Arama

Hint bülbülü yumurtasının üstüne oturmuyor, ne yapmalıyım?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 29 Eylül 2018 Gösterim: 26.437 Cevap: 9
misafir - avatarı
misafir
Ziyaretçi
13 Şubat 2012       Mesaj #1
misafir - avatarı
Ziyaretçi
YA BENİM 2 TANE HİNT BÜLBÜLÜM VAR DİŞİ 2 TANE YUMURTLADI BU YUMURTALARDAN SADECE BİR TANESİNİN ÜSTÜNDE OTURUYOR ÖBÜR YUMURTAYI İSE DIŞLIYOR YANİ HİÇ OTURMUYOR BUNUN SEBEBİ NE OLABİLİR ACABA
EN İYİ CEVABI Misafir verdi
o kuşları ayır ve 1-2 ay ayrı kalsınlar ve benim kuşlarımda öyle yaparken ben bir ayırdım ve yumurta daha sağlıklı olur ve yumurta pişirip ver
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Mart 2012       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
o kuşları ayır ve 1-2 ay ayrı kalsınlar ve benim kuşlarımda öyle yaparken ben bir ayırdım ve yumurta daha sağlıklı olur ve yumurta pişirip ver
Sponsorlu Bağlantılar
pusula - avatarı
pusula
Ziyaretçi
29 Mart 2012       Mesaj #3
pusula - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
misafir adlı kullanıcıdan alıntı

YA BENİM 2 TANE HİNT BÜLBÜLÜM VAR DİŞİ 2 TANE YUMURTLADI BU YUMURTALARDAN SADECE BİR TANESİNİN ÜSTÜNDE OTURUYOR ÖBÜR YUMURTAYI İSE DIŞLIYOR YANİ HİÇ OTURMUYOR BUNUN SEBEBİ NE OLABİLİR ACABA

dışlıyor dediğiniz yumurtayı yuvadan dışarımı atıyor ?
KinqofTheDewil - avatarı
KinqofTheDewil
Ziyaretçi
21 Nisan 2012       Mesaj #4
KinqofTheDewil - avatarı
Ziyaretçi
Yavruların annesi bakar senin yapacaqin bir şey yok yemini ve suyunu hiç eksik etme.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 3 üye beğendi.
pusula - avatarı
pusula
Ziyaretçi
21 Nisan 2012       Mesaj #5
pusula - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

benim hint bülbülüm bu gün yumurladı acaba bu yavrular nasl beslenır sürekli ağızlarını açıyorlarda

kuşların yumurtladımı yumurtadanmı çıktı
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Temmuz 2013       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bana da oldu 10 gün falandır ikinci yumurta da çıktı. Ama ses seda yok Msn Grin geceleri oturuyor. Dişi sabah erkeğe göre bir saat sonra yuvadan çıkıyor ama bütün gün geceye kadar oturmuyor.Sana tavsiyem bir örtü vb. ürünle kapat ve hafatada 2 kez su 1 kezde yemlerini değiştir onun dışında kaldırma
Son düzenleyen Safi; 26 Ağustos 2018 23:00
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Ocak 2014       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

bana da oldu 10 gün falandır ikinci yumurta da çıktı. Ama ses seda yok Msn Grin geceleri oturuyor. Dişi sabah erkeğe göre bir saat sonra yuvadan çıkıyor ama bütün gün geceye kadar oturmuyor.Sana tavsiyem bir örtü vb. ürünle kapat ve hafatada 2 kez su 1 kezde yemlerini değiştir onun dışında kaldırma

ben 2 günde bir değiştiriom çok yiyiyolar ve yerlere döküp israf ediyolar yanlış mı yapıyorum
zalım - avatarı
zalım
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2016       Mesaj #8
zalım - avatarı
Kayıtlı Üye
hint bülbülü diye bir kuş yoktur onun adı ZEBRA İSPİNOZU'dur 14 gün kuluçka evresi vardır dişi erkek sırayla kuluçkaya yatarlar ve yuvalarının kurcalanması veya bakılması kıskanmasına sebep olur ve yumurtayı terkederler onun için asla yuva kurcanılmamamalıdır nem ve sıcaklık yumurtanın çıkma süresini uzatabilir eğerki 20. günde hala çıkmamış ise yavrular yumurtalar yuvadan alınır yuva içinde keten ip kullanılmalıdır.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Ağustos 2018       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Slm ben 1 tane disi aldım 1 ay boyunca 1 yuvada tutum . Sonra yanına 1 erkek atım çiflestiler 4 günde yuvayı örüp bitirdi sonra disi 4 yumurta yapti 1 yumurtayıda ben koydum altına 5 yumurta oldu 15 gün yumurtalara yatıp yavruların hepsidde çıktı. SİZE TAVSİYEM SAKIN AMA SAKIN HİÇ RAHATSIZ ETMEYIN
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Eylül 2018       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Benim kuşlar da bir haftadır bir kere üzerine oturduğunu gördüm üç tane yumurtası var ama oturmuyorlar napmam lazim