Arama

Yemekten sonra mekik çekmek sağlıklı mıdır?

Güncelleme: 12 Ağustos 2012 Gösterim: 7.297 Cevap: 4
payloz - avatarı
payloz
Ziyaretçi
12 Ağustos 2012       Mesaj #1
payloz - avatarı
Ziyaretçi
meraba ben oguz 14 yasındayım (lütfen yasın küçük şimdilik yapmana gerek yok diyerek yorumlarda bulunmayın.) Ramazandan önce karın kası çalısması yapıyodum ama orucluyken bırakmıstım biraz karın şişti ama ramazanda bitiyo başlamak lazım Msn Happy yemekten sonra karın kası çalışması sağlıklımıdır ?? bide dumbell var amcam verdi ama 1 adet onunla nası kol kaslarımı güçlendirebilirim o çalışmaların isimlerini söylermsiniz ben araştırırım Msn Happy .. bu konu hakkındaki düşünceleriniz ve ilgileriniz için şimdiden teşekkür ederim.
Sponsorlu Bağlantılar
Son düzenleyen _VICTORY_; 12 Ağustos 2012 08:58
odriii - avatarı
odriii
Ziyaretçi
12 Ağustos 2012       Mesaj #2
odriii - avatarı
Ziyaretçi
Yemekten sonra bir süre yürüş yapmanızı tavsiye ederim. Yemekten sonra mekikle başlamak sizi zorlayabilir. Birde vücudunuzu ısıtmadan - ısınma hareketleri yapmadan spor yapmayın kesinlikle.
Sponsorlu Bağlantılar
payloz - avatarı
payloz
Ziyaretçi
12 Ağustos 2012       Mesaj #3
payloz - avatarı
Ziyaretçi
evet evet ısınmadan hiç bir spora başlamam Msn Happy
wolfmann - avatarı
wolfmann
VIP VIP Üye
12 Ağustos 2012       Mesaj #4
wolfmann - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
payloz adlı kullanıcıdan alıntı

meraba ben oguz 14 yasındayım (lütfen yasın küçük şimdilik yapmana gerek yok diyerek yorumlarda bulunmayın.) Ramazandan önce karın kası çalısması yapıyodum ama orucluyken bırakmıstım biraz karın şişti ama ramazanda bitiyo başlamak lazım Msn Happy yemekten sonra karın kası çalışması sağlıklımıdır ?? bide dumbell var amcam verdi ama 1 adet onunla nası kol kaslarımı güçlendirebilirim o çalışmaların isimlerini söylermsiniz ben araştırırım Msn Happy .. bu konu hakkındaki düşünceleriniz ve ilgileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Yemekten sonra besinleri sindirmek için midemiz sürekli bir kasılma hareketi yapar, bu hareketin de sağlanabilmesi için bedendeki kanın belli bir kısmı mide damarlarına yollanır.Bu esnada sizde spor yaparsanız bacak ve kollardaki kan dolaşımı hızlanırken, mide ve bağırsaklara aktarılan kan miktarı azalır. Bu da mide suyunun salgılamasını ve sindirimi olumsuz etkiler.Bu nedenle yemeklerden en az 1 saat sonrası Spor yapılması uygundur.Dumbell ile kol kasları (Biceps) kuvvetlendirilebilir, Sağlıklı ve Bilinçli olarak bu işi yapmak istersen çeşitli Body (Vücut Geliştirme)salonları ile İnternet Sitelerinden yardım alman doğru olur.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
ฬ๏lŦ๓@ภภ ®
_AERYU_ - avatarı
_AERYU_
Ziyaretçi
12 Ağustos 2012       Mesaj #5
_AERYU_ - avatarı
Ziyaretçi
Fazla olmamamak şartıyla ewet çünkü besinleri sindirmek için bunu yaparız ayrıca vücüdumuzdaki mikroplardan arınmak içinde ter atarız ter atmak içinde mekik çekebiliriz.