Arama

Sorumluluk sınavlarına girmek için dilekçe vermek gerekir mi?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 14 Ekim 2012 Gösterim: 5.072 Cevap: 3
batu2820 - avatarı
batu2820
Ziyaretçi
3 Şubat 2012       Mesaj #1
batu2820 - avatarı
Ziyaretçi
ben 10.sınıf öğrencisiyim geçen seneden zayıfla geçtim bu sene dilekçe falan vermedim sınav tarihinde gidip sınava girebilirmiyim ?
EN İYİ CEVABI SaKLI verdi
Öncelikle "Sorumluluk sınavı" ve "Ortalama yükseltme sınavı" kavramının farklı olduğunu bilmeniz gerekiyor. Bu iki sınav farklı şeylerdir. Bu nedenle kafa karışıklığı yaşamayınız.
Sorumluluk sınavında öğrenci dilekçe vermez çünkü bu tür öğrencileri okul idaresi belirleyerek sorumluluk sınavına girecek öğrencileri ilan eder.
Sponsorlu Bağlantılar

Bakınız : Sorumluluk sınavı

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI
ORTAÖĞRETİM KURUMLARI ORTALAMA YÜKSELTME VE SORUMLULUK SINAVLARI YÖNERGESİ
Sorumluluk Sınavına Girecek Öğrencilerin Tespiti
Madde 7 - Sorumluluk sınavına girecek öğrenciler ve sınava girecekleri dersler, okul müdürlüğünce tespit edilerek, listeler halinde sorumluluk sınavlarının başlamasından en geç on beş gün önce ilan edilir.

Bakınız :
Ortalama Yükseltme Sınavı

İKİNCİ BÖLÜM
Ortalama Yükseltme ve Sorumluluk Sınavları

Derslerin Belirlenmesi ve Müracaat Zamanı
Madde 6 (c) :Ortalama yükseltme sınavına girecek öğrenci, sınava gireceği ders veya dersleri velisi ve sınıf öğretmeni ile birlikte belirler ve örneğine uygun (EK-1) dilekçe ile ders kesiminden itibaren en geç üç gün içinde kendisi veya velisi tarafından okul müdürlüğüne bildirilir.

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Şubat 2012       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Hayır, Sorumluluk Sınavlarına girebilmek için dilekçe vermek gerekmez.
Sponsorlu Bağlantılar
SaKLI - avatarı
SaKLI
VIP VIP Üye
10 Şubat 2012       Mesaj #3
SaKLI - avatarı
VIP VIP Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Öncelikle "Sorumluluk sınavı" ve "Ortalama yükseltme sınavı" kavramının farklı olduğunu bilmeniz gerekiyor. Bu iki sınav farklı şeylerdir. Bu nedenle kafa karışıklığı yaşamayınız.
Sorumluluk sınavında öğrenci dilekçe vermez çünkü bu tür öğrencileri okul idaresi belirleyerek sorumluluk sınavına girecek öğrencileri ilan eder.

Bakınız : Sorumluluk sınavı

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI
ORTAÖĞRETİM KURUMLARI ORTALAMA YÜKSELTME VE SORUMLULUK SINAVLARI YÖNERGESİ
Sorumluluk Sınavına Girecek Öğrencilerin Tespiti
Madde 7 - Sorumluluk sınavına girecek öğrenciler ve sınava girecekleri dersler, okul müdürlüğünce tespit edilerek, listeler halinde sorumluluk sınavlarının başlamasından en geç on beş gün önce ilan edilir.

Bakınız :
Ortalama Yükseltme Sınavı

İKİNCİ BÖLÜM
Ortalama Yükseltme ve Sorumluluk Sınavları

Derslerin Belirlenmesi ve Müracaat Zamanı
Madde 6 (c) :Ortalama yükseltme sınavına girecek öğrenci, sınava gireceği ders veya dersleri velisi ve sınıf öğretmeni ile birlikte belirler ve örneğine uygun (EK-1) dilekçe ile ders kesiminden itibaren en geç üç gün içinde kendisi veya velisi tarafından okul müdürlüğüne bildirilir.
..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Ekim 2012       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
dilekçe nin nasıl yazıldığını gösteren bir çizelge gösterirseniz çok sevinrim kısa ve öz olsun