerçekten çok çalışırsam sizce tıp fakültesi kazanabilirmiyim?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Nisan 2014       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ben sağlık meslek lisesinde okuyorum anatomi dersi görüyorum vucudun sistemlerini inceliyoruz şuan da boşaltım sistemindeyiz herşeyi ayrıntısıyla latince ezber yaptırıyorlar kendini ifade etmek çok önemli evde 2 saat çalışırsın anlatamaz ve yapamazsan kıçını kırar en arka sıradaki tenekelerin yanına gidersin ama 1 saat çalışırsın kendini aşırı ifade edersin tanımlarsın şurdan şurayı şu kanal aracılığıyla şu kadar hücreyi takiben şu organlara iletilir gibi...
Vena Cafa Süperior var mesela üst ana toplar damarlar 25 kelime kalbin yapısı var misal saydım 23 kelime türkçede kalp anatomide 23 kelimeye eşittir ezberin iyiyse şimdiden hafiften arta kalan zamanını çalış 10 tl minimodüller var Msn Grin